Życie Duchowe 54/2008 (Wiosna) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Życie Duchowe 54/2008 (Wiosna)

Życie Duchowe 54/2008 (Wiosna)

Promieniowanie dzieciństwa
e-prasa
Józef Augustyn SJ (red. nacz.)
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

Wiosenny numer kwartalnika Życie Duchowe poświęcony jest Promieniowaniu dzieciństwa. Ks. Alfons J. Skowronek w swoim artykule zastanawia się między innymi, czy w opowiadaniach Ewangelistów o dzieciństwie Jezusa i w naszym świętowaniu Bożego Narodzenia, czasami bardzo "usentymentalnionym", kryją się promienie oświetlające drogi człowieka XXI wieku (Promieniowanie dzieciństwa Jezusa). Na pytanie, czy tylko dzieci wejdą do królestwa niebieskiego, odpowiada artykuł Tomasza Kota SJ, w którym autor mówi także o tym, jak stawać się gotowym na owo wejście i przyjęcie królestwa Bożego (Czy tylko dzieci wejdą do królestwa niebieskiego?). Stanisław Morgalla SJ pisze o wpływie dzieciństwa na obraz Boga (Wpływ dzieciństwa na obraz Boga), a Dariusz Kowalczyk SJ o istotnej roli sakramentów inicjacji chrześcijańskiej we wprowadzaniu dzieci w życie Kościoła (Sakramenty inicjacji chrześcijańskiej). Zofia Zarębianka przedstawia poetycką kreację dziecka w twórczości Rainera M. Rilkego (Dziecko w twórczości Rainera Marii Rilkego).
Polecamy również artykuły publikowane w pozostałych działach naszego pisma. W Duchowości Ćwiczeń zamieszczamy teksty związane z 35. Kongregacją Generalną Towarzystwa Jezusowego: list Ojca Świętego Benedykta XVI do ustępującego generała Petera-Hansa Kolvenbacha SJ (Nowy impuls ascetyczny i apostolski) oraz homilię inauguracyjną nowego przełożonego generalnego - Adolfo Nicolás SJ (Nie zapominaj o ubogich). W dziale Modlitwa i życie publikujemy między innymi modlitewne rozważania autorstwa bł. Karola de Foucauld (Cierpienie z miłości do ludzi) oraz artykuł Stanisława Łucarza SJ o budowaniu relacji z Bogiem poprzez spowiedź i modlitwę (Spowiedź i modlitwa). W Misyjnych drogach Kościoła można przeczytać artykuł ks. Czesława Noworolnika na temat klęski głodu, która dotyka ponad osiemset pięćdziesiąt cztery miliony ludzi na świecie (Klęska głodu), oraz świadectwo Andrzeja Sarnackiego SJ, w którym autor opisuje swoje doświadczenia z posługi duszpasterskiej w Belize, niewielkim państwie Ameryki Środkowej (Wielki Tydzień w Belize).
W numerze publikujemy także interesujące wywiady, felietony i recenzje książek.
W prezencie dla naszych Czytelników do numeru dołączamy płytę z sesją rekolekcyjną Józefa Augustyna SJ Wypalenie nie tylko na polu zawodowym.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2008
Liczba stron: 
200 (pdf)
Licencja typu: 
Plik

Tytuły tych samych autorów

9,72 zł
cena det. za
plik
Produkt dostępny on-line
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy