Życie Duchowe 81/2015 (Zima) | wydawnictwowam.pl
Darmowa dostawa od 45 zł Mando.pl » Katechizmy »
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Życie Duchowe 81/2015 (Zima)

Życie Duchowe 81/2015 (Zima)

Ojciec Pio
e-prasa
Jacek Siepsiak SJ (red. naczelny)
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

Zimowy numer kwartalnika poświęcony jest Ojcu Pio, spowiednikowi i kierownikowi duchowemu, mistykowi i stygmatykowi, którego 16 czerwca 2002 roku Jan Paweł II zaliczył do grona świętych.

O świętości Ojca Pio pisze w numerze między innymi Cezary Sękalski, który podkreśla, że istota świętości Ojca Pio tkwi przede wszystkim w ofierze, jaką całym swoim życiem składał on za grzeszników i dzięki której w sposób autentyczny upodobniał się do Jezusa Chrystusa. Z kolei Bogusław Piechuta OFMCap, w wywiadzie na temat Modlitewnych Grup Ojca Pio, mówiąc o mistyce Świętego z Gargano, zaznacza, że jego życie obala ogólnie przyjętą koncepcję mistyki, według której zjednoczony z Bogiem mistyk nie dostrzega wokół siebie ludzi. Jak mówi ojciec Piechuta, Ojciec Pio był blisko Boga, a jednocześnie trwał blisko człowieka jak sam Bóg.
O wrażliwości Ojca Pio na innych ludzi, na ich potrzeby i cierpienie, pisze także Marek Miszczyński OFMCap w artykule poświęconym historii powstania w San Giovanni Rotondo Domu Ulgi w Cierpieniu. Założony z inicjatywy Ojca Pio szpital, zgodnie z jego słowami, miał być ulgą nie tylko dla ciała, lecz także dla duszy.
W numerze publikujemy również artykuły o nadzwyczajnych zjawiskach w życiu Ojca Pio, fenomenie stygmatów, rajskim zapachu, który często mu towarzyszył i prowadzonej przez niego walce duchowej. Naszym Czytelnikom proponujemy również medytację z Ojcem Pio, na podstawie Ewangelii według św. Mateusza (Mt 16, 12-23). Kilka punktów pomocnych w tej osobistej modlitwie zamieszczamy w nowym dziale naszego pisma zatytułowanym: "Pomódl się".

Ponadto w numerze, w dziale "Duchowość Ćwiczeń", publikujemy artykuł Jana Ożoga SJ o osobistych zapiskach św. Ignacego Loyoli zawartych w Dzienniku duchowym, a w dziale "Z historii duchowości" - artykuł Andrzeja Ruszały OCD poświęcony Teresie Wielkiej w pięćsetną rocznicę urodzin Wielkiej Mistyczki.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2014
Liczba stron: 
180 (pdf)
Licencja typu: 
Plik

Tytuły tych samych autorów

13,28 zł
cena det. za
plik
Kupując otrzymujesz format: 
PDF
Produkt dostępny on-line
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy