Zdolności człowieka w ujęciu współczesnej psychologii | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Zdolności człowieka w ujęciu współczesnej psychologii / Outlet

Zdolności człowieka w ujęciu współczesnej psychologii

książka
red. nauk. Andrzej E. Sękowski, Waldemar Klinkosz
wydawca: 
Towarzystwo Naukowe KUL

Nota o książce

Książka nie zawiera prostych odpowiedzi na pytania, jak osiągnąć sukces i jak stać się bardziej twórczym. Ujęcie problematyki zdolności jest w niej wieloaspektowe z tej przynajmniej racji, że artykuły napisane zostały przez badaczy reprezentujących różne dyscypliny psychologii w Polsce. Lektura książki może być interesująca dla osób szczególnie uzdolnionych, ich rodziców, opiekunów, wychowawców. Współczesny człowiek dużą wagę przywiązuje do osiągnięć zawodowych i osobistych. Takie zagadnienia, jak społeczne funkcjonowanie osób zdolnych, motywacja osiągnięć, a także zdolności twórcze i inteligencja - uznawane przez psychologów za predyktor sukcesu zawodowego, naukowego i osobistego - budzą powszechne zainteresowanie, a przecież są - ciągle jeszcze - nie do końca poznane.

Problematyka ta jest ważna społecznie, ponieważ osiągnięcia zawodowe i osobiste są dobrym wskaźnikiem dojrzałości człowieka, gdyż świadczą o jego umiejętności stawiania sobie celów i ich skutecznej realizacji. W jakim stopniu zdolności umysłowe odgrywają rolę w dochodzeniu do sukcesu? W przekonaniu większości naukowców, ale także w potocznych opiniach laików istnieje zgodność, że środowisko ma zasadniczy wpływ na rozwój zdolności. Stąd rodzi się potrzeba poszukiwania takich systemów wychowawczych oraz skutecznych form kształcenia i samokształcenia (stosując nowoczesne środki techniczne, jak chociażby Internet), aby ludzki potencjał intelektualny i twórczy w pełni wykorzystać.
Z wprowadzenia

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2010
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
310
Wymiary: 
170x240 mm
Waga: 
0.76 kg
ISBN: 
978-83-7306-459-1
43,20 zł
taniej 10%
48,00 zł
cena det. za
egz.
Zamów do 12.00 - wysyłka dziś
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt dostępny w magazynie
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy