Życie Duchowe nr 100/2019 (Jesień) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Życie Duchowe nr 100/2019 (Jesień)

Życie Duchowe nr 100/2019 (Jesień)

Strategia jezuitów
e-prasa
Jacek Siepsiak SJ (red. nacz.)
dostępne też, jako: 
16,80 zł
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

To już setny numer „Życia Duchowego”, kwartalnika wydawanego w Krakowie przez Ojców Jezuitów od 1994 roku. Z tej okazji „postanowiliśmy uchylić drzwi do jezuickiej kuchni i pokazać, na czym polega strategia jezuitów”.

Temat rozwijamy, sięgając nieco do historii Towarzystwa Jezusowego, ale przede wszystkim skupiamy się na czterech Uniwersalnych Preferencjach Apostolskich, które w tym roku na kolejnych dziesięć lat przekazał swoim zakonnym współbraciom generał Towarzystwa Arturo Sosa SJ. I to właśnie rozmowa z nim otwiera nasz jubileuszowy numer.

W kolejnych czterech działach, odpowiadających czterem wspomnianym preferencjom, nasi Autorzy przedstawiają swoje refleksje o tym, jak „wskazywać drogę do Boga przez "Ćwiczenia duchowe i rozeznawanie”, „kroczyć razem z ubogimi i odrzuconymi w świecie”, „towarzyszyć młodym w kreowaniu przyszłości pełnej nadziei” i „współpracować w trosce o wspólny dom”.

W numerze znajdziemy refleksję Roberta Więcka SJ o „(naj)pierwszej preferencji”, czyli udzielaniu ćwiczeń duchowych według metody św. Ignacego Loyoli, artykuł Jacka Prusaka SJ o rozeznawaniu, dzięki któremu można wsłuchiwać się w głos sumienia, oraz świadectwo Grzegorza Kramera SJ o tym, jak duchowość ignacjańska wpływa na jego duszpasterską posługę w parafii.

Ponadto publikujemy artykuł Wojciecha Żmudzińskiego SJ pt. „Musimy stać się słabi, by głosić Chrystusa z mocą”, Rafała Huzarskiego SJ „Żeby nie pochylać się nad ubogimi” i Jacka Siepsiaka SJ „Subiektywne peryferie”. Z kolei nad towarzyszeniem młodym pochylili się w numerze między innymi Wacław Oszajca SJ i duszpasterz młodzieży z Nowego Sącza Wojciech Kowalski SJ.

Do refleksji nad troską o nasz wspólny dom zaprosiliśmy nie tylko jezuitów. Zachęcamy do lektury artykułu Stanisława Jaromiego OFMConv o „bogactwie prostego życia”, refleksji Agnieszki Pleti pt. „Bardziej być niż mieć” i Kaspra Kapronia OFM o „Amazonii zmieniającej Europę”. Warto też sięgnąć po prognozę na temat przyszłości energii Andrzeja Krajewskiego i wskazówki na temat ekoturystki Jędrzeja Majki.

Numer zamyka wywiad ze Stanisławem Opielą SJ, przełożonym Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego w latach 1985–1991, o tym, jak rządzi się jezuitami.

Można zapytać o pożytek płynący z lektury na temat „strategii jezuitów”? Czy chodzi tylko o zaspokojenie ciekawości? We wstępie Jacek Siepsiak SJ podkreśla, że jesienny numer „Życia Duchowego” nie ma być opisem „zestawu zadań do wykonania”, w dodatku tylko dla jezuitów. „Chodzi o to, by cokolwiek robiąc, ciągle się nawracać, uwrażliwiając się na sposób życia zobrazowany przez owe preferencje”… A to może się stać zaproszeniem dla każdego.

Wszystkim naszym Czytelnikom, Sympatykom, Autorom i Współpracownikom dziękujemy za obecność i współtworzenie pisma już od 25 lat!

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2019
Liczba stron: 
192 (pdf)
ISBN: 
2084-2783
Licencja typu: 
Plik

Tytuły tych samych autorów

9,97 zł
taniej 25%
13,28 zł
cena det. za
plik
najniższa cena z ostatnich 30 dni: 6,64 zł
Kupując otrzymujesz format: 
PDFEPUBMOBI
Produkt dostępny on-line
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy