Życie Duchowe 87/2016 (Lato) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Życie Duchowe 87/2016 (Lato)

Życie Duchowe 87/2016 (Lato)

Szabat do odzyskania
e-prasa
Jacek Siepsiak SJ (red.nacz.)
dostępne też, jako: 
15,56 zł
wydawca: 
Wydawnictwo WAM
przeczytaj: 

Informacja o ebooku

"Ten numer «Życia Duchowego» zrodził się z żalu. Z żalu, że niedziela jest tak marnowana" - czytamy we wstępie do letniego numeru pisma (87/2016), który tym razem poświęcony jest tematowi: "Szabat do odzyskania". Jak przeżywać niedzielę i jak uczyć się świętowania, by móc zgodnie z zaleceniami Ksiąg Wyjścia i Powtórzonego Prawa naśladować Boga odpoczywającego i Boga wyzwalającego? Między innymi na to pytanie odpowiadają zamieszczone w numerze artykuły i wywiady.

O szabacie jako święcie pierwszym i zaprowadzonym jeszcze w świecie bez grzechu pisze Maria Miduch w tekście pt. "Z chasydem za rękę… w szabat". Elżbieta Wiater, analizując zarzuty, jakie faryzeusze kierowali w stronę Jezusa uzdrawiającego w szabat, pokazuje, że Jezus nie łamie spoczynku szabatowego, przywraca natomiast wolność "paradoksalnie także od samego szabatu (rozumianego wyłącznie prawnie), by w wolności świętować razem z Panem". Z kolei ks. Mariusz Rosik pisze, "jak doszło do ustanowienia niedzieli dniem świątecznym dla chrześcijan, kiedy definitywnie niedziela wyparła szabat i czy obyło się to bez trudności".

Ponadto w numerze także artykuły poświęcone: "meandrom wyborów szabatowych" (Jacek Siepsiak SJ), modlitwie będącej "codziennym świętowaniem z Bogiem" (Robert Więcek SJ), budowaniu ludzkich więzi dających szansę na "odzyskanie niedzieli" (Jarosław Charchuła SJ), "walce o szabat" rozumianej jako troska człowieka o czas odpoczynku dla siebie (Ewa Olszewska), a także kulturowym uwarunkowaniom i współczesnym tendencjom obecnym w sferze odpoczynku (Katarzyna Jarkiewicz).Zachęcamy także do lektury wywiadów zamieszczonych w numerze. Wśród nich rozmowa z Małgorzatą Brodą o "jasnej i pięknej stronie" tańca, który wprowadza w czas świętowania, oraz z jezuitą Wojciechem Kowalskim o muzyce, za pomocą której można komunikować się z sobą, Bogiem i innymi ludźmi.

W numerze również artykuły w innych stałych działach pisma. W dziale "Pomódl się" propozycja medytacji ignacjańskiej "o szabacie" Jacka Siepsiaka SJ, w dziale "Modlitwa i życie" refleksja biblijna Jana Ożoga SJ poświęcona przypowieści o bogaczu i Łazarzu z Ewangelii św. Łukasza, a w dziale "Słowo, obraz, czyn" artykuł ks. Marka Lisa o oscarowym filmie duńskiego reżysera Gabriela Axela "Uczta Babette".

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2016
Liczba stron: 
200(pdf)
Licencja typu: 
Plik

Tytuły tych samych autorów

13,28 zł
cena det. za
plik
Kupując otrzymujesz format: 
PDF
Produkt dostępny on-line
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy