Życie Duchowe 85/2016 (Zima) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Życie Duchowe 85/2016 (Zima)

Życie Duchowe 85/2016 (Zima)

Konsekracja bez konserwantów
czasopismo
Jacek Siepsiak SJ (red. naczelny)
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Nota o czasopiśmie

We wstępie do zimowego numeru czytamy: "Chcemy w tym numerze nie tyle podsumować Rok Życia Konsekrowanego, ile podkreślić ciągle możliwą witalność takiego życia. Pragniemy również spojrzeć na konsekrowanie życia jako na powołanie każdego kroczącego za Jezusem".

O korzeniach życia konsekrowanego piszą w numerze między innymi Maria Miduch w artykule "Biblijny model życia poświęconego Bogu", Tomasz Kot SJ w "trzech impresjach" na temat trzech rad ewangelicznych oraz Placyd Galiński OSB w tekście o duchowości monastycznej.

Z kolei artykuły "Niezdrowe konserwanty" Jacka Siepsiaka SJ i "Refundacja życia zakonnego" Krzysztofa Dyrka SJ to refleksja nad jakością życia duchowego w zakonach oraz próba odpowiedzi na pytanie, co zrobić, by konsekracja nie była "konserwacją" powodującą zamknięcie i istnienie tylko dla siebie.

W numerze publikujemy również świadectwa i wywiady pokazujące, jak dziś można "konsekrować" swoją codzienność, i to nie tylko w życiu zakonnym. Lucyna Słup opisuje Wspólnotę Chemin Neuf, w której żyją: kapłani i małżonkowie, siostry i bracia, osoby konsekrowane i świeckie. Jolanta Glapka RSCJ, założycielka Fundacji "Pasja Życia", podejmuje temat czystości w życiu zakonnym, pisząc, że jest ona "niezasłużonym darem Pana Boga, który czyni człowieka zdolnym do umiłowania Go ponad wszystko". Dariusz Regucki, reżyser, scenarzysta i kompozytor, w rozmowie z Jackiem Siepsiakiem SJ mówi między innymi o swoim nawróceniu, neokatechumenacie, misjach w Kazachstanie oraz modlitwie w życiu artysty. Weronika Kumaszka, młoda studentka z Wrocławia, opowiada o swojej misyjnej pracy w Zambii, nazywając pobyt w Afryce "największymi rekolekcjami w życiu", które uczą ją nieustannego "zapierania się siebie, podążania za Jezusem i pomagania innym".

W dziale "Pomódl się" publikujemy kolejną propozycję medytacji ignacjańskiej, tym razem wokół tematu: "Daniel strofujący władzę". Zachętą do modlitwy i modlitewnego zadumania są także teksty w dziale "Modlitwa i życie". Marek Wójtowicz SJ zaprasza do modlitwy "najpiękniejszym wzorem modlitwy", czyli "Ojcze nasz", a Józef Augustyn SJ do refleksji nad wdzięcznością za otrzymywane dary, która "czyni nas miłymi, łagodnymi, życzliwymi i cierpliwszymi tak w odniesieniu do samych siebie, jak też w relacjach z innymi".

Polecamy także artykuły w dziale "Słowo, obraz, czyn", między innymi artykuł Wacława Oszajcy SJ o "Podróży Trzech Króli" Thomasa S. Eliota oraz wywiad z ks. Michelem Remery o projektach sakralnych Hansa van der Laana, holenderskiego benedyktyna, architekta i filozofa architektury.

www.zycie-duchowe.pl

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2015
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
180
Wymiary: 
145x175 mm
Waga: 
0.25 kg
ISSN: 
1232-9460

Tytuły tych samych autorów

16,80 zł
cena det. za
egz.

Powiadom mnie o dostępności

Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy