Życie Duchowe 60/2009 (Jesień) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-18.00
Życie Duchowe 60/2009 (Jesień)

Życie Duchowe 60/2009 (Jesień)

Duchowość żydowska
e-prasa
Józef Augustyn SJ (red. nacz.)
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

Jesienny numer kwartalnika "Życie Duchowe" poświęcony jest duchowości żydowskiej. Jej bliższe poznanie winno być ważne dla chrześcijan, ponieważ - jak pisze we wstępie wprowadzającym w temat numeru Bernard Alter OSB - współczesny judaizm i chrześcijaństwo to dwie religie wyrastające z tego samego korzenia. Pełne poznanie, pokochanie oraz naśladowanie Jezusa domaga się więc od chrześcijan wnikania w Jego duchowość - duchowość żydowską.
W numerze publikujemy między innymi refleksję Abrahama J. Heschela pt. Szkic o modlitwie żydowskiej oraz świadectwo osobistej modlitwy Stanisława Krajewskiego (Porywy duszy i codzienna dyscyplina). Ponadto w numerze artykuły: Belli Szwarcman-Czarnoty poświęcony naszym biblijnym matkom; Bernarda Altera OSB o świecie jerozolimskich Żydów, Jana Grosfelda o pokrewieństwie duchowości żydowskiej i chrześcijańskiej; Dariusza Kowalczyka SJ na temat żydowskiej Paschy, bez której nie da się wniknąć w bogactwo znaczeń Mszy świętej; Marka Blazy SJ poświęcony judaizmowi i bizantyjskiej tradycji liturgicznej. Publikujemy także dwie refleksje poświęcone dialogowi chrześcijańsko-żydowskiemu: ks. Tomasza Halika (Bóg postawił nas obok siebie) i Adama Żaka SJ (Mówmy prawdę).
W Duchowości Ćwiczeń polecamy artykuł Jacka Bolewskiego SJ pt. Boska bezstronność. Przeciw obojętności, a w dziale "Modlitwa i życie" rozważania bł. Karola de Foucauld Mali i uniżeni jak Jezus. W "Rozmowach duchowych" zachęcamy do lektury między innymi wywiadu z biblistą i przewodnikiem po Ziemi Świętej Ryszardem Kempiakiem SDB pt. Jerozolima - miasto trzech religii, rozmowy z prof. Marcinem Wodzińskim o świecie chasydów oraz wywiadu z Arturem Demkowiczem SJ na temat nowego jezuickiego portalu internetowego.
W numerze zamieszczamy także świadectwa, felietony w dziale "Słowo, obraz, czyn" oraz recenzje interesujących książek.

Szczegółowe dane

Rok wydania: 
2009
Liczba stron: 
196 (pdf)
Licencja typu: 
Plik
Redaktor
Józef Augustyn SJ

Tytuły tych samych autorów

6,80 zł
taniej 30%
9,72 zł
cena det. za
plik
Darmowa dostawa od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl