Deon.pl Darmowa dostawa już od 50 zł

Pokaż tylko produkty WAM

Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-18.00

Życie Duchowe 84/2015 (Jesień)

On i Ona, para chroniona
czasopismo
Jacek Siepsiak SJ (red.nacz.)
dostępne też, jako: 
12,10 zł
13,44 zł
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Nota o czasopiśmie

Numer jesienny "Życia Duchowego" - w związku z odbywającym się w październiku 2015 roku synodem o rodzinie - poświęcony jest małżeństwu i rodzinie. Jak czytamy w słowie wstępnym do numeru, pismo "poszukuje duchowości pomocnej rodzinie" i dlatego "zaczyna od tego, co chroni małżeństwo" - od "wspólnej duchowości małżonków".

O małżeństwie i rodzinie będącej obrazem Boga pisze w numerze między innymi Dariusz Kowalczyk SJ, podkreślając, że "rodzina, która nie jest monadą, ale wspólnotą troistą (ojciec, matka, dziecko), objawia nam Boga, […] odwieczną wspólnotę miłości". Maria Szamot, odwołując się do fragmentów Pieśni nad Pieśniami, Księgi Tobiasza i Księgi Ozeasza, pokazuje, w jaki sposób Biblia opisuje ludzką miłość i małżeństwo. Biblijny obraz małżeństwa, tym razem na przykładzie pism Nowego Testamentu, przedstawia również Jacek Siepsiak SJ w artykule zatytułowanym "Pryscylla i Akwila". Z kolei ks. Mariusz Rosik przybliża przestrogi, napomnienia i zachęty, jakie kierują do małżonków pisarze wczesnochrześcijańscy - Tertulian, św. Chryzostom i św. Augustyn.

O blaskach i cieniach związków małżeńskich dzisiaj mówi między innymi artykuł Doroty Szczerby pt. "Zakochanie jako dar Boży i okazja do daru z siebie" oraz tekst "Duszpasterska troska o niesakramentalnych" autorstwa ks. Jana Abrahamowicza, który zapoczątkował w diecezji krakowskiej duszpasterstwo osób żyjących w powtórnych związkach.

Z tematem numeru związane są także świadectwa trzech par małżeńskich. Pierwsze z nich mówi o tym, jak żyje wiarą małżeństwo Polki i Hiszpana. Drugie to historia powrotu małżonków do siebie po rozpadzie ich związku. Trzecie zaś to rozmowa z Barbarą i Romanem Kosakowskimi, którzy opowiadają o roli modlitwy w ich życiu osobistym, małżeńskim i rodzinnym.

Zachętą do modlitwy osobistej, małżeńskiej czy rodzinnej może być medytacja ignacjańska Jacka Siepsiaka SJ wokół fragmentu z Ewangelii św. Łukasza opisującego odnalezienie dwunastoletniego Jezusa w Świątyni i związany z tym wydarzeniem "ból serca Maryi".

Polecamy także artykuły w dziale "Słowo, obraz, czyn", w którym publikujemy między innymi refleksję Wacława Oszajcy poświęconą poezji Haliny Poświatowskiej o miłości, rozstaniach i śmierci oraz opowieść Anny Woźniakowskiej o Johannie Sebastianie Bachu i jego licznej rodzinie.

Ponadto w numerze między innymi w dziale "Z teki formatora" tekst Krzysztofa Dyrka SJ pt. "Formacja do otwartości i dojrzałości", a w dziale "Rozmowy duchowe" wywiad z Gerardem Karasem SJ, misjonarzem ponad trzydzieści lat pracującym w Afryce.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2015
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
180
Wymiary: 
146x202 mm
Waga: 
0.24 kg
ISSN: 
1232-9460
Redaktor
Jacek Siepsiak SJ

Tytuły tych samych autorów

15,12 zł
taniej 10%
16,80 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 50 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 50 zł0 zł
poczta priorytetowaod 6.90 zł
paczkomaty InPostod 6.90 zł
stacje ORLENod 6.50 zł
odbiór w punkcieod 6.50 zł
kurierod 10.90 zł
wyślij jako prezentod 10.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl