Zdolności człowieka w ujęciu współczesnej psychologii | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Zdolności człowieka w ujęciu współczesnej psychologii / Outlet

Zdolności człowieka w ujęciu współczesnej psychologii

książka
red. nauk. Andrzej E. Sękowski, Waldemar Klinkosz
wydawca: 
Towarzystwo Naukowe KUL

Nota o książce

Książka nie zawiera prostych odpowiedzi na pytania, jak osiągnąć sukces i jak stać się bardziej twórczym. Ujęcie problematyki zdolności jest w niej wieloaspektowe z tej przynajmniej racji, że artykuły napisane zostały przez badaczy reprezentujących różne dyscypliny psychologii w Polsce. Lektura książki może być interesująca dla osób szczególnie uzdolnionych, ich rodziców, opiekunów, wychowawców. Współczesny człowiek dużą wagę przywiązuje do osiągnięć zawodowych i osobistych. Takie zagadnienia, jak społeczne funkcjonowanie osób zdolnych, motywacja osiągnięć, a także zdolności twórcze i inteligencja - uznawane przez psychologów za predyktor sukcesu zawodowego, naukowego i osobistego - budzą powszechne zainteresowanie, a przecież są - ciągle jeszcze - nie do końca poznane.

Problematyka ta jest ważna społecznie, ponieważ osiągnięcia zawodowe i osobiste są dobrym wskaźnikiem dojrzałości człowieka, gdyż świadczą o jego umiejętności stawiania sobie celów i ich skutecznej realizacji. W jakim stopniu zdolności umysłowe odgrywają rolę w dochodzeniu do sukcesu? W przekonaniu większości naukowców, ale także w potocznych opiniach laików istnieje zgodność, że środowisko ma zasadniczy wpływ na rozwój zdolności. Stąd rodzi się potrzeba poszukiwania takich systemów wychowawczych oraz skutecznych form kształcenia i samokształcenia (stosując nowoczesne środki techniczne, jak chociażby Internet), aby ludzki potencjał intelektualny i twórczy w pełni wykorzystać.
Z wprowadzenia

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2010
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
310
Wymiary: 
170x240 mm
Waga: 
0.76 kg
ISBN: 
978-83-7306-459-1
Red. naukowa
Andrzej E. SękowskiWaldemar Klinkosz
38,40 zł
taniej 20%
48,00 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
stacje ORLEN10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy