Deon.pl Darmowa dostawa już od 50 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-18.00

Życie Duchowe 81/2015 (Zima)

Ojciec Pio
czasopismo
Jacek Siepsiak SJ (red. nacz.)
dostępne też, jako: 
12,10 zł
13,44 zł
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Nota o czasopiśmie

Zimowy numer kwartalnika poświęcony jest Ojcu Pio, spowiednikowi i kierownikowi duchowemu, mistykowi i stygmatykowi, którego 16 czerwca 2002 roku Jan Paweł II zaliczył do grona świętych.

O świętości Ojca Pio pisze w numerze między innymi Cezary Sękalski, który podkreśla, że istota świętości Ojca Pio tkwi przede wszystkim w ofierze, jaką całym swoim życiem składał on za grzeszników i dzięki której w sposób autentyczny upodobniał się do Jezusa Chrystusa. Z kolei Bogusław Piechuta OFMCap, w wywiadzie na temat Modlitewnych Grup Ojca Pio, mówiąc o mistyce Świętego z Gargano, zaznacza, że jego życie obala ogólnie przyjętą koncepcję mistyki, według której zjednoczony z Bogiem mistyk nie dostrzega wokół siebie ludzi. Jak mówi ojciec Piechuta, Ojciec Pio był blisko Boga, a jednocześnie trwał blisko człowieka jak sam Bóg.
O wrażliwości Ojca Pio na innych ludzi, na ich potrzeby i cierpienie, pisze także Marek Miszczyński OFMCap w artykule poświęconym historii powstania w San Giovanni Rotondo Domu Ulgi w Cierpieniu. Założony z inicjatywy Ojca Pio szpital, zgodnie z jego słowami, miał być ulgą nie tylko dla ciała, lecz także dla duszy.
W numerze publikujemy również artykuły o nadzwyczajnych zjawiskach w życiu Ojca Pio, fenomenie stygmatów, rajskim zapachu, który często mu towarzyszył i prowadzonej przez niego walce duchowej. Naszym Czytelnikom proponujemy również medytację z Ojcem Pio, na podstawie Ewangelii według św. Mateusza (Mt 16, 12-23). Kilka punktów pomocnych w tej osobistej modlitwie zamieszczamy w nowym dziale naszego pisma zatytułowanym: "Pomódl się".

Ponadto w numerze, w dziale "Duchowość Ćwiczeń", publikujemy artykuł Jana Ożoga SJ o osobistych zapiskach św. Ignacego Loyoli zawartych w Dzienniku duchowym, a w dziale "Z historii duchowości" - artykuł Andrzeja Ruszały OCD poświęcony Teresie Wielkiej w pięćsetną rocznicę urodzin Wielkiej Mistyczki.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2014
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
180
Wymiary: 
146x202 mm
Waga: 
0.25 kg
ISSN: 
1232-9460
Redaktor
Jacek Siepsiak SJ

Tytuły tych samych autorów

15,12 zł
taniej 10%
16,80 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 50 zł
Produkt chwilowo niedostępny
Koszty dostawy
powyżej 50 zł0 zł
poczta priorytetowaod 6.90 zł
paczkomaty InPostod 6.90 zł
stacje ORLENod 6.50 zł
odbiór w punkcieod 6.50 zł
kurierod 10.90 zł
wyślij jako prezentod 10.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl