Deon.pl Darmowa dostawa już od 50 zł

Pokaż tylko produkty WAM

Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-18.00

Życie Duchowe 73/2013 (Zima)

Godność w cierpieniu
e-prasa
Józef Augustyn SJ (red. nacz.)
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

Zimowy numer kwartalnika "Życie Duchowe" (73/2013) nosi tytuł "Godność w cierpieniu".
Jak zaznacza we wstępie wprowadzającym w temat numeru o. Stanisław Morgalla SJ, "problem cierpienia, stary niczym świat, nie znalazł do tej pory satysfakcjonującego rozwiązania. Albo inaczej - rozwiązanie zadowalające jednych, zdaniem innych pozostawia wiele do życzenia lub wprost jest nie do przyjęcia".
O tym, jak przekraczać ów impas i jak godnie cierpieć, piszą w numerze między innymi: ks. Mariusz Rosik w artykule pt. On się obarczył naszym cierpieniem, o. Józef Bremer SJ w refleksji o Godności Hioba i Paweł Czapla w artykule na temat cierpienia w doświadczeniu mistycznym. Z kolei ks. Józef Makselon przybliża rolę cierpienia w dojrzewaniu człowieka, a Maria Król-Fijewska w artykule Psychoterapia i cierpienie pisze, w jakich sytuacjach w przezwyciężaniu traumy cierpienia warto szukać pomocy terapeuty.
Ponadto w dziale "Duchowość Ćwiczeń" publikujemy refleksję o. Stanisława Biela SJ poświęconą naśladowaniu Jezusa "w znoszeniu wszelkich krzywd", oraz artykuł o. Davida L. Fleminga SJ o życiu duchowym jako pielgrzymowaniu.
W dziale "Modlitwa i życie" zamieszczamy medytację modlitewną Pan moim pasterzem o. Józefa Augustyna SJ i refleksję o. Jana Ożoga SJ nad wezwaniami modlitwy Duszo Chrystusowa przypisywanej św. Ignacemu Loyoli.
W dziale "Z historii duchowości" zachęcamy do lektury między innymi fragmentów Drabiny Raju św. Jana Klimaka oraz artykułu Leona Nieściora OMI o Ośmiu namiętnościach w nauce Ewagriusza z Pontu.
W numerze ponadto wywiady, świadectwa, felietony w dziale "Słowo, obraz, czyn" oraz recenzje interesujących książek.
W prezencie dla naszych Czytelników do numeru zimowego pisma dołączamy płytę Józefa Augustyna SJ pt. Ból krzywdy, radość przebaczenia z rozważaniami poświęconymi dynamice uzdrowienia z poczucia krzywdy.

Szczegółowe dane

Rok wydania: 
2012
Liczba stron: 
200 (pdf)
Redaktor
Józef Augustyn SJ
Licencja typu: 
Plik

Tytuły tych samych autorów

12,10 zł
taniej 10%
13,44 zł
cena det. za
plik
Darmowa dostawa od 50 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 50 zł0 zł
poczta priorytetowaod 6.90 zł
paczkomaty InPostod 6.90 zł
stacje ORLENod 6.50 zł
odbiór w punkcieod 6.50 zł
kurierod 10.90 zł
wyślij jako prezentod 10.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl