Życie Duchowe 53/2008 (Zima) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-18.00
Życie Duchowe 53/2008 (Zima)

Życie Duchowe 53/2008 (Zima)

Promieniowanie macierzyństwa
e-prasa
Józef Augustyn SJ (red. nacz.)
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

Kolejny numer kwartalnika Życie Duchowe poświęcony jest Promieniowaniu macierzyństwa.
Bóg stworzył mężczyznę i kobietę na swój obraz i podobieństwo, dlatego także kobieta jest odbiciem Boga - zauważa w swoim artykule ks. Alfons J. Skowronek, podkreślając, że rzeczywistość Boża łączy w sobie aspekty męskie i żeńskie. O macierzyństwie Boga mówi w swoich pismach Julianna z Norwich. We fragmentach publikowanych w numerze ta angielska mistyczka Bożą miłość porównuje do miłości matczynej, a Jezusa nazywa czułą i łaskawą Matką. W rozważaniach na temat Promieniowania ojcostwa Karola Wojtyły Jacek Bolewski SJ pisze o grzesznej samotności ojca, którą przełamuje obecność matki. Na czym polega promieniowanie macierzyństwa i gdzie szukać jego źródeł zastanawia się w artykule Tajemnica promieniowania macierzyństwa Anna Karoń-Ostrowska.
Polecamy również artykuły zamieszczone w pozostałych działach naszego pisma. W Duchowości Ćwiczeń publikujemy Łaskę czwartego tygodnia "Ćwiczeń duchownych" Józefa Augustyna SJ, a w dziale Modlitwa i życie rozważania ks. Ryszarda Kempiaka SDB wprowadzające w lekturę Ewangelii według św. Mateusza oraz hymny z nieszporów na święto św. Mikołaja w tłumaczeniu i opracowaniu Marka Blazy SJ.
Zachęcamy także do lektury artykułów zamieszczonych w nowym dziale naszego pisma, zatytułowanym Misyjne drogi Kościoła, między innymi artykuł pt. Ndoye, czyli Caritas w Afryce Centralnej, którego autorem jest Robert Wieczorek OFMCap, wieloletni misjonarz pracujący w Republice Środkowoafrykańskiej. W numerze także rozmowa Papieża Benedykta XVI z dziennikarzami, która odbyła się w maju bieżącego roku na pokładzie samolotu w drodze do Brazylii, oraz wywiad z Peterem-Hansem Kolvenbachem SJ, przełożonym generalnym Towarzystwa Jezusowego.
Numer kończą jak zwykle artykuły w dziale Słowo, obraz, czyn oraz recenzje interesujących książek.

Szczegółowe dane

Rok wydania: 
2007
Liczba stron: 
200 (pdf)
Licencja typu: 
Plik
Redaktor
Józef Augustyn SJ

Tytuły tych samych autorów

6,80 zł
taniej 30%
9,72 zł
cena det. za
plik
Darmowa dostawa od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl