Życie Duchowe nr 117/2024 (Zima) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Życie Duchowe nr 117/2024 (Zima)

Życie Duchowe nr 117/2024 (Zima)

Wina nie mają
e-prasa
Stanisław Łucarz SJ
dostępne też, jako: 
29,89 zł
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

Wszyscy znamy słowa z Ewangelii św. Jana zawarte w tytule zimowego numeru „Życia Duchowego”. Znamy też historię przemiany wody w wino, której Jezus dokonał w Kanie Galilejskiej. Symbolika tego ewangelicznego cudu stała się dla naszych Autorów punktem wyjścia do refleksji nad sytuacją ludzkich braków i sposobów wyjścia z kryzysów – przede wszystkim w małżeństwie, choć nie tylko. Jak czytamy we wstępie do numeru: „Najważniejsze są słowa Maryi do uczniów: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie» (J 2,5). Jezusowi nie potrzeba nic więcej ponad to, czym dysponujemy. Wystarczyło to, co już tam stało: stągwie i woda… Ważne, że Oni tam byli, by z kryzysu zrodziła się nowa jakość”. By zaistniał „cud przemiany”, potrzeba Bożej interwencji, ale też zaangażowania człowieka.

Numer otwiera artykuł Ludmiły Grygiel poświęcony sakramentowi małżeństwa. Autorka podkreśla w nim, że Boża obecność u boku małżonków „dopełnia braków ludzkiej miłości i mądrości”, pomagając w dokonywaniu codziennych wyborów. Boga mówiącego językiem miłości, z odwołaniem do Pieśni nad Pieśniami, ukazuje Danuta Piekarz, przedstawiając różne interpretacje tej biblijnej księgi. O eschatologicznym wymiarze małżeństwa i dziewictwie dla królestwa Bożego na podstawie teologii ciała Jana Pawła II pisze Magdalena Siemion, a nad współczesnym kryzysem małżeństwa i rodziny w kontekście adhortacji papieża Franciszka „Amoris laetitia” pochyla się Jarosław Kupczak OP. Dwa kolejne teksty – artykuł Anny Matwijko i świadectwo Marii i Wojciecha Wołosowskich – poświęcone są Wspólnocie Trudnych Małżeństw „Sychar”, pomagającej małżonkom, których związki, patrząc po ludzku, rozpadły się, a którzy mimo to chcą wytrwać w wierności małżeńskiej.

Ponadto w numerze między innymi: „Ksiądz i żona – razem do świętości” ks. Pawła Potocznego, żonatego kapłana greckokatolickiego, „Qvo vadis, rodzino?” Anny Błasiak, „Rodzice na skraju wyczerpania nerwowego” Ewy Olszewskiej, „Jak rozmawiać z dziećmi o seksualności?” Marka Babika, „Życie rodzinne a zaangażowanie polityczne” Krzysztofa Mazura oraz tekst poświęcony duchowym źródłom małżeństwa bł. Józefa i Wiktorii Ulmów Joanny M. Korneckiej.

Zachęcamy także do lektury tekstów w innych działach pisma. W „Duchowość Ćwiczeń” publikujemy artykuł o Rekolekcjach Małżeńskich i rekolekcjach ignacjańskich autorstwa Teresy i Eugeniusza Malickich, a w „Rozmowach duchowych” wywiad z Jakubem Rostworowskim SJ i Tadeuszem Rostworowskim SJ o więziach rodzinnych, ścieżkach powołania i ich obecnej posłudze duszpasterskiej.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2024
ISBN: 
2084-2783
Licencja typu: 
Plik

Tytuły tych samych autorów

22,42 zł
taniej 25%
29,89 zł
cena det. za
plik
najniższa cena z ostatnich 30 dni: 14,95 zł
Kupując otrzymujesz format: 
PDF
Produkt dostępny on-line
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy