Życie Duchowe 86/2016 (Wiosna) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Życie Duchowe 86/2016 (Wiosna)

Życie Duchowe 86/2016 (Wiosna)

Po co nam Zmartwychwstanie?
e-prasa
Jacek Siepsiak SJ (red.nacz.)
dostępne też, jako: 
16,80 zł
wydawca: 
Wydawnictwo WAM
przeczytaj: 

Informacja o ebooku

Wiosenne "Życie Duchowe" - jak czytamy we wprowadzeniu do numeru - "chce nam pomóc w odświeżeniu patrzenia na zmartwychwstanie". Artykuły zamieszczone w numerze są jednak pomocne nie tylko w owym odświeżeniu, lecz pozwalają także szerzej spojrzeć na śmierć, zmartwychwstanie i życie po nim, na rzeczywistość tajemniczą i nieodgadnioną. W zamieszczonej na początku numeru "Debacie o zmartwychwstaniu" z udziałem Elżbiety Wiater, Wacława Oszajcy i Henryka Pietrasa SJ ten ostatni mówi bowiem: "Nie ma objawienia o tym, jak będzie się żyło po zmartwychwstaniu. I koniec".

Próbą opisania owej rzeczywistości i naszego stosunku do niej są między innymi artykuły "Po co nam zmartwychwstanie?" Jacka Siepsiaka SJ, Dariusza Kowalczyka SJ "Kiedy i w jakim ciele zmartwychwstajemy?" oraz tekst Stanisława Morgalli SJ "O wyższości Świąt Wielkiej Nocy...", w którym autor podkreśla: "Nasze dwa najważniejsze święta stanowią wiodącą część Objawienia, dlatego sposób ich przeżywania jest sprawdzianem naszej wiary".

O tym, co Bóg ma do powiedzenia człowiekowi na temat zmartwychwstania i życia wiecznego, pisze w artykule "Pismo zainspirowane zmartwychwstaniem" Maria Miduch, odwołując się do tekstów Starego i Nowego Testamentu. Ksiądz Stanisław Haręzga opisuje ewangeliczne spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym, zaznaczając, że stają się one punktem odniesienia dla wszystkich wierzących w Chrystusa. Z kolei ks. Mariusz Rosik mówi o świadectwie wiary w Zmartwychwstanie i prześladowaniach z jej powodu w artykule poświęconym męczennikom pierwszych wieków chrześcijaństwa.

Zachęcamy także do lektury artykułu Marii Łukaszewicz-Chantry o renesansowym utworze w formie poetyckiego listu pt. "Maria Magdalena do Jezusa Chrystusa" autorstwa niemieckiego humanisty Heliusa Eobanusa Hessusa oraz artykułu pt. "Historia utopii historią marzeń o lepszym świecie" Dominiki Jacyk, w którym autorka dokonuje przeglądu podejmowanych w historii prób tworzenia świata idealnego już tu, na ziemi.

Ponadto w dziale "Duchowość Ćwiczeń" Tomasz Oleniacz SJ opisuje wybrane problemy w przeżywaniu czwartego tygodnia ignacjańskich rekolekcji mającego prowadzić do radości z Jezusem Zmartwychwstałym. A w dziale "Pomódl się" Jacek Siepsiak SJ proponuje medytację ignacjańską opartą na fragmencie dwudziestego rozdziału Ewangelii św. Jana, mówiącym o niedowierzającym Tomaszu, w którym Zmartwychwstały zwraca się do wszystkich swoich uczniów: "Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli" (J 20, 29).

Polecamy także artykuły w dziale "Słowo, obraz, czyn", między innymi artykuł Anny Woźniakowskiej o "II Symfonii c-moll «Zmartwychwstanie»" Gustawa Mahlera oraz tekst Dariusza Galewskiego "Zwycięzca śmierci" o motywie Zmartwychwstania i Zmartwychwstałego w sztuce od późnego antyku do dojrzałego baroku.

www.zycie-duchowe.pl

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2016
Liczba stron: 
200 (pdf)
Licencja typu: 
Plik

Tytuły tych samych autorów

7,97 zł
taniej 40%
13,28 zł
cena det. za
plik
Produkt dostępny on-line
Kupując otrzymujesz format: 
PDF
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy