Życie Duchowe nr 100/2019 (Jesień) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Życie Duchowe nr 100/2019 (Jesień)

Życie Duchowe nr 100/2019 (Jesień)

Strategia jezuitów
e-prasa
Jacek Siepsiak SJ (red. nacz.)
dostępne też, jako: 
11,76 zł
16,80 zł
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

To już setny numer „Życia Duchowego”, kwartalnika wydawanego w Krakowie przez Ojców Jezuitów od 1994 roku. Z tej okazji „postanowiliśmy uchylić drzwi do jezuickiej kuchni i pokazać, na czym polega strategia jezuitów”.

Temat rozwijamy, sięgając nieco do historii Towarzystwa Jezusowego, ale przede wszystkim skupiamy się na czterech Uniwersalnych Preferencjach Apostolskich, które w tym roku na kolejnych dziesięć lat przekazał swoim zakonnym współbraciom generał Towarzystwa Arturo Sosa SJ. I to właśnie rozmowa z nim otwiera nasz jubileuszowy numer.

W kolejnych czterech działach, odpowiadających czterem wspomnianym preferencjom, nasi Autorzy przedstawiają swoje refleksje o tym, jak „wskazywać drogę do Boga przez "Ćwiczenia duchowe i rozeznawanie”, „kroczyć razem z ubogimi i odrzuconymi w świecie”, „towarzyszyć młodym w kreowaniu przyszłości pełnej nadziei” i „współpracować w trosce o wspólny dom”.

W numerze znajdziemy refleksję Roberta Więcka SJ o „(naj)pierwszej preferencji”, czyli udzielaniu ćwiczeń duchowych według metody św. Ignacego Loyoli, artykuł Jacka Prusaka SJ o rozeznawaniu, dzięki któremu można wsłuchiwać się w głos sumienia, oraz świadectwo Grzegorza Kramera SJ o tym, jak duchowość ignacjańska wpływa na jego duszpasterską posługę w parafii.

Ponadto publikujemy artykuł Wojciecha Żmudzińskiego SJ pt. „Musimy stać się słabi, by głosić Chrystusa z mocą”, Rafała Huzarskiego SJ „Żeby nie pochylać się nad ubogimi” i Jacka Siepsiaka SJ „Subiektywne peryferie”. Z kolei nad towarzyszeniem młodym pochylili się w numerze między innymi Wacław Oszajca SJ i duszpasterz młodzieży z Nowego Sącza Wojciech Kowalski SJ.

Do refleksji nad troską o nasz wspólny dom zaprosiliśmy nie tylko jezuitów. Zachęcamy do lektury artykułu Stanisława Jaromiego OFMConv o „bogactwie prostego życia”, refleksji Agnieszki Pleti pt. „Bardziej być niż mieć” i Kaspra Kapronia OFM o „Amazonii zmieniającej Europę”. Warto też sięgnąć po prognozę na temat przyszłości energii Andrzeja Krajewskiego i wskazówki na temat ekoturystki Jędrzeja Majki.

Numer zamyka wywiad ze Stanisławem Opielą SJ, przełożonym Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego w latach 1985–1991, o tym, jak rządzi się jezuitami.

Można zapytać o pożytek płynący z lektury na temat „strategii jezuitów”? Czy chodzi tylko o zaspokojenie ciekawości? We wstępie Jacek Siepsiak SJ podkreśla, że jesienny numer „Życia Duchowego” nie ma być opisem „zestawu zadań do wykonania”, w dodatku tylko dla jezuitów. „Chodzi o to, by cokolwiek robiąc, ciągle się nawracać, uwrażliwiając się na sposób życia zobrazowany przez owe preferencje”… A to może się stać zaproszeniem dla każdego.

Wszystkim naszym Czytelnikom, Sympatykom, Autorom i Współpracownikom dziękujemy za obecność i współtworzenie pisma już od 25 lat!

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2019
Liczba stron: 
192 (pdf)
ISBN: 
2084-2783
Licencja typu: 
Plik
Redaktor
Jacek Siepsiak SJ

Tytuły tych samych autorów

9,30 zł
taniej 30%
13,28 zł
cena det. za
plik
Dostawa już od 0 zł
Produkt dostępny on-line
Kupując otrzymujesz format: 
PDFEPUBMOBI
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
stacje ORLEN10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy