Życie Duchowe 73/2013 (Zima) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-18.00
Życie Duchowe 73/2013 (Zima)

Życie Duchowe 73/2013 (Zima)

Godność w cierpieniu
e-prasa
Józef Augustyn SJ (red. nacz.)
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

Zimowy numer kwartalnika "Życie Duchowe" (73/2013) nosi tytuł "Godność w cierpieniu".
Jak zaznacza we wstępie wprowadzającym w temat numeru o. Stanisław Morgalla SJ, "problem cierpienia, stary niczym świat, nie znalazł do tej pory satysfakcjonującego rozwiązania. Albo inaczej - rozwiązanie zadowalające jednych, zdaniem innych pozostawia wiele do życzenia lub wprost jest nie do przyjęcia".
O tym, jak przekraczać ów impas i jak godnie cierpieć, piszą w numerze między innymi: ks. Mariusz Rosik w artykule pt. On się obarczył naszym cierpieniem, o. Józef Bremer SJ w refleksji o Godności Hioba i Paweł Czapla w artykule na temat cierpienia w doświadczeniu mistycznym. Z kolei ks. Józef Makselon przybliża rolę cierpienia w dojrzewaniu człowieka, a Maria Król-Fijewska w artykule Psychoterapia i cierpienie pisze, w jakich sytuacjach w przezwyciężaniu traumy cierpienia warto szukać pomocy terapeuty.
Ponadto w dziale "Duchowość Ćwiczeń" publikujemy refleksję o. Stanisława Biela SJ poświęconą naśladowaniu Jezusa "w znoszeniu wszelkich krzywd", oraz artykuł o. Davida L. Fleminga SJ o życiu duchowym jako pielgrzymowaniu.
W dziale "Modlitwa i życie" zamieszczamy medytację modlitewną Pan moim pasterzem o. Józefa Augustyna SJ i refleksję o. Jana Ożoga SJ nad wezwaniami modlitwy Duszo Chrystusowa przypisywanej św. Ignacemu Loyoli.
W dziale "Z historii duchowości" zachęcamy do lektury między innymi fragmentów Drabiny Raju św. Jana Klimaka oraz artykułu Leona Nieściora OMI o Ośmiu namiętnościach w nauce Ewagriusza z Pontu.
W numerze ponadto wywiady, świadectwa, felietony w dziale "Słowo, obraz, czyn" oraz recenzje interesujących książek.
W prezencie dla naszych Czytelników do numeru zimowego pisma dołączamy płytę Józefa Augustyna SJ pt. Ból krzywdy, radość przebaczenia z rozważaniami poświęconymi dynamice uzdrowienia z poczucia krzywdy.

Szczegółowe dane

Rok wydania: 
2012
Liczba stron: 
200 (pdf)
Licencja typu: 
Plik
Redaktor
Józef Augustyn SJ

Tytuły tych samych autorów

9,30 zł
taniej 30%
13,28 zł
cena det. za
plik
Darmowa dostawa od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl