Wsparcie rodziny dysfunkcjonalnej | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Wsparcie rodziny dysfunkcjonalnej / Outlet

Wsparcie rodziny dysfunkcjonalnej

książka
red. nauk. Mieczysław Dudek
wydawca: 
Maternus Media

Nota o książce

Książka prezentuje zagadnienia związane z formami pomocy współczesnej rodzinie. Autorzy poszczególnych artykułów, w części pierwszej publikacji, skupiają się głównie na wskazaniu konieczności przemian w obszarze aksjologicznym współczesnej rodziny, natomiast w części drugiej - na propozycjach praktycznych rozwiązań, dotyczących między innymi: teoretycznych podstaw terapii rodzin, form wsparcia społecznego, zasad wczesnej interwencji, roli instytucji opiekuńczo-wychowawczych i sądownictwa oraz roli państwa. 

Zmiany społeczno-polityczne i gospodarcze w kraju, w połączniu ze światowym kryzysem gospodarczym w ostatnich latach oraz brakiem długofalowego, konsekwentnie realizowanego przez poszczególne ekipy rządowe programu na rzecz rodziny, zdecydowanie negatywnie wpływa na jej kondycję. Coraz częściej podkreśla się, że warunki życia współczesnej rodziny zdecydowanie nie sprzyjają realizacji wszystkich jej funkcji opiekuńczo-wychowawczych. W rezultacie, stale rośnie ilość rodzin potrzebujących form wsparcia ze strony specjalistów zatrudnionych w różnorodnych instytucjach zajmujących się pomaganiem. Można by rzec, że potrzeba pomocy jednostce i rodzinie staje się coraz bardziej obecna w dzisiejszym życiu społecznym. Warto przy tym zauważyć, że w obecnych czasach, pomoc ze strony psychologa, psychiatry, pedagoga, terapeuty, przestała być już tematem tabu. Rosnące w społeczeństwie zainteresowanie zagadnieniami dotyczącymi wsparcia rodziny, stawia przed profesjonalistami obowiązek ciągłego pogłębiania wiedzy z tej dziedziny i doskonalenia warsztatu pracy. (Fragment wstępu)

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
drugie
Rok wydania: 
2010
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
168
Wymiary: 
170x240 mm
Waga: 
0.37 kg
ISBN: 
978-83-930810-3-5
Red. naukowa
Mieczysław Dudek

Tytuły tych samych autorów

21,60 zł
taniej 20%
27,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl