Deon.pl Darmowa dostawa już od 50 zł

Pokaż tylko produkty WAM

Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-18.00

Życie Duchowe 57/2009 (Zima)

Zmęczeni i wypaleni - co dalej?
e-prasa
Józef Augustyn SJ (red. nacz.)
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

Zimowy numer kwartalnika "Życie Duchowe" zatytułowany jest Zmęczeni i wypaleni - co dalej? Stanisław Morgalla SJ, wprowadzając w temat numeru, zauważa, że wypalenie staje się dziś elementem samoświadomości współczesnego człowieka, którego umysł coraz częściej niepokoją różnego typu nerwice, kryzysy, depresje i stresy. Próbą odpowiedzi na pytanie, jak owym stanom się przeciwstawić i gdzie szukać dróg wyjścia z nich, są publikowane w numerze artykuły, między innymi tekst Tomasza Kota SJ o zmęczeniu, które chroni człowieczeństwo, Pawła Kosińskiego SJ na temat ziemskiego "trudzenia się" Jezusa dla człowieka oraz ks. Józefa Naumowicza poświęcony Ojcom pustyni i ich poszukiwaniom "odpocznienia w Bogu". W numerze publikujemy także refleksję ks. Alfonsa J. Skowronka na temat stresu duchowego oraz tekst Jacka Prusaka SJ pt. Problemy emocjonalne osób duchownych, w którym autor pisze między innymi o wypaleniu kapłańskim.
Polecamy także artykuł Jakuba Kołacza SJ Sukces, który zabija na temat tragicznie zmarłego w sierpniu 2007 roku dwudziestotrzyletniego pisarza Mirosława Nahacza, a także literacką refleksję Zofii Zarębianki o spowiedzi i spowiednikach na podstawie Gry szklanych paciorków Hermanna Hessego.
W "Duchowości Ćwiczeń" publikujemy artykuł Krzysztofa Dyrka SJ o pokusach i skrupułach według św. Ignacego Loyoli, a w dziale "Modlitwa i życie" między innymi wprowadzenie w lekturę biblijną Ryszarda Kempiaka SDB oraz refleksję nad modlitwą Sørena Kierkegaarda Józefa Bremera SJ. W "Misyjnych drogach Kościoła" zamieszczamy świadectwo Tadeusza Gieńca CSsR, polskiego misjonarza od ponad dwudziestu lat zaangażowanego w przygotowywanie i prowadzenie misji ludowych w Boliwii. Wśród "Rozmów duchowych" szczególnie polecamy wywiad z Ryszardem Kaczorowskim, ostatnim prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej na Uchodźstwie, oraz Elżbietą Sujak i Józefem Augustynem SJ na temat sztuki spowiadania.
W numerze zamieszczamy także świadectwa, felietony w dziale "Słowo, obraz, czyn" oraz recenzje interesujących książek.

Patronat medialny: Przeznaczeni.pl

Szczegółowe dane

Rok wydania: 
2008
Liczba stron: 
200 (pdf)
Redaktor
Józef Augustyn SJ
Licencja typu: 
Plik

Tytuły tych samych autorów

11,53 zł
taniej 10%
12,80 zł
cena det. za
plik
Darmowa dostawa od 50 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 50 zł0 zł
poczta priorytetowaod 6.90 zł
paczkomaty InPostod 6.90 zł
stacje ORLENod 6.50 zł
odbiór w punkcieod 6.50 zł
kurierod 10.90 zł
wyślij jako prezentod 10.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl