Życie Duchowe 84/2015 (Jesień) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Życie Duchowe 84/2015 (Jesień)

Życie Duchowe 84/2015 (Jesień)

On i Ona, para chroniona
czasopismo
Jacek Siepsiak SJ (red.nacz.)
dostępne też, jako: 
9,30 zł
13,28 zł
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Nota o czasopiśmie

Numer jesienny "Życia Duchowego" - w związku z odbywającym się w październiku 2015 roku synodem o rodzinie - poświęcony jest małżeństwu i rodzinie. Jak czytamy w słowie wstępnym do numeru, pismo "poszukuje duchowości pomocnej rodzinie" i dlatego "zaczyna od tego, co chroni małżeństwo" - od "wspólnej duchowości małżonków".

O małżeństwie i rodzinie będącej obrazem Boga pisze w numerze między innymi Dariusz Kowalczyk SJ, podkreślając, że "rodzina, która nie jest monadą, ale wspólnotą troistą (ojciec, matka, dziecko), objawia nam Boga, […] odwieczną wspólnotę miłości". Maria Szamot, odwołując się do fragmentów Pieśni nad Pieśniami, Księgi Tobiasza i Księgi Ozeasza, pokazuje, w jaki sposób Biblia opisuje ludzką miłość i małżeństwo. Biblijny obraz małżeństwa, tym razem na przykładzie pism Nowego Testamentu, przedstawia również Jacek Siepsiak SJ w artykule zatytułowanym "Pryscylla i Akwila". Z kolei ks. Mariusz Rosik przybliża przestrogi, napomnienia i zachęty, jakie kierują do małżonków pisarze wczesnochrześcijańscy - Tertulian, św. Chryzostom i św. Augustyn.

O blaskach i cieniach związków małżeńskich dzisiaj mówi między innymi artykuł Doroty Szczerby pt. "Zakochanie jako dar Boży i okazja do daru z siebie" oraz tekst "Duszpasterska troska o niesakramentalnych" autorstwa ks. Jana Abrahamowicza, który zapoczątkował w diecezji krakowskiej duszpasterstwo osób żyjących w powtórnych związkach.

Z tematem numeru związane są także świadectwa trzech par małżeńskich. Pierwsze z nich mówi o tym, jak żyje wiarą małżeństwo Polki i Hiszpana. Drugie to historia powrotu małżonków do siebie po rozpadzie ich związku. Trzecie zaś to rozmowa z Barbarą i Romanem Kosakowskimi, którzy opowiadają o roli modlitwy w ich życiu osobistym, małżeńskim i rodzinnym.

Zachętą do modlitwy osobistej, małżeńskiej czy rodzinnej może być medytacja ignacjańska Jacka Siepsiaka SJ wokół fragmentu z Ewangelii św. Łukasza opisującego odnalezienie dwunastoletniego Jezusa w Świątyni i związany z tym wydarzeniem "ból serca Maryi".

Polecamy także artykuły w dziale "Słowo, obraz, czyn", w którym publikujemy między innymi refleksję Wacława Oszajcy poświęconą poezji Haliny Poświatowskiej o miłości, rozstaniach i śmierci oraz opowieść Anny Woźniakowskiej o Johannie Sebastianie Bachu i jego licznej rodzinie.

Ponadto w numerze między innymi w dziale "Z teki formatora" tekst Krzysztofa Dyrka SJ pt. "Formacja do otwartości i dojrzałości", a w dziale "Rozmowy duchowe" wywiad z Gerardem Karasem SJ, misjonarzem ponad trzydzieści lat pracującym w Afryce.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2015
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
180
Wymiary: 
146x202 mm
Waga: 
0.24 kg
ISSN: 
1232-9460
Redaktor
Jacek Siepsiak SJ

Tytuły tych samych autorów

11,76 zł
taniej 30%
16,80 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
stacje ORLEN10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy