Zazdrość | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Zazdrość o. Francisco Faus

Zazdrość

książka
o. Francisco Faus
tłumacz: 
Aneta Włodarska
wydawca: 
Wydawnictwo AA

Nota o książce

Zazdrość to smutek w obliczu dobra innych ludzi, który rodzi obmowy, obsesję na punkcie rywalizacji, niepohamowane poszukiwanie prestiżu za wszelką cenę. Zazdrosna osoba mierzy wszystko wedle skali egoizmu, dlatego jest smutna, żyje zgorzkniała i staje się niezdolna do odkrycia niezliczonych bogactw życia, świata i innych osób.

Zazdrosny człowiek jest nieszczęśliwy. Jeśli pozwolimy, aby ta wada nas pochłonęła, serce straci zdolność do radości. Osoba zazdrosna żyje zgorzkniała. Jej serce jest jak czarna dziura – pochłania i unieważnia wszystkie radości, które pukają do drzwi, wszystkie możliwe promienie szczęścia, które zapraszają do uśmiechu. Gdybyśmy mogli wykorzenić z naszej duszy zazdrość, bylibyśmy dużo szczęśliwsi, nasze oczy otworzyłyby się i odkrylibyśmy niezliczone bogactwa życia, których teraz zazdrość nie pozwala nam dostrzec i którymi nie pozwala nam się cieszyć.

Ta książka jest przede wszystkim zaproszeniem do radości. Została napisana z zamiarem niesienia pomocy przynajmniej niektórym, by uwolnić ich duszę od tej fatalnej wady, która jest jak płot z drutu kolczastego, który wiąże duszę, lub jak rak, który pożera serce. Ukazuje prawdziwe oblicze zazdrości, korzenie, z których wyrasta, i zło, które powoduje. Uświadamia, że jeśli będziemy prości, pokorni i wielkoduszni, i pozwolimy prowadzić się Bogu, to w tych samych sytuacjach, w których znajdujemy powody do zazdrości, będziemy mogli znaleźć powody do wdzięczności. Tam, gdzie czujemy się pogardzani, będziemy mogli odkryć wartość; zamiast porównywać się z innymi, nauczymy się konfrontować siebie z naszym osobistym ideałem – i w ten sposób, zaprzestawszy pełnej niepokoju gonitwy za złudnym szczęściem, będziemy mogli znaleźć prawdziwe szczęście i dzielić się nim z innymi.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2024
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
96
Wymiary: 
140x200 mm
Waga: 
0.14 kg
ISBN: 
978-83-8340-059-4
24,90 zł
cena det. za
egz.
Wysyłka w poniedziałek
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy