Życie Duchowe 51/2007 (Lato) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Życie Duchowe 51/2007 (Lato)

Życie Duchowe 51/2007 (Lato)

Lektura Biblii
e-prasa
Józef Augustyn SJ (red. nacz.)
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

Kolejny numer kwartalnika "Życie Duchowe" poświęcony jest lekturze Biblii. Pragniemy nim zachęcić do odważnego sięgania po skierowane do każdego z nas słowo Boże. Jak ważne winno być dla chrześcijanina Pismo Święte, podkreślał już św. Hieronim, który mówił, że bez znajomości Biblii nie można prawdziwie poznać Chrystusa.

Ks. Waldemar Chrostowski w artykule Judaizm jako religia Księgi ukazuje miejsce i rolę Biblii w tożsamości i dziejach wyznawców judaizmu. Ks. Stanisław Haręzga, pisząc o potrzebie bardziej osobistego czytania i rozważania Pisma Świętego, omawia etapy chrześcijańskiej lektury Biblii, wyróżniając w niej: wysiłek zrozumienia tekstu świętego, usłyszenie zbawczego słowa Bożego i odpowiedź na nie własnym życiem. Marek Blaza SJ przedstawia kanon ksiąg Pisma Świętego oraz ich rolę we wschodnim chrześcijaństwie. O drogach Opatrzności w Biblii pisze z kolei Alain Marchadour, a o Mądrości "zstępującej z góry" w oparciu o List św. Jakuba Apostoła - Jacek Bolewski SJ. W numerze publikujemy także fragmenty traktatu czternastowiecznego mistyka angielskiego Waltera Hiltona pt. Śpiew Aniołów.

Na uwagę zasługują także artykuły tworzące pozostałe stałe działy "Życia Duchowego". W Duchowości Ćwiczeń publikujemy artykuł Stanisława Morgalli SJ o rozeznawaniu duchów. W Modlitwie i życiu kontynuujemy wprowadzające w lekturę biblijną rozważania Ryszarda Kempiaka SDB oraz publikację tekstów liturgii Wschodu w tłumaczeniu i opracowaniu Marka Blazy SJ. W dziale Rozmowy duchowe między innymi wywiad z o. Władysławem Brzezińskim, przełożonym wspólnoty franciszkańskiej przy Bazylice Grobu Bożego w Jerozolimie. W Pytaniach i odpowiedziach Tomasz Kot SJ podejmuje problem twórczego czytania Biblii.
Numer kończą jak zwykle komentarze duchowe w dziale Słowo, obraz, czyn oraz recenzje interesujących książek.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2007
Liczba stron: 
188 (pdf)
Licencja typu: 
Plik

Tytuły tych samych autorów

9,72 zł
cena det. za
plik
Produkt dostępny on-line
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy