Życie Duchowe 31/2002 (Lato) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Życie Duchowe 31/2002 (Lato)

Życie Duchowe 31/2002 (Lato)

Pójdźcie na miejsce osobne
e-prasa
Józef Augustyn SJ (red. nacz.)
dostępne też, jako: 
40,50 zł
45,00 zł
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

Letni numer kwartalnika nosi tytuł Pójdźcie na miejsce osobne. Temat numeru nakreśla Józef Augustyn SJ pisząc: Ludzkie serce odświeża się i oczyszcza, nabiera nowych sił i wzrasta w miejscu pustynnym: w odosobnieniu, w ciszy, w milczeniu. W numerze podejmują go następnie m.in.: Abraham Heschel, Tomasz Merton, Krzysztof Zanussi, Jerzy Seremak SJ, ks. Stanisław Urbański pisząc m.in. o świętości czasu, wadze ciszy, samotności twórcy, biblijnym aspekcie odpoczynku oraz o samotności mistyka. W numerze zawarte są ponadto rozważania Józefa Augustyna SJ na temat zdatności do kapłaństwa osób ze skłonnościami homoseksualnymi a także artykuły tworzące stałe działy pisma.
I tak w dziale Duchowość Ćwiczeń znajdziemy tekst na temat medytacji i kontemplacji w Ćwiczeniach duchownych św. Ignacego autorstwa Jacka Bolewskiego SJ, w dziale Modlitwa i życie m.in. artykuł kardynała Martiniego na temat rachunku sumienia, a w Rozmowach duchowych - wywiad z kardynałem Miloslavem Vlkiem zatytułowaną Czesi i Polacy w Unii Europejskiej oraz rozmowę z Janem Andrzejem Kłoczowskim OP podejmującą problem mistycznych tęsknot człowieka przełomu XX i XXI wieku.
Dział Pytania i odpowiedzi podejmuje tym razem problem adoracji ukazując źródła naszych trudności w adorowaniu Boga oraz podając kilka praktycznych wskazówek na temat adoracji.Numer kończy się, jak zwykle, omówieniem wydarzeń kulturalnych oraz recenzjami filmów i książek (wszystko w dziale Słowo, obraz, czyn).

Szczegółowe dane

Rok wydania: 
2002
Liczba stron: 
200 (pdf)
Licencja typu: 
Plik

Tytuły tych samych autorów

12,65 zł
cena det. za
plik
Produkt dostępny on-line
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy