Życie Duchowe 76/2013 (Jesień) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-18.00
Życie Duchowe 76/2013 (Jesień)

Życie Duchowe 76/2013 (Jesień)

Czystość serca
e-prasa
Józef Augustyn SJ (red. nacz.)
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

Jesienny numer "Życia Duchowego" (76/2013) jest poświęcony Czystości serca. To temat, który najczęściej wiąże się z chrześcijańską etyką seksualności. Tymczasem, jak we wstępie do numeru zaznacza Tomasz Kot SJ, "troska o czystość serca, myśli, uczynków i miłości to przede wszystkim troska o podobieństwo do Boga, czyli troska o nasze istnienie".
O autentycznym rozumieniu biblijnej czystości serca piszą w numerze między innymi Józef Augustyn SJ (Czystość serca) i Stanisław Morgalla SJ (Czystość integralna). Ks. Andrzej Draguła zastanawia się, jak we współczesnym świecie zachować czystość serca (Potęga obrazu i wyobraźni), zaś artykuł Dariusza Kowalczyka SJ to próba odpowiedzi na pytanie, jak pokonywać i wystrzegać się hipokryzji będącej odwrotnością czystości serca (O hipokryzji). Literacki obraz hipokryzji opisuje z kolei ks. Dariusz Jastrząb w tekście poświęconym Faryzeuszce Françoisa Mauriaca (Literacki traktat o sercach). Polecamy także artykuł Marka Blazy SJ o Modlitwie Jezusowej jako "modlitwie serca".
Ponadto w dziale "Duchowość Ćwiczeń" publikujemy między innymi artykuł Wzrost, proces, przemiana autorstwa przełożonego generalnego Towarzystwa Jezusowego Adolfo Nicolása SJ, który przedstawia najważniejsze elementy duchowości ignacjańskiej. W dziale "Modlitwa i życie" zamieszczamy między innymi rekolekcyjną modlitwę Józefa Augustyna SJ zatytułowaną Nie dam Tobie pocałunku jak Judasz.
W numerze ponadto między innymi: w dziale "Z historii duchowości" kolejna refleksja Leona Nieściora OMI poświęcona wskazówkom Ewagriusza z Pontu przeciw ośmiu duchom zła; w dziale "Rozmowy duchowe" wywiad ze słoweńskim jezuitą Janezem Mihelčičem SJ, misjonarzem pracującym w Kirgizji, a w dziale "Słowo, obraz, czyn" artykuł ks. Marka Lisa o filmowym cyklu Dekalog Krzysztofa Kieślowskiego w dwudziestą piątą rocznicę powstania serii.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2013
Liczba stron: 
200 (pdf)
Licencja typu: 
Plik
Redaktor
Józef Augustyn SJ

Tytuły tych samych autorów

9,30 zł
taniej 30%
13,28 zł
cena det. za
plik
Darmowa dostawa od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Kupując otrzymujesz format: 
PDF
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl