Życie Duchowe nr 112/2022 (Jesień) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Życie Duchowe nr 112/2022 (Jesień)

Życie Duchowe nr 112/2022 (Jesień)

Wojna i pomoc
e-prasa
Stanisław Łucarz SJ
dostępne też, jako: 
29,89 zł
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

Temat, który podejmujemy w jesiennym numerze naszego pisma zatytułowanym „Wojna i pomoc”, wypływa z wydarzeń, wobec których stoimy od 24 lutego 2022 roku. To wojna za naszą wschodnią granicą oraz miliony uchodźców szukających w naszym kraju pomocy.

A pomoc, której udzielili w ostatnich miesiącach Polacy uchodźcom z Ukrainy, wielu zewnętrznych obserwatorów zaskoczyła i budzi zdziwienie. Jak czytamy we wstępie: „Okazało się, że polska religijność czy może raczej duchowość oskarżana w pewnych kręgach o powierzchowność i rytualizm jest jednak duchowością wcieloną, realizującą w praktyce uczynki miłosierdzia. […] To piękny dowód, jak chrześcijańska miłość i wypływająca z niej pomoc potrafią przezwyciężać bolesne wspomnienia, urazy czy nawet nienawiść”.

W numerze o nieludzkiej wojnie i pomocy będącej ludzkim odruchem serc piszą między innymi: biskup pomocniczy z Kamieńca Podolskiego Radosław Zmitrowicz OMI, Józef Augustyn SJ znający duchowe realia Ukrainy poprzez liczne rekolekcje, których tam udzielał, etyk Piotr Aszyk SJ, znawca Kościołów wschodnich Marek Blaza SJ, Henryk Dziadosz SJ, pracujący dwadzieścia lat na Ukrainie duszpasterz i rekolekcjonista, czy Andriej Syvak SJ, psycholog pomagający swoją wiedzą i fachowym przygotowaniem uchodźcom we Lwowie. W „Rozmowie duchowej” mówi też o tym Witalij Osmołowski SJ, koordynator Jezuickiej Służby Uchodźcom (Jesuit Refugee Service) na Polskę i Ukrainę.

W numerze ponadto: Szymon Hiżycki OSB o tym, co wzmacnia, a co osłabia w walce duchowej, ks. Tomasz Hołub zastanawiający się, czy transhumanizm pomaga czy szkodzi duszy, Tomasz Oleniacz SJ w refleksji nad fundamentalnym pragnieniem św. Ignacego Loyoli, by „pomagać duszom”, Jacek Prusak SJ podkreślający, jak ważna w naszej relacji z Bogiem jest walka o Jego dojrzały obraz w nas, oraz Krystyna Strączek pisząca o doświadczeniu bycia rodzicem dziecka z niepełnosprawnością.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2022
Liczba stron: 
192 (pdf)
ISBN: 
2084-2783
Licencja typu: 
Plik

Tytuły tych samych autorów

22,42 zł
taniej 25%
29,89 zł
cena det. za
plik
najniższa cena z ostatnich 30 dni: 14,95 zł
Kupując otrzymujesz format: 
PDFEPUBMOBI
Produkt dostępny on-line
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy