Życie Duchowe nr 107/2021 (Lato) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Życie Duchowe nr 107/2021 (Lato)

Życie Duchowe nr 107/2021 (Lato)

Nawrócenie
e-prasa
Jacek Siepsiak SJ (red. nacz.)
dostępne też, jako: 
18,90 zł
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

„Jezuici i ich współpracownicy właśnie rozpoczęli Rok Ignacjański, który ogłoszono z okazji minięcia pięciuset lat od nawrócenia św. Ignacego z Loyoli” – czytamy we wstępie do letniego „Życia Duchowego”, gdyż jubileusz ten stał się inspiracją do podjętej w numerze refleksji nad nawróceniem.

Numer otwierają teksty ukazujące, co o nawróceniu mówi Biblia. Celestyn Cebula OFM, odwołując się do dwóch objawień w Damaszku, pisze o nawróceniu Szawła oraz o nawróceniu z lęku i zamknięcia Ananiasza i młodej wspólnoty Kościoła, do której należał. Maria Miduch w artykule pt. „Rozdzierajcie serca wasze, a nie szaty!” pokazuje, czym są prawdziwa pokuta i nawrócenie, na podstawie Księgi Joela. Joanna Nowińska SM przedstawia nawrócenie w ujęciu Księgi Jeremiasza, podkreślając pojawiający się w niej motyw zwrócenia się ku Bogu twarzą, by odnowić w sobie Jego obraz i na nowo zacząć słuchać Jego głosu. Jacek Siepsiak SJ na kilku przykładach opisuje zaś, jak w Biblii zmieniało się podejście do nawrócenia. 

W kolejnych artykułach nasi Autorzy piszą między innymi: Henryk Pietras SJ o nawróceniu w pierwszych wiekach chrześcijaństwa, Marek Blaza SJ o prozelityzmie, czyli wypaczonej metodzie nawracania, Ewa Kiedio o nawróceniu synodalnym, by móc przełamać w Kościele klerykalizm i arbitralne narzucanie decyzji, Wacław Oszajca SJ o „grzechu niewinności”, w który popadamy, zapominając, że w nawróceniu nie jest najważniejsza „rytualna czystość”, a ks. Artur Stopka o szansach i pułapkach, jakie wiążą się z chęcią nawracania przez media. 

W numerze także kilka przykładów różnie przeżywanego nawrócenia. „Filmowe przepisy na nawrócenie” przedstawia Michał Zalewski SJ, a przykłady z życia wzięte przywołują: Wojciech Żmudziński SJ, opisując, czym stała się życiu św. Ignacego Loyoli armatnia kula, Joanna Petry Mroczkowska, pisząc o św. Teresie z Lisieux i bł. Karolu de Foucauldzie, oraz Grzegorz Kramer SJ, który od lat towarzysząc młodym jako katecheta i duszpasterz, pokazuje, jak rozumieją oni nawrócenie i jak możemy ich w nim wspierać. 

Zachęcamy także do lektury redakcyjnej debaty pt. „Odwróceni”, której uczestnicy – Justyna Kaczmarczyk (Interia.pl), Karol Kleczka (ZNAK) i Sławomir Rusin (WAM) – zastanawiają się, czym dzisiaj jest, a czym nie jest nawrócenie. 

Ponadto w dziale „Duchowość Ćwiczeń” Jakub Kołacz SJ i Dariusz Wiśniewski SJ podejmują w swoich tekstach wątek nawrócenia u św. Ignacego i w jego „Ćwiczeniach duchowych”. W numerze jak zawsze zamieszczamy również propozycję medytacji ignacjańskiej i recenzje interesujących nowości książkowych.

Mamy nadzieję, że lektura letniego numeru „Życia Duchowego” „otworzy przestrzeń na radość z nawrócenia, które dalekie jest od dbania jedynie o własną doskonałość”… 

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2021
ISBN: 
2084-2783
Licencja typu: 
Plik

Tytuły tych samych autorów

8,04 zł
taniej 50%
16,07 zł
cena det. za
plik
Produkt dostępny on-line
Kupując otrzymujesz format: 
PDFEPUBMOBI
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy