Życie Duchowe 82/2015 (Wiosna) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-18.00
Życie Duchowe 82/2015 (Wiosna)

Życie Duchowe 82/2015 (Wiosna)

Zranieni i uzdrowieni przez ojca
e-prasa
Jacek Siepsiak SJ (red. nacz.)
wydawca: 
Wydawnictwo WAM
przeczytaj: 

Informacja o ebooku

Wiosenny numer "Życia Duchowego" nosi tytuł Zranieni i uzdrowieni przez ojca. To temat, który może się wydawać - jak czytamy we wstępie - "doskonale znany, wręcz oklepany". O relacjach z ojcem ziemskim oraz o jej wpływie na relacje z Ojcem Niebieskim mówi bowiem "wiele opracowań, rekolekcji i programów formacyjnych. Jednak to wciąż temat ważny".

O naszych obrazach Boga i o ojcostwie Boga, który nieustannie "kroczy ze swoim ludem", pisze w numerze Wacław Oszajca SJ w artykule pt. Kto nie używa rózgi, dzieci nie kocha. Z kolei Jacek Siepsiak SJ przedstawia perypetie biblijnych ojców, sięgając między innymi po starotestamentową historię Dawida i jego syna Absaloma. Leon Nieścior OMI opisuje natomiast ojcostwo duchowe Ojców Pustyni w artykule pt. Łagodni abba na surowej pustyni. O ojcostwie duchowym mówi również Maciej Szczęsny SJ, którego artykuł to próba odpowiedzi na pytanie, co to znaczy być dla kogoś ojcem duchowym i jaki powinien być kierownik duchowy, by prowadzona przez niego osoba patrzyła "na świat oczami Boga" i stawała się dojrzałym chrześcijaninem.

W numerze piszemy także o ojcostwie raniącym. Jacek Prusak SJ porusza temat duchowego kazirodztwa, wykorzystywania dzieci przez księży, które nie tylko zniekształca relację dziecka wobec Boga, wobec rodziców, a później mężczyzny wobec kobiety i odwrotnie, lecz także prowadzi niejednokrotnie do "zabicia duszy". Maria Król-Fijewska przedstawia z kolei psychiczne zranienia, jakie mogą wynikać z relacji z ojcem, opisując między innymi postawę ojca "niedostrzegającego", "niezadowolonego" i "karzącego".
Ojcowskich zranień poświęcony jest również artykuł Józefa Augustyna SJ pt. Spragnieni ojcowskiej miłości, w którym autor odpowiada na kilka pytań dotyczących radzenia sobie z emocjonalnym głodem ojca i sposobów przekraczania krzywdy wyrządzonej przez niego.

Polecamy także wywiad z Jerzym Zelnikiem, w którym znany aktor mówi o relacjach ze swoim ojcem, synem i wnukami, podkreślając, że bycie ojcem wymaga dorastania do tej roli i że jego "ojcostwo długo dojrzewało wraz z dojrzewaniem syna". Uzdrawiającej relacji z ojcem ziemskim i duchowym poświęcony jest również w całości dział świadectw.

Ponadto w dziale "Duchowość Ćwiczeń", publikujemy artykuł Leona Nieściora OMI o wpływach starożytnej tradycji Kościoła na naukę św. Ignacego Loyoli, a w dziale "Z historii duchowości" kolejny artykuł Andrzeja Ruszały OCD o życiu i dziele św. Teresy Wielkiej w pięćsetną rocznicę jej urodzin.

Zachęcamy także do lektury felietonów z działu "Słowo, obraz, czyn", w którym publikujemy między innymi artykuł ks. Marka Lisa o głośnym filmie Jima Sheridana W imię ojca oraz tekst Moniki Skarżyńskiej pt. Holocaust a motyw ukrzyżowania u Marca Chagalla.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2015
Liczba stron: 
180 (pdf)
Licencja typu: 
Plik
Redaktor
Jacek Siepsiak SJ

Tytuły tych samych autorów

9,30 zł
taniej 30%
13,28 zł
cena det. za
plik
Darmowa dostawa od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Kupując otrzymujesz format: 
PDF
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl