Wszystkie miejsca biblijne. Tom drugi J - Ź | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Wszystkie miejsca biblijne. Tom drugi J - Ź

Wszystkie miejsca biblijne. Tom drugi J - Ź

Słownik, konkordancja
książka
Pius Czesław Bosak
wydawca: 
Petrus

Nota o książce

Publikacja encyklopedyczna, której hasła wymieniają wszystkie, choćby tylko raz wspomniane w Biblii krainy, rzeki, miasta, miasteczka, wzgórza, pustynie, wszelkiego typu budowle itp. Jeśli etymologia nazwy pozostaje nieznana, a określone miejsce dotąd niezlokalizowane, hasła to odnotowują, jak również przytaczają najnowsze hipotezy. Nieoceniona pomoc zarówno dla osób naukowo zajmujących się tematyką biblijną, jak też dla wszystkich humanistów, duszpasterzy, nauczycieli i wszystkich, którzy czytając Biblię, chcą poszerzać swoją wiedzę na temat historyczno-geograficznych realiów opisywanych scen.

Słownik został podzielony na dwie części, bowiem łączna objętość publikacji wynosi ponad dwa tysiące sześćset stron. Tom drugi zamyka skorowidz nazw, odnoszący się do obydwu tomów.

„W swoim dziele ks. Bosak zmierzył się ze skomplikowanymi problemami, jak na przykład różne brzmienia niektórych nazw w językach Biblii oraz w tłumaczeniach starożytnych i współczesnych, czy też z kwestią różnic dotyczących lokalizacji. Dzięki jego żmudnej pracy powstał słownik, który dostarcza polskiemu czytelnikowi precyzyjnej i wiarygodnej wiedzy z zakresu topografii i onomastyki biblijnej. Ponadto przytoczenie w pełnym brzmieniu fragmentów Pisma świętego, w których występuje dana nazwa, uwalnia czytelnika od konieczności wertowania tekstu biblijnego i znacznie ułatwia pozyskiwanie wiedzy zawartej w Słowniku.” ks. prof. dr hab. Krzysztof Bardski

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2017
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
1456
Wymiary: 
160x230 mm
Waga: 
2 kg
ISBN: 
978-83-7720-452-8
Autor
Pius Czesław Bosak

Tytuły tych samych autorów

99,00 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0.00 zł
pliki do pobrania0.00 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy