Życie Duchowe 64/2010 (Jesień) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Życie Duchowe 64/2010 (Jesień)

Życie Duchowe 64/2010 (Jesień)

Między skrupułami a cynizmem
e-prasa
Józef Augustyn SJ (red. nacz.)
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

Jesienny numer kwartalnika "Życie Duchowe" poświęcony jest tematowi "Między skrupułami a cynizmem". "Skrupuły to poważny problem psychologiczno-duchowy. Zwykłe codzienne potknięcia i słabości dla skrupulanta bywają bowiem powodem lęku, dużego poczucia winy i psychicznej tortury" - pisze we wstępie do numeru Dariusz Kowalczyk SJ. I "o ile skrupulanci cierpią z powodu przewrażliwionego, pełnego urojonego poczucia winy sumienia, o tyle osoby cyniczne zdają się nie mieć żadnego poczucia winy. […] Postępują tak, jakby sumienia nie miały" - zauważa z kolei Józef Augustyn SJ w artykule Bez skrupułów - moda na cynizm.
O tym, jak przekraczać skrupuły i cynizm, piszą w najnowszym numerze "Życia Duchowego" między innymi: Piotr Aszyk SJ (Skrupuły - moralna buchalteria), Stanisław Morgalla SJ (Ponad skrupułami i cynizmem) i ks. Dariusz Jastrząb (Spowiednik wobec skrupułów). Ks. Stanisław Haręzga w artykule pt. Dawid i Judasz, na przykładzie tych dwóch biblijnych postaci, ukazuje zdrowe i chore poczucie winy, które albo człowieka ocala, albo prowadzi go do śmierci. Leon Nieścior OMI przedstawia natomiast rady i wskazania dotyczące samooskarżania się, jakie można znaleźć w starożytnej literaturze ascetycznej. Zachęcamy także do lektury artykułu ks. Alfonsa Skowronka, w którym autor zastanawia się, na ile polityka jest troską o dobro ogółu, a na ile cyniczną grą ludzi władzy.
W "Duchowości Ćwiczeń" publikujemy artykuł Tomasza Oleniacza SJ poświęcony regułom o skrupułach św. Ignacego Loyoli, a w dziale "Modlitwa i życie" - drugą część rozważań Krzysztofa Wonsa SDS o formacji ucznia - tym razem według Ewangelii św. Mateusza. W "Misyjnych drogach Kościoła" artykuł Benoît Vermandera SJ przybliżający postać i dzieło Matteo Ricciego, w czterechsetną rocznicę śmierci tego wielkiego misjonarza Chin. Wśród "Rozmów duchowych" polecamy wywiad z ks. bp. Antonim Długoszem pt. Biskup i narkomani oraz rozmowę z Elżbietą Sujak, psychologiem i kierownikiem duchowym, na temat pracy nad sobą i roli w niej psychologii komunikacji.
W numerze zamieszczamy także świadectwa, felietony w dziale "Słowo, obraz, czyn" oraz recenzje interesujących książek.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2010
Liczba stron: 
200 (pdf)
Licencja typu: 
Plik
Redaktor
Józef Augustyn SJ

Tytuły tych samych autorów

6,80 zł
taniej 30%
9,72 zł
cena det. za
plik
Dostawa już od 0 zł
Produkt dostępny on-line
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
stacje ORLEN10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy