Wymiana i władza w życiu społecznym | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Wymiana i władza w życiu społecznym / Outlet

Wymiana i władza w życiu społecznym

książka
Peter M. Blau
tłumacz: 
Anna Psuty-Zając, Paweł Zając
wydawca: 
Nomos

Nota o książce

Książka jest została wydana w ramach serii Współczesne Teorie Socjologiczne, w której zostały przedstawione najważniejsze dzieła reprezentujące te wizje rzeczywistości społecznej, które okazały się szczególnie znaczące po II wojnie światowej, i które nie straciły na swojej aktualności.

Moim zamiarem nie jest przedstawienie systematycznej teorii struktury społecznej; zamiar jest o wiele skromniejszy. Rdzeń teroii społeczeństwa powinien wyjaśnić złożoną współzależność pomiędzy podstrukturami wielu typów, które krzyżują się ze sobą często na różnych poziomach. Propozycja takiej teorii naszkicowana została w ostatniej części tej książki. Wymaganym fundamentem systematycznej teorii struktury społecznej jest gruntowna wiedza o procesach zachodzących w ramach stosunków społecznych (processes of social association), począwszy od najprostszych, które cechują relacje interpersonalne między ludźmi, po najbardziej złożone, odnoszące się do relacji w obrębie i między dużymi zbiorowościami. Owe procesy społeczne, z których wyłaniają się struktury związków społecznych, stanowią centrum uwagi prezentowanych analiz. (...) Monografia ta traktowana może być jako prolegomena do teorii struktury społecznej. (Fragment książki) 

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2009
Oprawa: 
twarda
Liczba stron: 
324
Wymiary: 
160x240 mm
Waga: 
0.85 kg
ISBN: 
978-83-7688-008-2
Autor
Peter M. Blau
Tłumacz
Anna Psuty-ZającPaweł Zając

Tytuły tych samych autorów

42,40 zł
taniej 20%
53,00 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
stacje ORLEN10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy