Życie św. Brata Alberta | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Życie św. Brata Alberta

Życie św. Brata Alberta

Biografia ilustrowana
książka
Jolanta Sosnowska, Zygmunt Wierciak
wydawca: 
Biały Kruk
Życie św. Brata Alberta

Nota o książce

Pośród licznych i ciekawych biografii poświęconych temu świętemu, proponowana publikacja niekłamanie wyróżnia się swoja niezwykłością. Niezwykła nie tylko z uwagi na głównego bohatera, Brata Alberta, ale także na niespotykaną, podwójną narrację o nim.

Jedną jest opowieść złożona z ponad 50 obrazów malarskich, ilustrujących ważne sceny z życia Brata Alberta od narodzin aż po śmierć. Obrazy te wyszły spod ręki przedwojennego profesora rysunku i scenografa Zygmunta Wierciaka, który w młodości miał jeszcze możliwość osobiście zetknąć się z Bratem Albertem i jego miłosiernym dziełem. Kilkanaście nastrojowych fotografii (w tym z beatyfikacji i kanonizacji) oraz reprodukcji obrazów Adama Chmielowskiego uzupełnia tę bogatą opowieść ilustracyjną.

Druga, równie barwna narracja prowadzona jest równolegle przy użyciu słowa. Autorka tekstu odnosząc się do scen przedstawionych przez malarza, ciekawie opowiada o pełnym różnych wydarzeń życiu bohatera. Przytacza wiele ciekawostek, fragmenty wspomnień i anegdotyczne zdarzenia, które zwykle pomijane są w oficjalnych życiorysach.

Książka z uwagi na swoje walory plastyczne i literackie jest świetnym narzędziem popularyzacji postaci św. Brata Alberta oraz ideałów chrześcijańskich, w szczególności zaś miłosierdzia. To książka, która zainteresuje czytelników w każdym wieku.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2017
Oprawa: 
twarda
Liczba stron: 
128
Wymiary: 
195x240 mm
Waga: 
0.81 kg
ISBN: 
978-83-7553-232-6

Tytuły tych samych autorów

39,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 99 zł

Powiadom mnie o dostępności

powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy