Życie Duchowe 53/2008 (Zima) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Życie Duchowe 53/2008 (Zima)

Życie Duchowe 53/2008 (Zima)

Promieniowanie macierzyństwa
e-prasa
Józef Augustyn SJ (red. nacz.)
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

Kolejny numer kwartalnika Życie Duchowe poświęcony jest Promieniowaniu macierzyństwa.
Bóg stworzył mężczyznę i kobietę na swój obraz i podobieństwo, dlatego także kobieta jest odbiciem Boga - zauważa w swoim artykule ks. Alfons J. Skowronek, podkreślając, że rzeczywistość Boża łączy w sobie aspekty męskie i żeńskie. O macierzyństwie Boga mówi w swoich pismach Julianna z Norwich. We fragmentach publikowanych w numerze ta angielska mistyczka Bożą miłość porównuje do miłości matczynej, a Jezusa nazywa czułą i łaskawą Matką. W rozważaniach na temat Promieniowania ojcostwa Karola Wojtyły Jacek Bolewski SJ pisze o grzesznej samotności ojca, którą przełamuje obecność matki. Na czym polega promieniowanie macierzyństwa i gdzie szukać jego źródeł zastanawia się w artykule Tajemnica promieniowania macierzyństwa Anna Karoń-Ostrowska.
Polecamy również artykuły zamieszczone w pozostałych działach naszego pisma. W Duchowości Ćwiczeń publikujemy Łaskę czwartego tygodnia "Ćwiczeń duchownych" Józefa Augustyna SJ, a w dziale Modlitwa i życie rozważania ks. Ryszarda Kempiaka SDB wprowadzające w lekturę Ewangelii według św. Mateusza oraz hymny z nieszporów na święto św. Mikołaja w tłumaczeniu i opracowaniu Marka Blazy SJ.
Zachęcamy także do lektury artykułów zamieszczonych w nowym dziale naszego pisma, zatytułowanym Misyjne drogi Kościoła, między innymi artykuł pt. Ndoye, czyli Caritas w Afryce Centralnej, którego autorem jest Robert Wieczorek OFMCap, wieloletni misjonarz pracujący w Republice Środkowoafrykańskiej. W numerze także rozmowa Papieża Benedykta XVI z dziennikarzami, która odbyła się w maju bieżącego roku na pokładzie samolotu w drodze do Brazylii, oraz wywiad z Peterem-Hansem Kolvenbachem SJ, przełożonym generalnym Towarzystwa Jezusowego.
Numer kończą jak zwykle artykuły w dziale Słowo, obraz, czyn oraz recenzje interesujących książek.

Szczegółowe dane

Rok wydania: 
2007
Liczba stron: 
200 (pdf)
Licencja typu: 
Plik

Tytuły tych samych autorów

7,29 zł
taniej 25%
9,72 zł
cena det. za
plik
najniższa cena z ostatnich 30 dni: 9,00 zł
Produkt dostępny on-line
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy