Życie Duchowe 87/2016 (Lato) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Życie Duchowe 87/2016 (Lato)

Życie Duchowe 87/2016 (Lato)

Szabat do odzyskania
czasopismo
Jacek Siepsiak SJ (red.nacz.)
dostępne też, jako: 
9,30 zł
13,28 zł
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Nota o czasopiśmie

"Ten numer «Życia Duchowego» zrodził się z żalu. Z żalu, że niedziela jest tak marnowana" - czytamy we wstępie do letniego numeru pisma (87/2016), który tym razem poświęcony jest tematowi: "Szabat do odzyskania". Jak przeżywać niedzielę i jak uczyć się świętowania, by móc zgodnie z zaleceniami Ksiąg Wyjścia i Powtórzonego Prawa naśladować Boga odpoczywającego i Boga wyzwalającego? Między innymi na to pytanie odpowiadają zamieszczone w numerze artykuły i wywiady.

O szabacie jako święcie pierwszym i zaprowadzonym jeszcze w świecie bez grzechu pisze Maria Miduch w tekście pt. "Z chasydem za rękę… w szabat". Elżbieta Wiater, analizując zarzuty, jakie faryzeusze kierowali w stronę Jezusa uzdrawiającego w szabat, pokazuje, że Jezus nie łamie spoczynku szabatowego, przywraca natomiast wolność "paradoksalnie także od samego szabatu (rozumianego wyłącznie prawnie), by w wolności świętować razem z Panem". Z kolei ks. Mariusz Rosik pisze, "jak doszło do ustanowienia niedzieli dniem świątecznym dla chrześcijan, kiedy definitywnie niedziela wyparła szabat i czy obyło się to bez trudności".

Ponadto w numerze także artykuły poświęcone: "meandrom wyborów szabatowych" (Jacek Siepsiak SJ), modlitwie będącej "codziennym świętowaniem z Bogiem" (Robert Więcek SJ), budowaniu ludzkich więzi dających szansę na "odzyskanie niedzieli" (Jarosław Charchuła SJ), "walce o szabat" rozumianej jako troska człowieka o czas odpoczynku dla siebie (Ewa Olszewska), a także kulturowym uwarunkowaniom i współczesnym tendencjom obecnym w sferze odpoczynku (Katarzyna Jarkiewicz).Zachęcamy także do lektury wywiadów zamieszczonych w numerze. Wśród nich rozmowa z Małgorzatą Brodą o "jasnej i pięknej stronie" tańca, który wprowadza w czas świętowania, oraz z jezuitą Wojciechem Kowalskim o muzyce, za pomocą której można komunikować się z sobą, Bogiem i innymi ludźmi.

W numerze również artykuły w innych stałych działach pisma. W dziale "Pomódl się" propozycja medytacji ignacjańskiej "o szabacie" Jacka Siepsiaka SJ, w dziale "Modlitwa i życie" refleksja biblijna Jana Ożoga SJ poświęcona przypowieści o bogaczu i Łazarzu z Ewangelii św. Łukasza, a w dziale "Słowo, obraz, czyn" artykuł ks. Marka Lisa o oscarowym filmie duńskiego reżysera Gabriela Axela "Uczta Babette".

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2016
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
192
Wymiary: 
146x202 mm
Waga: 
0.21 kg
ISSN: 
1232-9460
Redaktor
Jacek Siepsiak SJ

Tytuły tych samych autorów

11,76 zł
taniej 30%
16,80 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy