Deon.pl Darmowa dostawa już od 50 zł

Pokaż tylko produkty WAM

Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-18.00

Życie Duchowe 51/2007 (Lato)

Lektura Biblii
e-prasa
Józef Augustyn SJ (red. nacz.)
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

Kolejny numer kwartalnika "Życie Duchowe" poświęcony jest lekturze Biblii. Pragniemy nim zachęcić do odważnego sięgania po skierowane do każdego z nas słowo Boże. Jak ważne winno być dla chrześcijanina Pismo Święte, podkreślał już św. Hieronim, który mówił, że bez znajomości Biblii nie można prawdziwie poznać Chrystusa.

Ks. Waldemar Chrostowski w artykule Judaizm jako religia Księgi ukazuje miejsce i rolę Biblii w tożsamości i dziejach wyznawców judaizmu. Ks. Stanisław Haręzga, pisząc o potrzebie bardziej osobistego czytania i rozważania Pisma Świętego, omawia etapy chrześcijańskiej lektury Biblii, wyróżniając w niej: wysiłek zrozumienia tekstu świętego, usłyszenie zbawczego słowa Bożego i odpowiedź na nie własnym życiem. Marek Blaza SJ przedstawia kanon ksiąg Pisma Świętego oraz ich rolę we wschodnim chrześcijaństwie. O drogach Opatrzności w Biblii pisze z kolei Alain Marchadour, a o Mądrości "zstępującej z góry" w oparciu o List św. Jakuba Apostoła - Jacek Bolewski SJ. W numerze publikujemy także fragmenty traktatu czternastowiecznego mistyka angielskiego Waltera Hiltona pt. Śpiew Aniołów.

Na uwagę zasługują także artykuły tworzące pozostałe stałe działy "Życia Duchowego". W Duchowości Ćwiczeń publikujemy artykuł Stanisława Morgalli SJ o rozeznawaniu duchów. W Modlitwie i życiu kontynuujemy wprowadzające w lekturę biblijną rozważania Ryszarda Kempiaka SDB oraz publikację tekstów liturgii Wschodu w tłumaczeniu i opracowaniu Marka Blazy SJ. W dziale Rozmowy duchowe między innymi wywiad z o. Władysławem Brzezińskim, przełożonym wspólnoty franciszkańskiej przy Bazylice Grobu Bożego w Jerozolimie. W Pytaniach i odpowiedziach Tomasz Kot SJ podejmuje problem twórczego czytania Biblii.
Numer kończą jak zwykle komentarze duchowe w dziale Słowo, obraz, czyn oraz recenzje interesujących książek.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2007
Liczba stron: 
188 (pdf)
Redaktor
Józef Augustyn SJ
Licencja typu: 
Plik

Tytuły tych samych autorów

11,53 zł
taniej 10%
12,80 zł
cena det. za
plik
Darmowa dostawa od 50 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 50 zł0 zł
poczta priorytetowaod 6.90 zł
paczkomaty InPostod 6.90 zł
stacje ORLENod 6.50 zł
odbiór w punkcieod 6.50 zł
kurierod 10.90 zł
wyślij jako prezentod 10.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl