Wszystkie miejsca biblijne. Tom pierwszy A – I | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Wszystkie miejsca biblijne. Tom pierwszy A – I

Wszystkie miejsca biblijne. Tom pierwszy A – I

Słownik, konkordancja
książka
Pius Czesław Bosak
wydawca: 
Petrus

Nota o książce

Publikacja encyklopedyczna, której hasła wymieniają wszystkie, choćby tylko raz wspomniane w Biblii krainy, rzeki, miasta, miasteczka, wzgórza, pustynie, wszelkiego typu budowle itp.. Jeśli etymologia nazwy pozostaje nieznana, a określone miejsce dotąd niezlokalizowane, hasła to odnotowują, jak również przytaczają najnowsze hipotezy. Nieoceniona pomoc zarówno dla osób naukowo zajmujących się tematyką biblijną, jak też dla wszystkich humanistów, duszpasterzy, nauczycieli i wszystkich, którzy czytając Biblię, chcą poszerzać swoją wiedzę na temat historyczno-geograficznych realiów opisywanych scen. 

Słownik został podzielony na dwie części, bowiem łączna objętość publikacji wynosi ponad dwa tysiące sześćset stron. Tom pierwszy zamieszcza hasła od A – I, jednak skorowidz do niego (do obydwu) tomów jest na końcu drugiego tomu (J – Ź).

„W swoim dziele ks. Bosak zmierzył się ze skomplikowanymi problemami, jak na przykład różne brzmienia niektórych nazw w językach Biblii oraz w tłumaczeniach starożytnych i współczesnych, czy też z kwestią różnic dotyczących lokalizacji. Dzięki jego żmudnej pracy powstał słownik, który dostarcza polskiemu czytelnikowi precyzyjnej i wiarygodnej wiedzy z zakresu topografii i onomastyki biblijnej. Ponadto przytoczenie w pełnym brzmieniu fragmentów Pisma świętego, w których występuje dana nazwa, uwalnia czytelnika od konieczności wertowania tekstu biblijnego i znacznie ułatwia pozyskiwanie wiedzy zawartej w Słowniku.” ks. prof. dr hab. Krzysztof Bardski

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2017
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
1308
Wymiary: 
160x230 mm
Waga: 
1.78 kg
ISBN: 
978-83-7720-436-8

Tytuły tych samych autorów

99,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 99 zł

Powiadom mnie o dostępności

powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy