Życie Duchowe 31/2002 (Lato) | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-18.00
Życie Duchowe 31/2002 (Lato)

Życie Duchowe 31/2002 (Lato)

Pójdźcie na miejsce osobne
e-prasa
Józef Augustyn SJ (red. nacz.)
dostępne też, jako: 
36,00 zł
45,00 zł
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

Letni numer kwartalnika nosi tytuł Pójdźcie na miejsce osobne. Temat numeru nakreśla Józef Augustyn SJ pisząc: Ludzkie serce odświeża się i oczyszcza, nabiera nowych sił i wzrasta w miejscu pustynnym: w odosobnieniu, w ciszy, w milczeniu. W numerze podejmują go następnie m.in.: Abraham Heschel, Tomasz Merton, Krzysztof Zanussi, Jerzy Seremak SJ, ks. Stanisław Urbański pisząc m.in. o świętości czasu, wadze ciszy, samotności twórcy, biblijnym aspekcie odpoczynku oraz o samotności mistyka. W numerze zawarte są ponadto rozważania Józefa Augustyna SJ na temat zdatności do kapłaństwa osób ze skłonnościami homoseksualnymi a także artykuły tworzące stałe działy pisma.
I tak w dziale Duchowość Ćwiczeń znajdziemy tekst na temat medytacji i kontemplacji w Ćwiczeniach duchownych św. Ignacego autorstwa Jacka Bolewskiego SJ, w dziale Modlitwa i życie m.in. artykuł kardynała Martiniego na temat rachunku sumienia, a w Rozmowach duchowych - wywiad z kardynałem Miloslavem Vlkiem zatytułowaną Czesi i Polacy w Unii Europejskiej oraz rozmowę z Janem Andrzejem Kłoczowskim OP podejmującą problem mistycznych tęsknot człowieka przełomu XX i XXI wieku.
Dział Pytania i odpowiedzi podejmuje tym razem problem adoracji ukazując źródła naszych trudności w adorowaniu Boga oraz podając kilka praktycznych wskazówek na temat adoracji.Numer kończy się, jak zwykle, omówieniem wydarzeń kulturalnych oraz recenzjami filmów i książek (wszystko w dziale Słowo, obraz, czyn).

Szczegółowe dane

Rok wydania: 
2002
Liczba stron: 
200 (pdf)
Licencja typu: 
Plik
Autor
Józef Augustyn SJ

Tytuły tych samych autorów

8,86 zł
taniej 30%
12,65 zł
cena det. za
plik
Darmowa dostawa od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl