Wsparcie rodziny dysfunkcjonalnej | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Wsparcie rodziny dysfunkcjonalnej / Outlet

Wsparcie rodziny dysfunkcjonalnej

książka
red. nauk. Mieczysław Dudek
wydawca: 
Maternus Media

Nota o książce

Książka prezentuje zagadnienia związane z formami pomocy współczesnej rodzinie. Autorzy poszczególnych artykułów, w części pierwszej publikacji, skupiają się głównie na wskazaniu konieczności przemian w obszarze aksjologicznym współczesnej rodziny, natomiast w części drugiej - na propozycjach praktycznych rozwiązań, dotyczących między innymi: teoretycznych podstaw terapii rodzin, form wsparcia społecznego, zasad wczesnej interwencji, roli instytucji opiekuńczo-wychowawczych i sądownictwa oraz roli państwa. 

Zmiany społeczno-polityczne i gospodarcze w kraju, w połączniu ze światowym kryzysem gospodarczym w ostatnich latach oraz brakiem długofalowego, konsekwentnie realizowanego przez poszczególne ekipy rządowe programu na rzecz rodziny, zdecydowanie negatywnie wpływa na jej kondycję. Coraz częściej podkreśla się, że warunki życia współczesnej rodziny zdecydowanie nie sprzyjają realizacji wszystkich jej funkcji opiekuńczo-wychowawczych. W rezultacie, stale rośnie ilość rodzin potrzebujących form wsparcia ze strony specjalistów zatrudnionych w różnorodnych instytucjach zajmujących się pomaganiem. Można by rzec, że potrzeba pomocy jednostce i rodzinie staje się coraz bardziej obecna w dzisiejszym życiu społecznym. Warto przy tym zauważyć, że w obecnych czasach, pomoc ze strony psychologa, psychiatry, pedagoga, terapeuty, przestała być już tematem tabu. Rosnące w społeczeństwie zainteresowanie zagadnieniami dotyczącymi wsparcia rodziny, stawia przed profesjonalistami obowiązek ciągłego pogłębiania wiedzy z tej dziedziny i doskonalenia warsztatu pracy. (Fragment wstępu)

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
drugie
Rok wydania: 
2010
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
168
Wymiary: 
170x240 mm
Waga: 
0.37 kg
ISBN: 
978-83-930810-3-5
Red. naukowa
Mieczysław Dudek
21,60 zł
taniej 20%
27,00 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztexod 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy