Deon.pl Darmowa dostawa już od 50 zł

Pokaż tylko produkty WAM

Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-18.00

Życie Duchowe 64/2010 (Jesień)

Między skrupułami a cynizmem
e-prasa
Józef Augustyn SJ (red. nacz.)
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

Jesienny numer kwartalnika "Życie Duchowe" poświęcony jest tematowi "Między skrupułami a cynizmem". "Skrupuły to poważny problem psychologiczno-duchowy. Zwykłe codzienne potknięcia i słabości dla skrupulanta bywają bowiem powodem lęku, dużego poczucia winy i psychicznej tortury" - pisze we wstępie do numeru Dariusz Kowalczyk SJ. I "o ile skrupulanci cierpią z powodu przewrażliwionego, pełnego urojonego poczucia winy sumienia, o tyle osoby cyniczne zdają się nie mieć żadnego poczucia winy. […] Postępują tak, jakby sumienia nie miały" - zauważa z kolei Józef Augustyn SJ w artykule Bez skrupułów - moda na cynizm.
O tym, jak przekraczać skrupuły i cynizm, piszą w najnowszym numerze "Życia Duchowego" między innymi: Piotr Aszyk SJ (Skrupuły - moralna buchalteria), Stanisław Morgalla SJ (Ponad skrupułami i cynizmem) i ks. Dariusz Jastrząb (Spowiednik wobec skrupułów). Ks. Stanisław Haręzga w artykule pt. Dawid i Judasz, na przykładzie tych dwóch biblijnych postaci, ukazuje zdrowe i chore poczucie winy, które albo człowieka ocala, albo prowadzi go do śmierci. Leon Nieścior OMI przedstawia natomiast rady i wskazania dotyczące samooskarżania się, jakie można znaleźć w starożytnej literaturze ascetycznej. Zachęcamy także do lektury artykułu ks. Alfonsa Skowronka, w którym autor zastanawia się, na ile polityka jest troską o dobro ogółu, a na ile cyniczną grą ludzi władzy.
W "Duchowości Ćwiczeń" publikujemy artykuł Tomasza Oleniacza SJ poświęcony regułom o skrupułach św. Ignacego Loyoli, a w dziale "Modlitwa i życie" - drugą część rozważań Krzysztofa Wonsa SDS o formacji ucznia - tym razem według Ewangelii św. Mateusza. W "Misyjnych drogach Kościoła" artykuł Benoît Vermandera SJ przybliżający postać i dzieło Matteo Ricciego, w czterechsetną rocznicę śmierci tego wielkiego misjonarza Chin. Wśród "Rozmów duchowych" polecamy wywiad z ks. bp. Antonim Długoszem pt. Biskup i narkomani oraz rozmowę z Elżbietą Sujak, psychologiem i kierownikiem duchowym, na temat pracy nad sobą i roli w niej psychologii komunikacji.
W numerze zamieszczamy także świadectwa, felietony w dziale "Słowo, obraz, czyn" oraz recenzje interesujących książek.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2010
Liczba stron: 
200 (pdf)
Redaktor
Józef Augustyn SJ
Licencja typu: 
Plik

Tytuły tych samych autorów

11,53 zł
taniej 10%
12,80 zł
cena det. za
plik
Darmowa dostawa od 50 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 50 zł0 zł
poczta priorytetowaod 6.90 zł
paczkomaty InPostod 6.90 zł
stacje ORLENod 6.50 zł
odbiór w punkcieod 6.50 zł
kurierod 10.90 zł
wyślij jako prezentod 10.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl