Życie Duchowe 86/2016 (Wiosna) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Życie Duchowe 86/2016 (Wiosna)

Życie Duchowe 86/2016 (Wiosna)

Po co nam Zmartwychwstanie?
czasopismo
Jacek Siepsiak SJ (red.nacz.)
dostępne też, jako: 
12,30 zł
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Nota o czasopiśmie

Wiosenne "Życie Duchowe" - jak czytamy we wprowadzeniu do numeru - "chce nam pomóc w odświeżeniu patrzenia na zmartwychwstanie". Artykuły zamieszczone w numerze są jednak pomocne nie tylko w owym odświeżeniu, lecz pozwalają także szerzej spojrzeć na śmierć, zmartwychwstanie i życie po nim, na rzeczywistość tajemniczą i nieodgadnioną. W zamieszczonej na początku numeru "Debacie o zmartwychwstaniu" z udziałem Elżbiety Wiater, Wacława Oszajcy i Henryka Pietrasa SJ ten ostatni mówi bowiem: "Nie ma objawienia o tym, jak będzie się żyło po zmartwychwstaniu. I koniec".

Próbą opisania owej rzeczywistości i naszego stosunku do niej są między innymi artykuły "Po co nam zmartwychwstanie?" Jacka Siepsiaka SJ, Dariusza Kowalczyka SJ "Kiedy i w jakim ciele zmartwychwstajemy?" oraz tekst Stanisława Morgalli SJ "O wyższości Świąt Wielkiej Nocy...", w którym autor podkreśla: "Nasze dwa najważniejsze święta stanowią wiodącą część Objawienia, dlatego sposób ich przeżywania jest sprawdzianem naszej wiary".

O tym, co Bóg ma do powiedzenia człowiekowi na temat zmartwychwstania i życia wiecznego, pisze w artykule "Pismo zainspirowane zmartwychwstaniem" Maria Miduch, odwołując się do tekstów Starego i Nowego Testamentu. Ksiądz Stanisław Haręzga opisuje ewangeliczne spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym, zaznaczając, że stają się one punktem odniesienia dla wszystkich wierzących w Chrystusa. Z kolei ks. Mariusz Rosik mówi o świadectwie wiary w Zmartwychwstanie i prześladowaniach z jej powodu w artykule poświęconym męczennikom pierwszych wieków chrześcijaństwa.

Zachęcamy także do lektury artykułu Marii Łukaszewicz-Chantry o renesansowym utworze w formie poetyckiego listu pt. "Maria Magdalena do Jezusa Chrystusa" autorstwa niemieckiego humanisty Heliusa Eobanusa Hessusa oraz artykułu pt. "Historia utopii historią marzeń o lepszym świecie" Dominiki Jacyk, w którym autorka dokonuje przeglądu podejmowanych w historii prób tworzenia świata idealnego już tu, na ziemi.

Ponadto w dziale "Duchowość Ćwiczeń" Tomasz Oleniacz SJ opisuje wybrane problemy w przeżywaniu czwartego tygodnia ignacjańskich rekolekcji mającego prowadzić do radości z Jezusem Zmartwychwstałym. A w dziale "Pomódl się" Jacek Siepsiak SJ proponuje medytację ignacjańską opartą na fragmencie dwudziestego rozdziału Ewangelii św. Jana, mówiącym o niedowierzającym Tomaszu, w którym Zmartwychwstały zwraca się do wszystkich swoich uczniów: "Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli" (J 20, 29).

Polecamy także artykuły w dziale "Słowo, obraz, czyn", między innymi artykuł Anny Woźniakowskiej o "II Symfonii c-moll «Zmartwychwstanie»" Gustawa Mahlera oraz tekst Dariusza Galewskiego "Zwycięzca śmierci" o motywie Zmartwychwstania i Zmartwychwstałego w sztuce od późnego antyku do dojrzałego baroku.

www.zycie-duchowe.pl

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2016
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
200
Wymiary: 
145x175 mm
Waga: 
0.25 kg
ISSN: 
1232-9460
Redaktor
Jacek Siepsiak SJ

Tytuły tych samych autorów

11,76 zł
taniej 30%
16,80 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
stacje ORLEN10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy