Życie Duchowe 58/2009 (Wiosna) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Życie Duchowe 58/2009 (Wiosna)

Życie Duchowe 58/2009 (Wiosna)

Naśladować Jezusa
e-prasa
Józef Augustyn SJ (red. nacz.)
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

Wiosenny numer kwartalnika Życie Duchowe zatytułowany jest Naśladować Jezusa. W numerze poświęconym tej centralnej dla chrześcijańskiej duchowości prawdzie publikujemy między innymi artykuły: Dariusza Kowalczyka SJ o tym, czy we współczesnym świecie konsumpcji możliwe jest naśladowanie Jezusa ubogiego; Jana Krasickiego, który podkreśla, że do Chrystusa zbliżamy się najbardziej poprzez cierpienie; Leona Nieściora OMI poświęcony naśladowaniu Chrystusa u Ojców pustyni; Jacka Bolewskiego SJ o naśladowaniu Maryi prowadzącym do naśladowania Jej Syna. W numerze ponadto Miłość Magdaleny Rainera M. Rilkego - "sermona francuska" o wewnętrznej drodze prowadzącej do zjednoczenia z Bogiem.
Polecamy także artykuł Dariusza Piórkowskiego SJ pt. Kościół na zakręcie oraz literacką refleksję ks. Dariusza Jastrzębia na temat twórczości francuskiego pisarza François Mauriaca.
W "Duchowości Ćwiczeń" publikujemy artykuł Pawła Szpyrki SJ na temat Opowieści Pielgrzyma - autobiografii św. Ignacego Loyoli. Tekst ten może stać się doskonałym wprowadzeniem do płyty dołączanej do numeru w prezencie dla naszych Czytelników: nagrania Opowieści Pielgrzyma, czytanej przez Ksawerego Jasieńskiego.
W dziale "Modlitwa i życie" między innymi świadectwo Czytelniczki Życia Duchowego na temat osobistego życia modlitewnego oraz artykuł Józefa Augustyna SJ pt. Kiedy nie umiemy spowiadać. W "Misyjnych drogach Kościoła" zamieszczamy artykuł ks. Romualda Szczodrowskiego Misjonarze bez habitów, poświęcony polskim misjonarzom świeckim. Wśród "Rozmów duchowych" wywiad z Diakonem Aleksandrem o Małej Galilei, a także rozmowy z historykiem sztuki Anną Markowską i popularną piosenkarką Eleni.
W numerze zamieszczamy także świadectwa, felietony w dziale "Słowo, obraz, czyn" oraz recenzje interesujących książek.

Szczegółowe dane

Rok wydania: 
2009
Liczba stron: 
196 (pdf)
Licencja typu: 
Plik

Tytuły tych samych autorów

9,72 zł
cena det. za
plik
Produkt dostępny on-line
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy