Życie Duchowe nr 88/2016 (Jesień) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Życie Duchowe nr 88/2016 (Jesień)

Życie Duchowe nr 88/2016 (Jesień)

Miłosierdzie aż do bólu
czasopismo
Jacek Siepsiak SJ (red. nacz.)
dostępne też, jako: 
13,28 zł
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Nota o czasopiśmie

20 listopada 2016 roku zakończy się ogłoszony przez Papieża Franciszka Rok Miłosierdzia - Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia Bożego w Kościele katolickim. Niejako na przedłużeniu obchodów tego roku jesienny numer kwartalnika "Życie Duchowe" poświęciliśmy czternastu uczynkom miłosierdzia względem ciała i względem duszy. Zamieszone w numerze artykuły stanowią swoiste "wademekum dla chcących czynić miłosierdzie". Nasi autorzy piszą o tym, co robić, by miłosierdzie nie stało się jedynie ckliwą litością albo działaniem nieskutecznym, bo powierzchownym i bezrefleksyjnym.

"Jak zdecydować się na miłosierdzie trafione, docierające do rzeczywistych zranień? Jak uniknąć działań pozornych? Trudno dotknąć sensownie czyjegoś bólu tak, by nas nie bolało. By spojrzeć miłosiernie, trzeba współczuć, by urzeczywistnić miłosierdzie, trzeba umieć cierpieć. Spójrzmy na konkretne przykłady, na ludzi z ich życiem duchowym, dla których Rok Miłosierdzia to tylko okazja do refleksji nad twardą codziennością" - zachęca we wstępie do numeru Jacek Siepsiak SJ, redaktor naczelny pisma.

O "miłosierdziu aż do bólu" pisze w numerze między innymi Janina Ochojska z Polskiej Akcji Humanitarnej, która w artykule poświęconym uczynkowi "głodnych nakarmić" zwraca uwagę na rolę mediów w przekazywaniu obrazu świata, a przez to także na kształtowanie postaw prospołecznych swoich odbiorców. Z kolei Anna Bałchan SMI, "siostra ulicy" ze Stowarzyszenia "Po MOC", w rozmowie z nami opowiada o pomocy niesionej ludziom "nagim", odartym z godności: ofiarom przemocy domowej, handlu ludźmi, przymusowej prostytucji i wykorzystywania seksualnego. Natomiast ks. Jacek Stryczek ze Stowarzyszenia "Wiosna" w wywiadzie zatytułowanym "Między pouczaniem a krytyką" mówi o tym, czego warto się wystrzegać w sztuce pouczania nieumiejętnych.

Wśród refleksji poświęconych kolejnym uczynkom miłosierdzia mamy również artykuły: Jarosława Mikuczewskiego SJ o przyjmowaniu w dom podróżnych, Małgorzaty Bilskiej o upominaniu grzesznych według św. Katarzyny ze Sieny i św. Bernarda z Clairvaux oraz Wacława Oszajcy SJ o chętnym darowaniu urazów - o "darowaniu jak Bóg".

Mamy nadzieję, że lektura tych i innych naszych propozycji pomoże Czytelnikom zmierzyć się z realnym miłosierdziem, z realnym aż do bólu…

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2016
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
192
Wymiary: 
146x202 mm
Waga: 
0.21 kg
ISSN: 
1232-9460

Tytuły tych samych autorów

16,80 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 25 zł

Powiadom mnie o dostępności

powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy