Regulamin Sklepu Internetowego | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Regulamin Sklepu Internetowego

Regulamin Sklepu Internetowego

§1. Postanowienia ogólne

 1. Właścicielem Sklepu Internetowego jest Wydawnictwo WAM z siedzibą w Krakowie przy ulicy Kopernika 26, REGON 040020141-00047, NIP 676-007-77-96.
 2. Sklep Internetowy Wydawnictwa WAM stanowi integralną część Księgarni Wysyłkowej Wydawnictwa WAM i prowadzi sprzedaż książek, czasopism, płyt CD, DVD, ebooków, plików MP3 przedstawionych na witrynie wydawnictwowam.pl.
 3. Sklep przyjmuje zamówienia z terenu Polski oraz z zagranicy.

§2. Zamówienia

 1. Sklep Internetowy WAM przyjmuje zamówienia składane:
  1. poprzez formularz zamówienia elektronicznego na stronie wydawnictwowam.pl
  2. pocztą elektroniczną e-mail: zamowienia@wydawnictwowam.pl
  3. telefonicznie nr: +48 12 62 93 260
 2. Zamówienia składane telefonicznie lub za pomocą poczty e-mail są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00 z wyjątkiem dni świątecznych.
 3. Zamówienia elektroniczne składane na formularzu na stronie wydawnictwowam.pl są przyjmowane 24 godziny na dobę.
 4. Do złożenia zamówienia elektronicznego nie jest wymagane założenie konta. Konto może jednak założyć każdy Klient, który posiada aktywny adres e-mail. Konto zakładane jest automatycznie dla Klienta dokonującego zamówienie po raz pierwszy w momencie, gdy Klient złoży chęć zakupienia towarów w koszyku.
 5. Warunkiem przyjęcia zamówienia do realizacji jest podanie prawidłowych danych (pola oznaczone gwiazdką). Podanie przez Klienta poprawnego adresu e-mail warunkuje wysłanie na ten adres pocztą elektroniczną potwierdzenia zawarcia umowy na odległość.
 6. Klient powinien otrzymać potwierdzenie zamówienia natychmiast po złożeniu zamówienia.
 7. Złożenie skutecznego zamówienia możliwe jest po akceptacji niniejszego Regulaminu.
 8. Klient może sprawdzać aktualny przebieg realizacji zamówienia na swoim koncie po zalogowaniu się do Sklepu. W przypadku składania kolejnych zamówień dane adresowe Klienta są pobierane z ustawień jego konta.
 9. Księgarnia w każdym wypadku zastrzega sobie prawo weryfikacji zamówienia pod względem jego rzetelności oraz anulowania danego zamówienia w przypadku stwierdzenia jego niewiarygodności.

§3. Warunki sprzedaży

 1. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy towarze w chwili złożenia przez Klienta zamówienia jest wiążąca.
 2. Księgarnia zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach księgarni.
 3. Klient akceptując postanowienia niniejszego regulaminu wyraża zgodę na wystawienie faktury VAT do każdego złożonego przez siebie zamówienia i po skompletowaniu towaru.
 4. Klient ma prawo wyboru formy płatności. W przypadku dostawy towaru na terytorium Polski Klient może uregulować należność przy odbiorze przesyłki (za zaliczeniem pocztowym), przelewem elektronicznym (e-przelewem) lub kartą płatniczą w systemie firmy PayU, przekazem pocztowym lub przelewem na konto:
  PKO BP SA I O.KRAKÓW 42 1020 2892 0000 5202 0241 6162
 5. W przypadku dostawy towaru poza terytorium Polski Klient może uregulować należność przelewem elektronicznym (e-przelewem) lub kartą płatniczą w systemie firmy PayU.
 6. Zamówienia są realizowane w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00-17.00.
 7. Zamówienia płatne przelewem elektronicznym oraz kartą płatniczą są przekazywane do realizacji do 24h. Zamówienia płatne przelewem/przekazem są przekazywane do realizacji po wpływie należności na konto Wydawnictwa WAM, albo po otrzymaniu pocztą elektroniczną dokumentu potwierdzenia przelewu/przekazu.
 8. W przypadku, gdy Klient wybierze w zamówieniu opcję płatności przelewem/przekazem, a nie ureguluje należności w ciągu 14 dni, licząc od daty przyjęcia zamówienia oraz nie przedłuży terminu płatności drogą telefoniczną lub pocztą elektroniczną zamówienie zostaje automatycznie anulowane.
 9. W przypadku wyczerpania stanów magazynowych zamówionych towarów księgarnia może nie zrealizować zamówienia w całości lub w części. O zaistniałym fakcie Klient zostaje niezwłocznie poinformowany pocztą elektroniczną lub telefonicznie i podejmuje decyzję o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja lub anulowanie całości Zamówienia). Kwota rozliczenia jest odpowiednio skorygowana, a w przypadku wystąpienia nadpłaty zostaje ona odesłana na podane przez Klienta konto.

§4. Czas realizacji i koszty wysyłki

 1. Na terytorium Polski zamówiony towar jest dostarczany za pośrednictwem firmy kurierskiej (FedEx) lub Poczty Polskiej (Pocztex Kurier 48, odbiór w punkcie). Poza terytorium Polski zamówiony towar jest dostarczany za pośrednictwem Poczty Polskiej przesyłką priorytetową lub ekonomiczną, według opcji wybranej przez Klienta w zamówieniu.
 2. Czas realizacji zamówienia złożonego do godz. 12.00 z dostawą na terytorium Polski wynosi maksymalnie 3 dni robocze.
 3. Czas realizacji zamówienia z dostawą poza terytorium Polski jest zależny od rodzaju przesyłki oraz kraju dostawy, zgodnie z terminami podanymi przez Pocztę Polską.
 4. Klient ponosi koszty dostawy towaru na terytorium Polski w kwocie zależnej od wartości zamówienia liczonej po uwzględnieniu rabatu, formy płatności i sposobu wysyłki:
  POLSKA
  cennik wysyłki
  przedpłata
  (płatne przelewem, kartą)
  pobranie
  (płatne przy odbiorze)
  kwota zamówienia do 99 zł od 99 zł do 99 zł od 99 zł
  Pocztex 10,50 zł 0,00 zł 12,90 zł 0,00 zł
  paczkomaty InPost 10,50 zł 0,00 zł    
  sklep Żabka 10,50 zł 0,00 zł    
  kurier FedEx 14,90 zł 14,90 zł 14,90 zł 14,90 zł
  wyślij jako prezent 14,90 zł 14,90 zł    
  odbiór osobisty 0,00 zł 0,00 zł
 5. Klient pokrywa koszty wysyłki w każdym przypadku, jeżeli złoży zamówienie z dostawą towaru poza terytorium Polski. Kwota jest zależna od kraju dostawy, wagi zamówionego towaru oraz rodzaju przesyłki i zostaje naliczona automatycznie podczas wypełniania formularza zamówienia. Cennik przesyłek zagranicznych dostępny jest na stronie Poczty Polskiej.

§5. Odstąpienie od umowy

 1. Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 r., poz. 827) Klient ma prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania zamówionego towaru.
 2. Datą odebrania zamówionego towaru jest data jego doręczenia do Klienta przez firmę kurierską lub Pocztę Polską. Dla zachowania wskazanego terminu wystarczające jest wysłanie oświadczenia przed jego terminem.
 3. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, Klient musi poinformować Księgarnię Internetową WAM o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą tradycyjną lub pocztą elektroniczną).
 4. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy Klient może złożyć na formularzu odstąpienia od umowy będącym integralną częścią regulaminu.
 5. W razie skorzystania z prawa odstąpienia Klient zobowiązany jest do zwrotu zakupionego towaru niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż w terminie 14 dni. Do czasu zwrotu towaru Klient odpowiada za zniszczenie i uszkodzenie towaru lub inne zmniejszenie jego wartości.
 6. Koszt opakowania i odesłania towaru ponosi Klient. Koszty te zależą od wybranego przez Klienta sposobu nadania przesyłki pocztowej.
 7. W przypadku odstąpienia od umowy Księgarnia Internetowa WAM zwróci Klientowi kwotę obejmującą cenę towaru oraz koszty dostarczenia zakupionego towaru (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Klienta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Księgarnię Internetową WAM) niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym Klient poinformował Księgarnię Internetową WAM o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy.
 8. Zakupiony towar należy zwrócić na adres:
  Księgarnia Wysyłkowa Wydawnictwa WAM
  ul. Kopernika 26
  31-501 Kraków
 9. Zwrot należności za zwrócony towar zostanie dokonany przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Klienta użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Klient wyraźnie zaproponował inne rozwiązanie.

§6. Zasady sprzedaży plików cyfrowych

I. Sposób składania zamówienia

Klient może zamówić tylko jedną sztukę danego tytułu ebooka lub pliku MP3.
W przypadku zakupu ebooka lub pliku MP3, towar udostępniany jest na koncie Klienta w Sklepie Internetowym WAM oraz w przypadku płatności elektronicznej na stronie potwierdzającej złożenie zamówienia.

Na stronie produktowej każdego ebooka lub pliku MP3 Sklep Internetowy WAM zamieści informację określającą format, w którym plik cyfrowy został zapisany.
Każdy ebook lub plik MP3 zakupiony w Sklepie Internetowym WAM można uruchomić na dowolnym urządzeniu obsługującym format, w którym plik cyfrowy został pobrany.

W przypadku zamówienia jednocześnie ebooka/ów i/lub pliku/ów MP3 i produktów innego rodzaju zamówienie będzie można opłacić tylko przez płatności elektroniczne. 

 

II. Warunki realizacji zamówienia

Zamówienie zawierające ebooki lub pliki MP3 zostaje przekazane do realizacji w momencie otrzymania od podmiotu realizującego płatność elektroniczną potwierdzenia pozytywnej informacji o dokonaniu płatności.
Po otrzymaniu informacji o dokonanej płatności Sklep Internetowy WAM prześle wiadomość na adres e-mail podany przez Klienta, która zawierać będzie:

 • potwierdzenie otrzymania płatności;
 • informacje odnośnie sposobu pobrania ebooka lub pliku MP3.

Jeśli zrealizowanie zamówienia nie jest możliwe, Sklep Internetowy WAM poinformuje Klienta o zaistniałej sytuacji przesyłając wiadomość na adres e-mail podany przez Klienta. W przypadku dokonania przez Klienta uprzedniej płatności za takie zamówienie, Sklep Internetowy WAM dokona zwrotu wpłaconych środków.

III. Odstąpienie od umowy

Konsument ma prawo do rezygnacji z zamówienia do momentu pobrania pliku cyfrowego ze Sklepu Internetowego WAM. Sklep zwróci Klientowi uiszczoną przez Klienta należność.
Prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje Klientowi w odniesieniu do umowy o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez Sklep o utracie prawa odstąpienia od umowy (zgodnie z art. 38 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta - tekst jednolity z dnia 24 czerwca 2014 r., Dz. U. z 2014 r., poz. 827).

IV. Zasady korzystania z ebooków i plików MP3

Zakupione i opłacone ebooki i pliki MP3 będą dostępne dla Klienta po zalogowaniu się w Sklepie Internetowym WAM w zakładce „Moje Konto”, w części „Moje pliki do pobrania”.
Dla klientów dokonających zakup plików elektronicznych bez logowania będą one dostępne na stronie potwierdzającej złożenie zamówienia.
W celu pobrania ebooka lub pliku MP3 należy kliknąć na przycisk „Pobierz” znajdujący przy produkcie. Po kliknięciu zostanie udostępniony do pobrania plik.
W przypadku ebooka lub pliku MP3 składającego się z więcej niż jednego pliku, lista plików będzie zawarta w pliku .zip.

Zaleca się zapisywanie ebooków i pliku MP3 na nośniku pamięci przez Klienta po dokonaniu zakupu. Sklep nie świadczy usługi przechowywania zakupionych plików cyfrowych w Księgarni Internetowej WAM, zatem Klient ponosi ryzyko niezapisania tych plików na odrębnym nośniku pamięci.
Wszystkie ebooki i pliki MP3 oferowane przez Sklep Internetowy WAM są objęte ochroną przewidzianą w ustawie z dnia 4 lutego 1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych i mogą być używane wyłącznie na zasadach określonych w niniejszym regulaminie oraz w licencji.
Klient ma prawo korzystać z ebooków i plików MP3 wyłącznie na własny użytek zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
Klient w szczególności nie jest uprawniony do:

 • rozpowszechniania ebooków i plików MP3 lub ich opracowań w całości lub we fragmentach;
 • utrwalania lub zwielokrotniania ebooków i plików MP3 w celu ich rozpowszechniania;
 • komercyjnego wykorzystywania ebooków i plików MP3 w jakikolwiek sposób.

Klient jest zobowiązany do dbania o to, aby osoby nieuprawnione nie korzystały z ebooków i plików MP3 w sposób niezgodny z prawem, regulaminem oraz postanowieniami licencji.

V. Reklamacje

Klient może zgłosić reklamacje do Sklepu Internetowego WAM, w szczególności w przypadku, gdy:

 • zakupiony ebook lub plik MP3 okaże się uszkodzony;
 • w ciągu 24 godzin od dokonania potwierdzonej płatności elektronicznej za ebook lub plik MP3 nie zostanie mu udostępniona możliwość jego pobrania.

Sklep ustosunkuje się do reklamacji w terminie 14 (czternaście) dni kalendarzowych.

§7. Reklamacje

 1. Klient ma prawo do złożenia reklamacji w przypadku stwierdzenia, że towar jest niepełnowartościowy, uszkodzony podczas transportu lub niezgodny z towarem zawartym w zamówieniu.
 2. Uszkodzenia towaru powstałe podczas transportu należy zgłaszać w ciągu 3 dni od daty otrzymania przesyłki przez Klienta.
 3. Sklep rozpatruje reklamację niezwłocznie po otrzymaniu reklamowanego towaru wraz z opisaną przyczyną reklamacji.
 4. W przypadku uznania reklamacji towar jest wymieniany na pełnowartościowy, a jeżeli nie istnieje taka możliwość Klient otrzymuje zwrot poniesionych kosztów.
 5. Towar reklamowany należy odsyłać na adres:
  Księgarnia Wysyłkowa Wydawnictwa WAM
  ul. Kopernika 26
  31-501 Kraków

  z dopiskiem "reklamacja".

 §8. Postanowienia końcowe

 1. Sklep Internetowy WAM jako sprzedawca odpowiada wobec Klienta za wady fizyczne i prawne zakupionego towaru zgodnie z art. 556 i następne ustawy Kodeksu Cywilnego (tekst jednolity Dz. U. z2014 r. Nr 121).
 2. Klient poprzez złożenie zamówienia oświadcza, że akceptuje powyższy Regulamin i wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych w celu realizacji zamówienia. Dane te nie są udostępniane innym podmiotom. Powierzone przez Klienta dane osobowe są przetwarzane i zabezpieczane zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883 z późn. zm.).
 3. Regulamin obowiązuje od dnia 1 grudnia 2022 roku.
prezenty
mando
outlet
obrazy