Życie Duchowe 79/2014 (Lato) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Życie Duchowe 79/2014 (Lato)

Życie Duchowe 79/2014 (Lato)

Mądrość naszych snów
e-prasa
Józef Augustyn SJ (red. nacz.)
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

Tegoroczny numer letni kwartalnika "Życie Duchowe" poświęcony jest tematowi Mądrość naszych snów.

Sny od wieków intrygowały człowieka, który na różne sposoby próbował je wyjaśniać i tłumaczyć. Są one także częścią doświadczenia religijnego, wszak w Biblii Bóg przez sny przemawia do wielu biblijnych postaci. O fenomenie snów biblijnych pisze w numerze ks. Wojciech Węgrzyniak, już na wstępie swojego artykułu zaznaczając, że "Pismo zdaje się traktować «wszystkie sny w sposób poważny»".
Maria Król-Fijewska omawia tajemnicze przesłanie snów i ich zaszyfrowany język, z którym styka się w swojej praktyce psychoterapeutycznej, zachęcając przy tym do "oglądania i zapamiętywania" swoich snów, gdyż - jak pisze - mogą one stać się "królewską drogą do wiedzy, o której nie śniło się filozofom".
Sny w refleksji filozoficznej analizuje z kolei ks. Kazimierz Wolsza, pisząc między innymi o poglądach na sny Platona, Arystotelesa oraz Zygmunta Freuda i Carla Gustava Junga. Jak podkreśla ten ostatni, "do analizy marzeń sennych potrzebna jest postawa autorefleksji", która zdaniem autora artykułu wyraża się "w umiejętności analizy własnych postępowań i ich motywów w rachunku sumienia".
W numerze także między innymi artykuł poświęcony snom mistyków autorstwa Pawła Czapli i wieczornej modlitwie brewiarzowej przed snem, o której pisze Marek Blaza SJ.

W dziale Duchowość Ćwiczeń zamieszczamy artykuł Jana Ożoga SJ, w którym autor - w oparciu o fragment Ćwiczeń duchownych (nr 21) - przedstawia założenia ignacjańskich ćwiczeń służących odnoszeniu zwycięstwa nad sobą samym i porządkowaniu życia tak, "by nie ulegać jakiemukolwiek nieuporządkowanemu przywiązaniu". A w dziale Modlitwa i życie polecamy kilka refleksji o wypaleniu autorstwa Józefa Augustyna SJ, które mogą stać się inspiracją do przekraczania ludzkich i duchowych kryzysów.

Ponadto w numerze między innymi: w dziale Z historii duchowości artykuł Leona Nieściora OMI o ćwiczeniu się w stałości na modlitwie według nauki św. Jana Kasjana, a w dziale Rozmowy duchowe wywiad z Janiną Chmielińską SJK, pseudonim "Chmiel", która w wieku siedemnastu lat uczestniczyła w Powstaniu Warszawskim.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2014
Liczba stron: 
180 (pdf)
Licencja typu: 
Plik

Tytuły tych samych autorów

13,28 zł
cena det. za
plik
Produkt dostępny on-line
Kupując otrzymujesz format: 
PDF
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy