Życie Duchowe 51/2007 (Lato) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 50 zł

Pokaż tylko produkty WAM

Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-18.00

Życie Duchowe 51/2007 (Lato)

Lektura Biblii
e-prasa
Józef Augustyn SJ (red. nacz.)
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

Kolejny numer kwartalnika "Życie Duchowe" poświęcony jest lekturze Biblii. Pragniemy nim zachęcić do odważnego sięgania po skierowane do każdego z nas słowo Boże. Jak ważne winno być dla chrześcijanina Pismo Święte, podkreślał już św. Hieronim, który mówił, że bez znajomości Biblii nie można prawdziwie poznać Chrystusa.

Ks. Waldemar Chrostowski w artykule Judaizm jako religia Księgi ukazuje miejsce i rolę Biblii w tożsamości i dziejach wyznawców judaizmu. Ks. Stanisław Haręzga, pisząc o potrzebie bardziej osobistego czytania i rozważania Pisma Świętego, omawia etapy chrześcijańskiej lektury Biblii, wyróżniając w niej: wysiłek zrozumienia tekstu świętego, usłyszenie zbawczego słowa Bożego i odpowiedź na nie własnym życiem. Marek Blaza SJ przedstawia kanon ksiąg Pisma Świętego oraz ich rolę we wschodnim chrześcijaństwie. O drogach Opatrzności w Biblii pisze z kolei Alain Marchadour, a o Mądrości "zstępującej z góry" w oparciu o List św. Jakuba Apostoła - Jacek Bolewski SJ. W numerze publikujemy także fragmenty traktatu czternastowiecznego mistyka angielskiego Waltera Hiltona pt. Śpiew Aniołów.

Na uwagę zasługują także artykuły tworzące pozostałe stałe działy "Życia Duchowego". W Duchowości Ćwiczeń publikujemy artykuł Stanisława Morgalli SJ o rozeznawaniu duchów. W Modlitwie i życiu kontynuujemy wprowadzające w lekturę biblijną rozważania Ryszarda Kempiaka SDB oraz publikację tekstów liturgii Wschodu w tłumaczeniu i opracowaniu Marka Blazy SJ. W dziale Rozmowy duchowe między innymi wywiad z o. Władysławem Brzezińskim, przełożonym wspólnoty franciszkańskiej przy Bazylice Grobu Bożego w Jerozolimie. W Pytaniach i odpowiedziach Tomasz Kot SJ podejmuje problem twórczego czytania Biblii.
Numer kończą jak zwykle komentarze duchowe w dziale Słowo, obraz, czyn oraz recenzje interesujących książek.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2007
Liczba stron: 
188 (pdf)
Redaktor
Józef Augustyn SJ
Licencja typu: 
Plik

Tytuły tych samych autorów

11,53 zł
taniej 10%
12,80 zł
cena det. za
plik
Darmowa dostawa od 50 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 50 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost8.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl