Życie Duchowe 76/2013 (Jesień) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Życie Duchowe 76/2013 (Jesień)

Życie Duchowe 76/2013 (Jesień)

Czystość serca
e-prasa
Józef Augustyn SJ (red. nacz.)
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

Jesienny numer "Życia Duchowego" (76/2013) jest poświęcony Czystości serca. To temat, który najczęściej wiąże się z chrześcijańską etyką seksualności. Tymczasem, jak we wstępie do numeru zaznacza Tomasz Kot SJ, "troska o czystość serca, myśli, uczynków i miłości to przede wszystkim troska o podobieństwo do Boga, czyli troska o nasze istnienie".
O autentycznym rozumieniu biblijnej czystości serca piszą w numerze między innymi Józef Augustyn SJ (Czystość serca) i Stanisław Morgalla SJ (Czystość integralna). Ks. Andrzej Draguła zastanawia się, jak we współczesnym świecie zachować czystość serca (Potęga obrazu i wyobraźni), zaś artykuł Dariusza Kowalczyka SJ to próba odpowiedzi na pytanie, jak pokonywać i wystrzegać się hipokryzji będącej odwrotnością czystości serca (O hipokryzji). Literacki obraz hipokryzji opisuje z kolei ks. Dariusz Jastrząb w tekście poświęconym Faryzeuszce Françoisa Mauriaca (Literacki traktat o sercach). Polecamy także artykuł Marka Blazy SJ o Modlitwie Jezusowej jako "modlitwie serca".
Ponadto w dziale "Duchowość Ćwiczeń" publikujemy między innymi artykuł Wzrost, proces, przemiana autorstwa przełożonego generalnego Towarzystwa Jezusowego Adolfo Nicolása SJ, który przedstawia najważniejsze elementy duchowości ignacjańskiej. W dziale "Modlitwa i życie" zamieszczamy między innymi rekolekcyjną modlitwę Józefa Augustyna SJ zatytułowaną Nie dam Tobie pocałunku jak Judasz.
W numerze ponadto między innymi: w dziale "Z historii duchowości" kolejna refleksja Leona Nieściora OMI poświęcona wskazówkom Ewagriusza z Pontu przeciw ośmiu duchom zła; w dziale "Rozmowy duchowe" wywiad ze słoweńskim jezuitą Janezem Mihelčičem SJ, misjonarzem pracującym w Kirgizji, a w dziale "Słowo, obraz, czyn" artykuł ks. Marka Lisa o filmowym cyklu Dekalog Krzysztofa Kieślowskiego w dwudziestą piątą rocznicę powstania serii.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2013
Liczba stron: 
200 (pdf)
Licencja typu: 
Plik

Tytuły tych samych autorów

13,28 zł
cena det. za
plik
Kupując otrzymujesz format: 
PDF
Produkt dostępny on-line
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy