Życie Duchowe 50/2007 (Wiosna) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Życie Duchowe 50/2007 (Wiosna)

Życie Duchowe 50/2007 (Wiosna)

Walka duchowa
e-prasa
Józef Augustyn SJ (red.)
dostępne też, jako: 
150,00 zł
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

W numerze wiosennym kwartalnik Życie Duchowe podejmuje problem duchowej walki. To właśnie pośród niej człowiek realizuje sens i cel swojego życia, zarówno ten związany z ludzką miłością i szczęściem na ziemi, jak i z wiecznym zbawieniem. Walkę duchową, która stanowi istotny element chrześcijańskiej koncepcji człowieka, próbujemy ukazać z różnych perspektyw. Ks. Alfons Skowronek w swoim artykule pisze o aniołach, demonach i szatanie oraz sposobach postrzegania tych trzech podporządkowanych Bogu duchów. Ks. Tomasz Jelonek w artykule pt. Walka Jakuba z Aniołem przekazuje pouczenie, jakie płynie z biblijnego opowiadania o nocnych zmaganiach Jakuba. Stanisław Łucarz SJ w kontekście walki Jezusa na pustyni pokazuje cztery pokusy, które także i dzisiaj są dla nas realnym niebezpieczeństwem. O duchowej walce ze światem, ciałem i nieprzyjaciółmi duszy, którą prowadził Jan Klimak, pisze z kolei ks. Józef Naumowicz. W numerze zostaną opublikowane także fragmenty Walki duchowej Wawrzyńca Scupoli, dzieła niezwykle ważnego dla wszystkich, którzy pragną wejść na drogę duchowego wzrostu.

Na uwagę zasługują także artykuły tworzące pozostałe stałe działy Życia Duchowego. W Duchowości Ćwiczeń s. Geneviève Perret w artykule Łzy w modlitwie wyjaśnia, na czym polega pocieszenie przez łzy, o którym mówią Ćwiczenia duchowne św. Ignacego. W Modlitwie i życiu kontynuujemy między innymi rozważania ks. Ryszarda Kempiaka SDB wprowadzające w lekturę biblijną Ewangelii według św. Łukasza oraz publikację tekstów liturgii Wschodu w tłumaczeniu Marka Blazy SJ. Spośród wywiadów publikowanych w dziale Rozmowy duchowe na uwagę zasługuje rozmowa z o. Arturem Wardęgą, jezuitą od kilkunastu lat pracującym w Chinach. Dział Pytania i odpowiedzi podejmuje tym razem problem przystępowania do spowiedzi przy jednoczesnym popełnianiu tych samych grzechów. Numer kończą jak zwykle komentarze duchowe w dziale Słowo, obraz, czyn oraz recenzje interesujących książek.

Do numeru dołączony jest muzyczny upominek - medytacyjna płyta z nagraniem Boskiej Liturgii św. Jana Chryzostoma w wykonaniu ukraińskiego zespołu Nebesne Wojinstwo.

Szczegółowe dane

Rok wydania: 
2007
Liczba stron: 
200 (pdf)
Licencja typu: 
Plik

Tytuły tych samych autorów

9,72 zł
cena det. za
plik
Produkt dostępny on-line
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy