Wyuczona bezradność młodzieży
Nota o książce
Bezradność utożsamiana z nieradzeniem sobie z określoną sytuacją życiową jest pojęciem, które przeżywa swój renesans zarówno w języku potocznym, jak i w naukach społecznych. Można byłoby oczekiwać, że jest to popularność przejściowa, ściśle związana z szybkim tempem transformacji. Jednak badania nie potwierdzają tej tezy.
W dobie globalizacji częste zmiany egzystencjalne ograniczają możliwości korzystania z doświadczeń starszych pokoleń. Ponadto osłabieniu ulegają związki jednostki ze społecznością. Wyizolowanie społeczne czyni człowieka mniej odpornym na stres i ponoszenie porażki. Niepowodzenia utrzymujące się w czasie, w połączeniu z pesymistycznym stylem atrybucyjnym prowadzą do wyuczonej bezradności, która jest jednym z modeli powstawania depresji. Szkoła należy do ważniejszych środowisk wychowawczych. Stwarzając sytuacje zadaniowe, w których uczeń uczestnicząc w procesie kształcenia doświadczenia porażek i sukcesów, może modyfikować jego poziom bezradności.
Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.