Życie Duchowe 85/2016 (Zima) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Życie Duchowe 85/2016 (Zima)

Życie Duchowe 85/2016 (Zima)

Konsekracja bez konserwantów
czasopismo
Jacek Siepsiak SJ (red. naczelny)
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Nota o czasopiśmie

We wstępie do zimowego numeru czytamy: "Chcemy w tym numerze nie tyle podsumować Rok Życia Konsekrowanego, ile podkreślić ciągle możliwą witalność takiego życia. Pragniemy również spojrzeć na konsekrowanie życia jako na powołanie każdego kroczącego za Jezusem".

O korzeniach życia konsekrowanego piszą w numerze między innymi Maria Miduch w artykule "Biblijny model życia poświęconego Bogu", Tomasz Kot SJ w "trzech impresjach" na temat trzech rad ewangelicznych oraz Placyd Galiński OSB w tekście o duchowości monastycznej.

Z kolei artykuły "Niezdrowe konserwanty" Jacka Siepsiaka SJ i "Refundacja życia zakonnego" Krzysztofa Dyrka SJ to refleksja nad jakością życia duchowego w zakonach oraz próba odpowiedzi na pytanie, co zrobić, by konsekracja nie była "konserwacją" powodującą zamknięcie i istnienie tylko dla siebie.

W numerze publikujemy również świadectwa i wywiady pokazujące, jak dziś można "konsekrować" swoją codzienność, i to nie tylko w życiu zakonnym. Lucyna Słup opisuje Wspólnotę Chemin Neuf, w której żyją: kapłani i małżonkowie, siostry i bracia, osoby konsekrowane i świeckie. Jolanta Glapka RSCJ, założycielka Fundacji "Pasja Życia", podejmuje temat czystości w życiu zakonnym, pisząc, że jest ona "niezasłużonym darem Pana Boga, który czyni człowieka zdolnym do umiłowania Go ponad wszystko". Dariusz Regucki, reżyser, scenarzysta i kompozytor, w rozmowie z Jackiem Siepsiakiem SJ mówi między innymi o swoim nawróceniu, neokatechumenacie, misjach w Kazachstanie oraz modlitwie w życiu artysty. Weronika Kumaszka, młoda studentka z Wrocławia, opowiada o swojej misyjnej pracy w Zambii, nazywając pobyt w Afryce "największymi rekolekcjami w życiu", które uczą ją nieustannego "zapierania się siebie, podążania za Jezusem i pomagania innym".

W dziale "Pomódl się" publikujemy kolejną propozycję medytacji ignacjańskiej, tym razem wokół tematu: "Daniel strofujący władzę". Zachętą do modlitwy i modlitewnego zadumania są także teksty w dziale "Modlitwa i życie". Marek Wójtowicz SJ zaprasza do modlitwy "najpiękniejszym wzorem modlitwy", czyli "Ojcze nasz", a Józef Augustyn SJ do refleksji nad wdzięcznością za otrzymywane dary, która "czyni nas miłymi, łagodnymi, życzliwymi i cierpliwszymi tak w odniesieniu do samych siebie, jak też w relacjach z innymi".

Polecamy także artykuły w dziale "Słowo, obraz, czyn", między innymi artykuł Wacława Oszajcy SJ o "Podróży Trzech Króli" Thomasa S. Eliota oraz wywiad z ks. Michelem Remery o projektach sakralnych Hansa van der Laana, holenderskiego benedyktyna, architekta i filozofa architektury.

www.zycie-duchowe.pl

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2015
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
180
Wymiary: 
145x175 mm
Waga: 
0.25 kg
ISSN: 
1232-9460
Redaktor
Jacek Siepsiak SJ

Tytuły tych samych autorów

11,76 zł
taniej 30%
16,80 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
stacje ORLEN10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy