Witraże Wiktora Ostrzołka | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Witraże Wiktora Ostrzołka/ Outlet

Witraże Wiktora Ostrzołka

Pięćdziesiąt lat twórczości
album
ks. Henryk Pyka, Zbigniew Sawicz
wydawca: 
Księgarnia św. Jacka

Nota o książce

Album jest monografią wydaną z okazji jubileuszu 50-lecia twórczości jednego z najbardziej wybitnych polskich witrażystów. Próba podsumowania dorobku artysty, który obchodzi pięćdziesięciolecie pracy w pełni aktywności zawodowej, może wydawać się z pozoru prosta. Perspektywa pięćdziesięciu lat, to w historii sztuki współczesnej okres bardzo długi. W przypadku całokształtu dyscypliny uprawianej przez artystę w zestawieniu z innymi twórcami to czas zbyt krótki, by pozwalać sobie na analizy bardziej szczegółowe, przeprowadzane w konfrontacji z twórczością innych. Wśród tendencji sztuki współczesnej, niektórzy artyści są jednak bardziej „rozpoznawalni”. Tak jest w przypadku Ostrzołka, którego witraże dzięki specyficznej linii i kompozycji kolorystycznej, oryginalnemu przedstawieniu ikonografii wyróżniają się wśród prac innych, również wybitnych twórców.

Twórczość witrażowa Wiktora Ostrzołka funkcjonuje przede wszystkim w obszarze sztuki sakralnej. Wpisuje się ona w polskie malarstwo monumentalne realizacjami w ponad dziewięćdziesięciu kościołach i kaplicach. Poza kościołem św. Stanisława w Rzymie i kilkoma witrażami w Niemczech, Austrii, Holandii i Francji, wszystkie pozostałe jego realizacje miały miejsce w Polsce.

Artysta swoje projekty witrażowe realizował początkowo w kościołach położonych w granicach dawnej diecezji katowickiej. Powstałe na tym terenie witraże znajdują się w ponad czterdziestu obiektach sakralnych, rozmieszczonych na stosunkowo niewielkim obszarze. Jednak większość jego witrażowych realizacji sakralnych znajduje się poza Śląskiem. Są to pięćdziesiąt cztery kościoły i kaplice. W tej liczbie należy wymienić pięć katedr, dwa słynne sanktuaria i jeden z największych polskich kościołów – bazylikę Mariacką w Gdańsku. Poza Śląskiem znajdują się największe i najbardziej znaczące dla twórczości artysty witraże.

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2006
Oprawa: 
twarda z obwolutą
Liczba stron: 
348
Wymiary: 
230x285 mm
Waga: 
2.85 kg
ISBN: 
83-7030-529-6
108,00 zł
taniej 10%
120,00 zł
cena det. za
egz.
najniższa cena z ostatnich 30 dni: 108,00 zł
Wysyłka w poniedziałek
Darmowa dostawa
Produkt dostępny w magazynie
Pocztex0 zł
paczkomaty InPost0 zł
kioski RUCH0 zł
sklepy Żabka0 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy