Żyjesz! | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Żyjesz! Mocni w duchu

Żyjesz!

CD
Mocni w Duchu
wydawca: 
Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym
Żyjesz! Mocni w duchu

Nota o płycie

15 sierpnia 2007 roku ukazała się płyta zespołu Mocni w Duchu zatytułowana „Żyjesz!”. Ci, którzy śpiewając i grając dokonali nagrania tej płyty odnaleźli niegdyś, w dniu swego osobistego nawrócenia i odnajdują stale Jedynego Żyjącego, który jest Miłośnikiem Życia i daje je w obfitości Swym dzieciom. Wspólnotę zespołu Mocni w Duchu tworzą bardzo różni ludzie, w różnym wieku, o różnych zawodach, wykształceniu, z różnych stron Polski, których łączy to, że w kolejach swego losu doświadczyli łaski miłosierdzia – zostali ocaleni przez Pana i to wydarzenie ich życia stale napełnia ich dziękczynieniem, uwielbieniem i gromadzi ich wszystkich razem właśnie jako wspólnotę w składaniu świadectwa o tym „co się tak naprawdę wydarzyło” - jak mawiał ś.p. o. Józef Kozłowski SJ założyciel zespołu o dziełach miłosierdzia Boga w naszym życiu.

Większość utworów jest bardzo dynamiczna – skoczna i taneczna, w warstwie muzycznej reprezentująca tak różne rodzaje muzyki rozrywkowej jak różne są preferencje osób ją tworzących i otwarcie wchłaniająca maniery i triki pop-muzyki. Zespół nie ma jakiegoś własnego stylu - muzycznego, podobne brzmienie odnajdziemy w dyskografiach współczesnych wokalistów rozrywkowych.

Teksty – modlitwy zawarte na tej płycie niosą słowa wyrażające radość, dziecięcą radość ocalonych, obdarzonych przebaczeniem i pokojem, wyrażają nadzieję tych, „którzy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam” (por. 1J 4,16-21). Proste teksty te wyrastają z prozy codziennego dnia, są jak krótkie „wniesienie wzroku ku górze” i łatwo zapadają w pamięć słuchającemu.

Prawdziwą perłą tej płyty jest pieśń – wizja mówiąca o radości Nieba towarzyszącej stwarzaniu człowieka przez Boga: Wierzę, że u początków mojego życia aniołowie wyśpiewali Bogu wielką radość! Wierzę, że oni tańczyli na chwałę Bogu, kiedy ja w ukryciu powstawałem, wierzę, że odkąd istnieję , oni nigdy nie zaprzestali swojej rodości! Aniołowie wyśpiewują Twoje święte Imię Panie, za mnie oddając Bogu cześć! Pieśń ta przenosi nas na chwilę kontempalcji z prozy codziennego życia do zupełnie zawrotnej perspektywy i tajemnicy Życia: do Jego Odwiecznego Źródła. Myśl o początku naszego istnienia: chcianego, czystego, nieskazitelnego, w Mądrości Bożej, w Bożym zamyśle jest jak odkrycie czystego, błękitnego nieba nad głową, jest wzniensiem oczu duszy tam skąd pochodzimy... Po radosnym dziękczynieniu z ocalenia napełnia nas nową tęsknotą za Ojcem i Panem i rozpala miłość.

Życzę Wam żebyście słuchając całej płyty, a szczególnie pieśni „Więrzę” dali się odnaleźć Zmartwychwstałemu, usłyszeli swoje imię w głosie Ogrodnika, który właśnie do Was przychodzi objawić, że Żyje!

dr Bogna Bohdanowicz - muzykolog

Spis utworów

 1. Błogosławieni
 2. Wielbię Ciebie, ufam Tobie
 3. Dzisiaj spojrzał na mnie Pan
 4. Panie, Ty mnie znasz
 5. Przyjdź i otwórz moje serce
 6. Alleluja
 7. Wierzę
 8. Żyjesz!
 9. Skacz na chwałę Pana
 10. Jezu, odnów mnie
 11. W Tobie cała nadzieja ma
 12. Bóg jest Miłością
 13. Pozwól się odnaleźć
 14. Maryjo, chcę zamieszkać z Tobą

Szczegółowe dane

Komplet zawiera: 
1 płyta CD Audio
Rok wydania: 
2007
Długość nagrania: 
51 min
Wymiary: 
140x125 mm
Waga: 
0.12 kg
Wykonawca
Mocni w Duchu

Tytuły tych samych autorów

25,01 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
stacje ORLEN10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy