Życie Duchowe 60/2009 (Jesień) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Życie Duchowe 60/2009 (Jesień)

Życie Duchowe 60/2009 (Jesień)

Duchowość żydowska
e-prasa
Józef Augustyn SJ (red. nacz.)
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

Jesienny numer kwartalnika "Życie Duchowe" poświęcony jest duchowości żydowskiej. Jej bliższe poznanie winno być ważne dla chrześcijan, ponieważ - jak pisze we wstępie wprowadzającym w temat numeru Bernard Alter OSB - współczesny judaizm i chrześcijaństwo to dwie religie wyrastające z tego samego korzenia. Pełne poznanie, pokochanie oraz naśladowanie Jezusa domaga się więc od chrześcijan wnikania w Jego duchowość - duchowość żydowską.
W numerze publikujemy między innymi refleksję Abrahama J. Heschela pt. Szkic o modlitwie żydowskiej oraz świadectwo osobistej modlitwy Stanisława Krajewskiego (Porywy duszy i codzienna dyscyplina). Ponadto w numerze artykuły: Belli Szwarcman-Czarnoty poświęcony naszym biblijnym matkom; Bernarda Altera OSB o świecie jerozolimskich Żydów, Jana Grosfelda o pokrewieństwie duchowości żydowskiej i chrześcijańskiej; Dariusza Kowalczyka SJ na temat żydowskiej Paschy, bez której nie da się wniknąć w bogactwo znaczeń Mszy świętej; Marka Blazy SJ poświęcony judaizmowi i bizantyjskiej tradycji liturgicznej. Publikujemy także dwie refleksje poświęcone dialogowi chrześcijańsko-żydowskiemu: ks. Tomasza Halika (Bóg postawił nas obok siebie) i Adama Żaka SJ (Mówmy prawdę).
W Duchowości Ćwiczeń polecamy artykuł Jacka Bolewskiego SJ pt. Boska bezstronność. Przeciw obojętności, a w dziale "Modlitwa i życie" rozważania bł. Karola de Foucauld Mali i uniżeni jak Jezus. W "Rozmowach duchowych" zachęcamy do lektury między innymi wywiadu z biblistą i przewodnikiem po Ziemi Świętej Ryszardem Kempiakiem SDB pt. Jerozolima - miasto trzech religii, rozmowy z prof. Marcinem Wodzińskim o świecie chasydów oraz wywiadu z Arturem Demkowiczem SJ na temat nowego jezuickiego portalu internetowego.
W numerze zamieszczamy także świadectwa, felietony w dziale "Słowo, obraz, czyn" oraz recenzje interesujących książek.

Szczegółowe dane

Rok wydania: 
2009
Liczba stron: 
196 (pdf)
Licencja typu: 
Plik

Tytuły tych samych autorów

7,29 zł
taniej 25%
9,72 zł
cena det. za
plik
najniższa cena z ostatnich 30 dni: 9,00 zł
Produkt dostępny on-line
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy