Wolność religijna | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Wolność religijna podstawowym prawem człowieka

Wolność religijna

podstawowym prawem człowieka w nauczaniu Jana Pawła II
książka
Włodzimierz Ćwil
wydawca: 
Wydawnictwo KUL

Nota o książce

Wolność należy do podstawowych wartości ogólnoludzkich, jest zakorzeniona w człowieku i stanowi dopełnienie jego rozumnej natury jako osoby. Istota wolności tkwi we wnętrzu człowieka, należy do natury osoby ludzkiej, jest jej znakiem rozpoznawczym. Wolność osoby ma fundament w transcendentnej godności człowieka, danej mu przez Stwórcę, jest dobrem niepodzielnym, wpisanym w samą istotę człowieka i jego godność.

Człowiek, stworzony na obraz i podobieństwo Boże, jest nierozerwalnie związany z tą wolnością, której żadna siła ani przymus nie może go pozbawić. Człowiek jest wolny, ponieważ ma zdolność opowiedzenia się po stronie prawdy i dobra oraz ma możliwość wyboru, będąc od wewnątrz poruszony i naprowadzony, wsłuchując się w głos swego sumienia. Wolność, którą człowiek został obdarzony przez Stwórcę, polega na stałej zdolności do rozumnego poszukiwania prawdy i jej przyjęcia, niepodlegającej żadnym formom nacisku i przymusu. Jest ona wielkim dobrem, gdyż bez niej człowiek nie może się realizować w sposób odpowiadający swej naturze; jest światłem pozwalającym odpowiedzialnie wybrać cele i drogi, które do nich prowadzą.

Wolność jest najszlachetniejszym przywilejem człowieka. Począwszy od wyborów najbardziej wewnętrznych, ma on prawo wyrażać siebie w działaniu, o którym sam świadomie decyduje. Tam, gdzie nie ma wolności, działania ludzkie są pozbawione znaczenia. Pragnienie wolności jest zakorzenione w sercu każdego człowieka, gdyż tylko człowiek wolny może kierować swoim życiem zgodnie z własnym sumieniem. Sercem ludzkiej wolności, jak wskazywał Jan Paweł II, jest prawo do wolności religijnej. (Fragment Wstępu)

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2019
Oprawa: 
twarda
Liczba stron: 
256
Wymiary: 
175x245 mm
Waga: 
0.79 kg
ISBN: 
978-83-8061-723-0
Autor
Włodzimierz Ćwil
42,00 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom mnie o dostępności

Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
stacje ORLEN10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy