Ekumenizm i Odnowa Charyzmatyczna | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Ekumenizm i Odnowa Charyzmatyczna

Ekumenizm i Odnowa Charyzmatyczna

II. Dokument z Malines
książka
kard. Léon J. Suenens
tłumacz: 
Anna Foltańska

Nota o książce

II. Dokument z Malines pod redakcją kard. Leona J. Suenensa, w nowym tłumaczeniu, poświęcony jest korzeniom Odnowy oraz zadaniom, jakie przed nią stoją. Biskup Andrzej Siemieniewski napisał we Wstępie:

Ekumenizm nie jest, jak błędnie rozumieli to niektórzy, każdym spotkaniem chrześcijan różnych wyznań. Określenie to przysługuje tylko takim kontaktom, które owocują wzrostem jedności. Bez dogłębnego zrozumienia tej prawdy, pod hasłem ekumenizmu może dochodzić do dalszego rozbicia chrześcijaństwa, a więc faktycznego antyekumenizmu. Odnowa w Polsce doświadczyła jednego i drugiego. Tym odważniej wypada sięgnąć po nowe wydanie drugiego Dokumentu z Malines Ekumenizm a Odnowa Charyzmatyczna. Przecież gdyby w minionych dziesięcioleciach zawsze i wszędzie stosowano się do jego zaleceń, nie doszłoby do tylko gorszących wypaczeń, rzucających poważny cień na cały rych Odnowy w Polsce.

Léon Joseph Suenens - Arcybiskup Brukseli-Malines w latach 1961-1979, od 1962 roku kardynał. Był jednym z czterech moderatorów II Soboru Watykańskiego. Dzięki jego inicjatywie do tekstu soborowego zostało wprowadzone pojęcie charyzmatu, rozumianego jako normalne wyposażenie Kościoła i każdego ochrzczonego. Paweł VI powierzył mu opiekę nad Odnową w Duchu Świętym, którą to funkcję sprawował również za pontyfikatu Jana Pawła II. Kardynał Suenens mawiał o sobie: kiedy przyjmowałem sakrę biskupią, wybrałem jako swoje motto słowa: In Spiritu Sancto (w Duchu Świętym) symbolizowane przez srebrną gołębicę unoszącą się do lotu z błękitnej podstawy oznaczającej Maryję. Taki był w dwóch słowach cały program mojego życia: pogłębienie jedności z fiat Maryi w celu przyjęcia łaski i mocy Ducha Świętego. W wymiarze kościelnym było to wyrażenie mojego pragnienia służenia nie administracyjnemu Kościołowi, ale Kościołowi otwartemu na niepojęte i nieoczekiwane łaski Ducha Świętego.

Szczegółowe dane

Rok wydania: 
2016
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
136
Wymiary: 
130x200 mm
Waga: 
0.18 kg
ISBN: 
978-83-60512-25-8

Tytuły tych samych autorów

15,92 zł
taniej 20%
19,90 zł
cena det. za
egz.
najniższa cena z ostatnich 30 dni: 15,92 zł
Wysyłka w poniedziałek
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy