Żyjesz! | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Żyjesz! Mocni w duchu

Żyjesz!

CD
Mocni w Duchu
Żyjesz! Mocni w duchu

Nota o płycie

15 sierpnia 2007 roku ukazała się płyta zespołu Mocni w Duchu zatytułowana „Żyjesz!”. Ci, którzy śpiewając i grając dokonali nagrania tej płyty odnaleźli niegdyś, w dniu swego osobistego nawrócenia i odnajdują stale Jedynego Żyjącego, który jest Miłośnikiem Życia i daje je w obfitości Swym dzieciom. Wspólnotę zespołu Mocni w Duchu tworzą bardzo różni ludzie, w różnym wieku, o różnych zawodach, wykształceniu, z różnych stron Polski, których łączy to, że w kolejach swego losu doświadczyli łaski miłosierdzia – zostali ocaleni przez Pana i to wydarzenie ich życia stale napełnia ich dziękczynieniem, uwielbieniem i gromadzi ich wszystkich razem właśnie jako wspólnotę w składaniu świadectwa o tym „co się tak naprawdę wydarzyło” - jak mawiał ś.p. o. Józef Kozłowski SJ założyciel zespołu o dziełach miłosierdzia Boga w naszym życiu.

Większość utworów jest bardzo dynamiczna – skoczna i taneczna, w warstwie muzycznej reprezentująca tak różne rodzaje muzyki rozrywkowej jak różne są preferencje osób ją tworzących i otwarcie wchłaniająca maniery i triki pop-muzyki. Zespół nie ma jakiegoś własnego stylu - muzycznego, podobne brzmienie odnajdziemy w dyskografiach współczesnych wokalistów rozrywkowych.

Teksty – modlitwy zawarte na tej płycie niosą słowa wyrażające radość, dziecięcą radość ocalonych, obdarzonych przebaczeniem i pokojem, wyrażają nadzieję tych, „którzy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam” (por. 1J 4,16-21). Proste teksty te wyrastają z prozy codziennego dnia, są jak krótkie „wniesienie wzroku ku górze” i łatwo zapadają w pamięć słuchającemu.

Prawdziwą perłą tej płyty jest pieśń – wizja mówiąca o radości Nieba towarzyszącej stwarzaniu człowieka przez Boga: Wierzę, że u początków mojego życia aniołowie wyśpiewali Bogu wielką radość! Wierzę, że oni tańczyli na chwałę Bogu, kiedy ja w ukryciu powstawałem, wierzę, że odkąd istnieję , oni nigdy nie zaprzestali swojej rodości! Aniołowie wyśpiewują Twoje święte Imię Panie, za mnie oddając Bogu cześć! Pieśń ta przenosi nas na chwilę kontempalcji z prozy codziennego życia do zupełnie zawrotnej perspektywy i tajemnicy Życia: do Jego Odwiecznego Źródła. Myśl o początku naszego istnienia: chcianego, czystego, nieskazitelnego, w Mądrości Bożej, w Bożym zamyśle jest jak odkrycie czystego, błękitnego nieba nad głową, jest wzniensiem oczu duszy tam skąd pochodzimy... Po radosnym dziękczynieniu z ocalenia napełnia nas nową tęsknotą za Ojcem i Panem i rozpala miłość.

Życzę Wam żebyście słuchając całej płyty, a szczególnie pieśni „Więrzę” dali się odnaleźć Zmartwychwstałemu, usłyszeli swoje imię w głosie Ogrodnika, który właśnie do Was przychodzi objawić, że Żyje!

dr Bogna Bohdanowicz - muzykolog

Spis utworów

 1. Błogosławieni
 2. Wielbię Ciebie, ufam Tobie
 3. Dzisiaj spojrzał na mnie Pan
 4. Panie, Ty mnie znasz
 5. Przyjdź i otwórz moje serce
 6. Alleluja
 7. Wierzę
 8. Żyjesz!
 9. Skacz na chwałę Pana
 10. Jezu, odnów mnie
 11. W Tobie cała nadzieja ma
 12. Bóg jest Miłością
 13. Pozwól się odnaleźć
 14. Maryjo, chcę zamieszkać z Tobą

Szczegółowe dane

Komplet zawiera: 
1 płyta CD Audio
Rok wydania: 
2007
Długość nagrania: 
51 min
Wymiary: 
140x125 mm
Waga: 
0.12 kg
Wykonawca

Tytuły tych samych autorów

25,01 zł
cena det. za
egz.
Zamów do 12.00 - wysyłka dziś
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy