Z Jerozolimy do Rzymu | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Z Jerozolimy do Rzymu

Z Jerozolimy do Rzymu

Śladami Pawła Apostoła
książka
Jan Gać
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Nota o książce

Książka Z Jerozolimy do Rzymu jest zaproszeniem do odbycia podróży po śladach Apostoła Narodów na trasie z rzymskiej Palestyny do Italii przez Azję Mniejszą, Grecję i wyspy Morza Śródziemnego. Stanowi przygodę wniknięcia w trzy wymiary rzeczywistości: w antyczny świat Apostoła, w świat współczesnych nam przemian oraz w świat ducha i myśli wywołany przez lekturę Listów tego najwybitniejszego epistolografa starożytności.

W szeregu najwybitniejszych postaci wszechczasów Paweł Apostoł wybija się geniuszem, głębią myśli i trwałością głoszonych nauk. Oświecony nadprzyrodzoną mocą, przejął naukę Jezusa Chrystusa za własną, by po doświadczeniu pod Damaszkiem, konsekwentnie ją rozwijać i upowszechniać w granicach świata hellenistycznego. Przemierzając drogami Imperium Rzymskiego, krok po kroku przemieniał ówczesny świat, niczym siewca rzucając ziarno Dobrej Nowiny w zleżałą glebę pogaństwa.

Po upływie dwóch tysiącleci również dziś warto pójść śladami Apostoła Narodów. Wędrówka taka winna jednak wykraczać poza przestrzeń geograficzną. Winna otrzymać również wymiar duchowy poprzez zgłębianie treści listów Pawłowych, które nie uległy prawu przemienności czasów, bo są osadzone w trwałości Ewangelii. Tchną świeżością i aktualnością jakby były pisane właśnie do nas, ludzi XXI wieku, a nie tylko do tych sprzed dwudziestu stuleci.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2008
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
368
Wymiary: 
146x202 mm
Waga: 
0.5 kg
ISBN: 
978-83-7505-256-5

Tytuły tych samych autorów

34,90 zł
cena det. za
egz.
Wysyłka w dniu jutrzejszym
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt dostępny w magazynie
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy