Deon.pl Darmowa dostawa już od 50 zł

Pokaż tylko produkty WAM

Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-18.00

Życie Duchowe 78/2014 (Wiosna)

Święty Jan Paweł II
e-prasa
Józef Augustyn SJ (red.)
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

Tegoroczny numer wiosenny "Życia Duchowego" (78/2014), w związku z kanonizacją Jana Pawła II, jest poświęcony Papieżowi Polakowi.
Arcybiskupa, kardynała i w końcu papieża Wojtyłę wspominają w numerze między innymi kard. Kazimierz Nycz (Chciałbym naśladować jego wiarę) i bp Paweł Socha (Na niego zawsze można było liczyć). Świadectwo oddziaływania Jana Pawła II na swoje życie daje także Lucyna Słup we wzruszającym wspomnieniu pt. Pod jego skrzydłami oraz Stanisław Pomykała SJ, który jako redaktor Polskiej Sekcji Radia Watykańskiego w latach 1980-1991 wielokrotnie towarzyszył pielgrzymkom Jana Pawła II.
W numerze także artykuł bp Henryka Ciereszki Apostoł miłosierdzia Bożego, ks. Kazimierza Wolszy Filozof na tronie papieskim i Joanny Petry Mroczkowskiej Jan Paweł II i kobiety. Nie zabraknie także artykułów poświęconych Janowi XXIII.
Ponadto w dziale "Duchowość Ćwiczeń" polecamy między innymi artykuł Ludwika Grzebienia SJ na temat obchodzonej w tym roku 450. rocznicy przybycia na ziemie polskie pierwszych jezuitów oraz tekst Jana Ożoga SJ, w którym autor pokazuje wpływ Vita Christi Ludolfa z Saksonii na tekst Ćwiczeń duchownych św. Ignacego Loyoli. W dziale "Modlitwa i życie" zamieszczamy rozważania drogi krzyżowej Józefa Augustyna SJ i refleksję na temat modlitwy kard. Luisa Antonia Gokin Tagle, arcybiskupa Manili. W dziale "Z historii duchowości" publikujemy tekst Marcina Cieleckiego poświęcony o. Pierre-Marie Delfieux, do którego dołączamy fragment z Księgi życia autorstwa założyciela Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich. W numerze także wywiad ze Zbigniewem Góreckim SJ poświęcony Stanisławowi Musiałowi SJ, w dziesiątą rocznicę jego śmierci, oraz rozmowa z Hieronimem Fokcińskim SJ, wieloletnim relatorem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, który przedstawia historię kształtowania się beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych procedur.Wiosenny numer ukazuje się w odnowionej szacie graficznej ubogaconej zdjęciami i obrazami.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2014
Liczba stron: 
176 (pdf)
Redaktor
Józef Augustyn SJ
Licencja typu: 
Plik

Tytuły tych samych autorów

12,10 zł
taniej 10%
13,44 zł
cena det. za
plik
Darmowa dostawa od 50 zł
Produkt dostępny w magazynie
Kupując otrzymujesz format: 
PDF
Koszty dostawy
powyżej 50 zł0 zł
poczta priorytetowaod 6.90 zł
paczkomaty InPostod 6.90 zł
stacje ORLENod 6.50 zł
odbiór w punkcieod 6.50 zł
kurierod 10.90 zł
wyślij jako prezentod 10.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl