Deon.pl Darmowa dostawa już od 50 zł

Pokaż tylko produkty WAM

Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-18.00

Życie Duchowe 74/2013 (Wiosna)

Ufam Tobie
e-prasa
Józef Augustyn SJ (red. nacz.)
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

Wiosenny numer "Życia Duchowego" (74/2013) poświęcony jest tematowi "Ufam Tobie".
Zaufanie to podstawa relacji międzyludzkich, ale ważne jest także dla pogłębionego życia duchowego, gdyż - jak podkreśla we wstępie do numeru ks. Krzysztof Grzywocz - "bez ufności wiara traci swój istotny wymiar".
O obliczach zaufania i zagrożeniach dla niego w numerze piszą między innymi: Jakub Kołacz SJ w artykule Modlitwa pełna ufności, Piotr Słabek w tekście o Drogach zaufania Bogu, ks. Stanisław Haręzga w refleksji zatytułowanej Ufne posłuszeństwo Bogu oraz Stanisław Biel SJ w artykule o Pokornym zaufaniu do siebie. Ks. Romuald Jaworski pisze z kolei o Zranionym zaufaniu, a ks. Kazimierz Wolsza O podejrzliwości i jej mistrzach.
Polecamy także artykuły poświęcone Miłosierdziu Bożemu i św. Siostrze Faustynie. W numerze publikujemy fragmenty książeczki o rozwoju nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego autorstwa Józefa Andrasza SJ, jednego z kierowników duchowych Siostry Faustyny, oraz tekst bp Henryka Ciereszki o rozeznaniu duchowym w życiu apostołki Bożego Miłosierdzia.
Ponadto w dziale "Duchowość Ćwiczeń" publikujemy artykuł Jacka Poznańskiego SJ o trudnościach w czasie kontemplacji ignacjańskiej, które paradoksalnie mogą pomóc modlącemu się w rozpoznaniu i zdiagnozowaniu swojego nieuporządkowania wewnętrznego. A w dziale "Modlitwa i życie" zamieszczamy rozważania Drogi Krzyżowej Idziesz jak wtedy… autorstwa ks. Mirosława Kiwki oraz Litanię o Męce Pańskiej.
Zachęcamy także do lektury artykułów w dziale "Z historii duchowości", w którym publikujemy między innymi refleksję Leona Nieściora OMI poświęconą wskazówkom Ewagriusza z Pontu przeciw obżarstwu i nieczystości. Z kolei w "Rozmowach duchowych" zamieszczamy między innymi wywiad z Władysławem Gągolskim SJ, wieloletnim misjonarzem w Zambii.
W numerze ponadto świadectwa, felietony w dziale "Słowo, obraz, czyn" oraz recenzje interesujących książek.

Szczegółowe dane

Rok wydania: 
2013
Liczba stron: 
200 (pdf)
Redaktor
Józef Augustyn SJ
Licencja typu: 
Plik

Tytuły tych samych autorów

12,10 zł
taniej 10%
13,44 zł
cena det. za
plik
Darmowa dostawa od 50 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 50 zł0 zł
poczta priorytetowaod 6.90 zł
paczkomaty InPostod 6.90 zł
stacje ORLENod 6.50 zł
odbiór w punkcieod 6.50 zł
kurierod 10.90 zł
wyślij jako prezentod 10.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl