Życie Duchowe nr 107/2021 (Lato) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Życie Duchowe nr 107/2021 (Lato)

Życie Duchowe nr 107/2021 (Lato)

Nawrócenie
czasopismo
Jacek Siepsiak SJ (red. nacz.)
dostępne też, jako: 
11,25 zł
16,07 zł
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Nota o czasopiśmie

„Jezuici i ich współpracownicy właśnie rozpoczęli Rok Ignacjański, który ogłoszono z okazji minięcia pięciuset lat od nawrócenia św. Ignacego z Loyoli” – czytamy we wstępie do letniego „Życia Duchowego”, gdyż jubileusz ten stał się inspiracją do podjętej w numerze refleksji nad nawróceniem.

Numer otwierają teksty ukazujące, co o nawróceniu mówi Biblia. Celestyn Cebula OFM, odwołując się do dwóch objawień w Damaszku, pisze o nawróceniu Szawła oraz o nawróceniu z lęku i zamknięcia Ananiasza i młodej wspólnoty Kościoła, do której należał. Maria Miduch w artykule pt. „Rozdzierajcie serca wasze, a nie szaty!” pokazuje, czym są prawdziwa pokuta i nawrócenie, na podstawie Księgi Joela. Joanna Nowińska SM przedstawia nawrócenie w ujęciu Księgi Jeremiasza, podkreślając pojawiający się w niej motyw zwrócenia się ku Bogu twarzą, by odnowić w sobie Jego obraz i na nowo zacząć słuchać Jego głosu. Jacek Siepsiak SJ na kilku przykładach opisuje zaś, jak w Biblii zmieniało się podejście do nawrócenia. 

W kolejnych artykułach nasi Autorzy piszą między innymi: Henryk Pietras SJ o nawróceniu w pierwszych wiekach chrześcijaństwa, Marek Blaza SJ o prozelityzmie, czyli wypaczonej metodzie nawracania, Ewa Kiedio o nawróceniu synodalnym, by móc przełamać w Kościele klerykalizm i arbitralne narzucanie decyzji, Wacław Oszajca SJ o „grzechu niewinności”, w który popadamy, zapominając, że w nawróceniu nie jest najważniejsza „rytualna czystość”, a ks. Artur Stopka o szansach i pułapkach, jakie wiążą się z chęcią nawracania przez media. 

W numerze także kilka przykładów różnie przeżywanego nawrócenia. „Filmowe przepisy na nawrócenie” przedstawia Michał Zalewski SJ, a przykłady z życia wzięte przywołują: Wojciech Żmudziński SJ, opisując, czym stała się życiu św. Ignacego Loyoli armatnia kula, Joanna Petry Mroczkowska, pisząc o św. Teresie z Lisieux i bł. Karolu de Foucauldzie, oraz Grzegorz Kramer SJ, który od lat towarzysząc młodym jako katecheta i duszpasterz, pokazuje, jak rozumieją oni nawrócenie i jak możemy ich w nim wspierać. 

Zachęcamy także do lektury redakcyjnej debaty pt. „Odwróceni”, której uczestnicy – Justyna Kaczmarczyk (Interia.pl), Karol Kleczka (ZNAK) i Sławomir Rusin (WAM) – zastanawiają się, czym dzisiaj jest, a czym nie jest nawrócenie. 

Ponadto w dziale „Duchowość Ćwiczeń” Jakub Kołacz SJ i Dariusz Wiśniewski SJ podejmują w swoich tekstach wątek nawrócenia u św. Ignacego i w jego „Ćwiczeniach duchowych”. W numerze jak zawsze zamieszczamy również propozycję medytacji ignacjańskiej i recenzje interesujących nowości książkowych.

Mamy nadzieję, że lektura letniego numeru „Życia Duchowego” „otworzy przestrzeń na radość z nawrócenia, które dalekie jest od dbania jedynie o własną doskonałość”… 

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2021
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
202
Wymiary: 
142x202 mm
Waga: 
0.27 kg
ISSN: 
1232-9460
Redaktor
Jacek Siepsiak SJ

Tytuły tych samych autorów

17,01 zł
taniej 10%
18,90 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
stacje ORLEN10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy