Żałoba jest podróżą | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Żałoba jest podróżą

Żałoba jest podróżą

Jak zmagać się ze stratą
książka
Kenneth J. Doka
tłumacz: 
Marek Chojnacki
wydawca: 
Wydawnictwo Charaktery

Nota o książce

Nie istnieje jeden uniwersalny sposob radzenia sobie ze stratą. Żałoba nie dokonuje się też w kolejnych, następujących po sobie etapach. Kenneth Doka, wybitny specjalista od terapii żałoby, proponuje nowe, oryginalne podejście, dające nadzieję. Opowiadając historie ludzi, pomaga nam zrozumieć, że to, czego doświadczamy po stracie, jest osobiste i niepowtarzalne.

W szczególny sposób Autor zajmuje się „żałobą pozbawioną praw” czyli żałobą wywołaną przez straty niechętnie uznawane przez społeczeństwo. Zalicza do nich śmierć byłego współmałżonka, śmierć samobójczą, ciężką chorobę, rozwód, zwolnienie z pracy, niepłodność czy kres przyjaźni. W swojej książce opisuje strategie samopomocy, które możemy wykorzystać. Radzi, kiedy i gdzie powinniśmy szukać pomocy specjalistów. I powtarza: żałoba, choć bolesna, dostarcza nam nowych możliwości rozwoju.

Ten przewodnik po długiej wędrówce doliną żałoby jest dziełem wybitnego terapeuty i jednego z najlepszych specjalistów w dziedzinie badań nad żałobą. A jednak jest to proste, niemal instruktażowe opracowanie, obejmujące większość problemów, które powodują, że osoby pogrążone w żałobie szukają pomocy poza kręgiem przyjaciół i rodziny. Dr Doka pisze bardzo jasno i przystępnie, udzielając adekwatnych rad, które szanują unikalność doświadczenia czytelnika i dodają otuchy wszystkim, którzy wędrują drogą żałoby.   Colin Murray Parkes, OBE, dr med., FRCPsych, DL

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2017
Oprawa: 
miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 
352
Wymiary: 
170x240 mm
Waga: 
0.74 kg
ISBN: 
978-83-64721-77-9

Tytuły tych samych autorów

49,99 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 99 zł

Powiadom mnie o dostępności

powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy