Życie Duchowe 62/2010 (Wiosna) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Życie Duchowe 62/2010 (Wiosna)

Życie Duchowe 62/2010 (Wiosna)

Sztuka modlitwy
e-prasa
Józef Augustyn SJ (red. nacz.)
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

62 numer kwartalnika Życie Duchowe poświęcony jest Sztuce modlitwy. Jak bowiem zauważa Jakub Kołacz SJ w artykule Rozmowa serca z sercem, "kiedy przyjdzie czas rachunku sumienia, wówczas wiele nawet wyrobionych duchowo osób do listy grzechów dopisuje kłopoty z modlitwą". Próbą odpowiedzi na pytanie, jak owe kłopoty na modlitwie przekraczać i w jaki sposób uczyć się modlitwy, są zamieszczone w wiosennym numerze artykuły.
Ks. Alfons J. Skowronek w artykule zatytułowanym Jezus - mąż modlitwy ukazuje nam największego mistrza i nauczyciela modlitwy, którego całe życie było "niekończącą się rozmową z Bogiem". Włodzimierz Zatorski OSB opisuje tradycję modlitwy monastycznej, a Marian Zawada OCD - tradycję modlitwy karmelitańskiej. W numerze publikujemy także artykuł Dariusza Kowalczyka SJ poświęcony problematyce tak zwanych modlitw niewysłuchanych. Punktem wyjścia dla rozważań staje się pytanie o sens modlitwy, skoro "z jednej strony Pan Bóg i tak wie lepiej, a z drugiej nie zmusza ludzi do czynienia dobra, lecz pozostawia im wolność wyboru". Wszystkich zapracowanych i niemających czasu zachęcamy do lektury artykułu Lucyny Słup Modlitwa ludzi zabieganych, w którym autorka daje praktyczne rady, jak włączyć w modlitwę codzienność wypełnioną licznymi obowiązkami rodzinnymi i zawodowymi.
W "Duchowości Ćwiczeń" publikujemy między innymi artykuł Tadeusza Kotlewskiego SJ pt. Kochać i służyć we wszystkim, w którym autor opisuje doświadczenie św. Ignacego Loyoli. Święty z Loyoli sam wprowadzony w misterium Bożej miłości i obecności drogę ku tej tajemnicy ukazuje także innym - staje się świadkiem, że można "kochać i służyć we wszystkim". W dziale "Modlitwa i życie" publikujemy między Medytacje jerozolimskie Józefa Augustyna SJ. Wśród "Rozmów duchowych" zachęcamy do lektury wywiadu z Siergiejem Vandalowskim, ukraińskim pisarzem ikon, oraz Tadeuszem Ślipką SJ, który wspomina swoje dzieciństwo i młodość spędzone na Kresach Wschodnich.
W numerze zamieszczamy także świadectwa, felietony w dziale "Słowo, obraz, czyn" oraz recenzje interesujących książek.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2010
Liczba stron: 
200 (pdf)
Licencja typu: 
Plik
Redaktor
Józef Augustyn SJ

Tytuły tych samych autorów

6,80 zł
taniej 30%
9,72 zł
cena det. za
plik
Dostawa już od 0 zł
Produkt dostępny on-line
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
stacje ORLEN10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy