Życie Duchowe 62/2010 (Wiosna) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Życie Duchowe 62/2010 (Wiosna)

Życie Duchowe 62/2010 (Wiosna)

Sztuka modlitwy
e-prasa
Józef Augustyn SJ (red. nacz.)
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

62 numer kwartalnika Życie Duchowe poświęcony jest Sztuce modlitwy. Jak bowiem zauważa Jakub Kołacz SJ w artykule Rozmowa serca z sercem, "kiedy przyjdzie czas rachunku sumienia, wówczas wiele nawet wyrobionych duchowo osób do listy grzechów dopisuje kłopoty z modlitwą". Próbą odpowiedzi na pytanie, jak owe kłopoty na modlitwie przekraczać i w jaki sposób uczyć się modlitwy, są zamieszczone w wiosennym numerze artykuły.
Ks. Alfons J. Skowronek w artykule zatytułowanym Jezus - mąż modlitwy ukazuje nam największego mistrza i nauczyciela modlitwy, którego całe życie było "niekończącą się rozmową z Bogiem". Włodzimierz Zatorski OSB opisuje tradycję modlitwy monastycznej, a Marian Zawada OCD - tradycję modlitwy karmelitańskiej. W numerze publikujemy także artykuł Dariusza Kowalczyka SJ poświęcony problematyce tak zwanych modlitw niewysłuchanych. Punktem wyjścia dla rozważań staje się pytanie o sens modlitwy, skoro "z jednej strony Pan Bóg i tak wie lepiej, a z drugiej nie zmusza ludzi do czynienia dobra, lecz pozostawia im wolność wyboru". Wszystkich zapracowanych i niemających czasu zachęcamy do lektury artykułu Lucyny Słup Modlitwa ludzi zabieganych, w którym autorka daje praktyczne rady, jak włączyć w modlitwę codzienność wypełnioną licznymi obowiązkami rodzinnymi i zawodowymi.
W "Duchowości Ćwiczeń" publikujemy między innymi artykuł Tadeusza Kotlewskiego SJ pt. Kochać i służyć we wszystkim, w którym autor opisuje doświadczenie św. Ignacego Loyoli. Święty z Loyoli sam wprowadzony w misterium Bożej miłości i obecności drogę ku tej tajemnicy ukazuje także innym - staje się świadkiem, że można "kochać i służyć we wszystkim". W dziale "Modlitwa i życie" publikujemy między Medytacje jerozolimskie Józefa Augustyna SJ. Wśród "Rozmów duchowych" zachęcamy do lektury wywiadu z Siergiejem Vandalowskim, ukraińskim pisarzem ikon, oraz Tadeuszem Ślipką SJ, który wspomina swoje dzieciństwo i młodość spędzone na Kresach Wschodnich.
W numerze zamieszczamy także świadectwa, felietony w dziale "Słowo, obraz, czyn" oraz recenzje interesujących książek.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2010
Liczba stron: 
200 (pdf)
Licencja typu: 
Plik

Tytuły tych samych autorów

7,29 zł
taniej 25%
9,72 zł
cena det. za
plik
najniższa cena z ostatnich 30 dni: 6,32 zł
Produkt dostępny on-line
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy