Życie Duchowe 74/2013 (Wiosna) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-18.00
Życie Duchowe 74/2013 (Wiosna)

Życie Duchowe 74/2013 (Wiosna)

Ufam Tobie
e-prasa
Józef Augustyn SJ (red. nacz.)
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

Wiosenny numer "Życia Duchowego" (74/2013) poświęcony jest tematowi "Ufam Tobie".
Zaufanie to podstawa relacji międzyludzkich, ale ważne jest także dla pogłębionego życia duchowego, gdyż - jak podkreśla we wstępie do numeru ks. Krzysztof Grzywocz - "bez ufności wiara traci swój istotny wymiar".
O obliczach zaufania i zagrożeniach dla niego w numerze piszą między innymi: Jakub Kołacz SJ w artykule Modlitwa pełna ufności, Piotr Słabek w tekście o Drogach zaufania Bogu, ks. Stanisław Haręzga w refleksji zatytułowanej Ufne posłuszeństwo Bogu oraz Stanisław Biel SJ w artykule o Pokornym zaufaniu do siebie. Ks. Romuald Jaworski pisze z kolei o Zranionym zaufaniu, a ks. Kazimierz Wolsza O podejrzliwości i jej mistrzach.
Polecamy także artykuły poświęcone Miłosierdziu Bożemu i św. Siostrze Faustynie. W numerze publikujemy fragmenty książeczki o rozwoju nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego autorstwa Józefa Andrasza SJ, jednego z kierowników duchowych Siostry Faustyny, oraz tekst bp Henryka Ciereszki o rozeznaniu duchowym w życiu apostołki Bożego Miłosierdzia.
Ponadto w dziale "Duchowość Ćwiczeń" publikujemy artykuł Jacka Poznańskiego SJ o trudnościach w czasie kontemplacji ignacjańskiej, które paradoksalnie mogą pomóc modlącemu się w rozpoznaniu i zdiagnozowaniu swojego nieuporządkowania wewnętrznego. A w dziale "Modlitwa i życie" zamieszczamy rozważania Drogi Krzyżowej Idziesz jak wtedy… autorstwa ks. Mirosława Kiwki oraz Litanię o Męce Pańskiej.
Zachęcamy także do lektury artykułów w dziale "Z historii duchowości", w którym publikujemy między innymi refleksję Leona Nieściora OMI poświęconą wskazówkom Ewagriusza z Pontu przeciw obżarstwu i nieczystości. Z kolei w "Rozmowach duchowych" zamieszczamy między innymi wywiad z Władysławem Gągolskim SJ, wieloletnim misjonarzem w Zambii.
W numerze ponadto świadectwa, felietony w dziale "Słowo, obraz, czyn" oraz recenzje interesujących książek.

Szczegółowe dane

Rok wydania: 
2013
Liczba stron: 
200 (pdf)
Licencja typu: 
Plik
Redaktor
Józef Augustyn SJ

Tytuły tych samych autorów

9,30 zł
taniej 30%
13,28 zł
cena det. za
plik
Darmowa dostawa od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl