Witraże Wiktora Ostrzołka | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Witraże Wiktora Ostrzołka/ Outlet

Witraże Wiktora Ostrzołka

Pięćdziesiąt lat twórczości
album
ks. Henryk Pyka, Zbigniew Sawicz
wydawca: 
Księgarnia św. Jacka

Nota o książce

Album jest monografią wydaną z okazji jubileuszu 50-lecia twórczości jednego z najbardziej wybitnych polskich witrażystów. Próba podsumowania dorobku artysty, który obchodzi pięćdziesięciolecie pracy w pełni aktywności zawodowej, może wydawać się z pozoru prosta. Perspektywa pięćdziesięciu lat, to w historii sztuki współczesnej okres bardzo długi. W przypadku całokształtu dyscypliny uprawianej przez artystę w zestawieniu z innymi twórcami to czas zbyt krótki, by pozwalać sobie na analizy bardziej szczegółowe, przeprowadzane w konfrontacji z twórczością innych. Wśród tendencji sztuki współczesnej, niektórzy artyści są jednak bardziej „rozpoznawalni”. Tak jest w przypadku Ostrzołka, którego witraże dzięki specyficznej linii i kompozycji kolorystycznej, oryginalnemu przedstawieniu ikonografii wyróżniają się wśród prac innych, również wybitnych twórców.

Twórczość witrażowa Wiktora Ostrzołka funkcjonuje przede wszystkim w obszarze sztuki sakralnej. Wpisuje się ona w polskie malarstwo monumentalne realizacjami w ponad dziewięćdziesięciu kościołach i kaplicach. Poza kościołem św. Stanisława w Rzymie i kilkoma witrażami w Niemczech, Austrii, Holandii i Francji, wszystkie pozostałe jego realizacje miały miejsce w Polsce.

Artysta swoje projekty witrażowe realizował początkowo w kościołach położonych w granicach dawnej diecezji katowickiej. Powstałe na tym terenie witraże znajdują się w ponad czterdziestu obiektach sakralnych, rozmieszczonych na stosunkowo niewielkim obszarze. Jednak większość jego witrażowych realizacji sakralnych znajduje się poza Śląskiem. Są to pięćdziesiąt cztery kościoły i kaplice. W tej liczbie należy wymienić pięć katedr, dwa słynne sanktuaria i jeden z największych polskich kościołów – bazylikę Mariacką w Gdańsku. Poza Śląskiem znajdują się największe i najbardziej znaczące dla twórczości artysty witraże.

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2006
Oprawa: 
twarda z obwolutą
Liczba stron: 
348
Wymiary: 
230x285 mm
Waga: 
2.85 kg
ISBN: 
83-7030-529-6
Autor
ks. Henryk PykaZbigniew Sawicz
96,00 zł
taniej 20%
120,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl