Wilno i okolice | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Wilno i okolice Przewodnik

Wilno i okolice

Przewodnik
książka
Jędrzej Majka
wydawca: 
Wydawnictwo AA
Wilno i okolice Przewodnik

Nota o książce

Bogato ilustrowany przewodnik po zabytkach Wilna ze szczególnym uwzględniem miejsc sakralnych

Przewodnik został podzielony na kilka części: Góra Zamkowa i Plac Katedralny, Od katedry do ratusza, Wokół Ostrej Bramy, Rossa – dzielnica cmentarzy, Zarzecze, Antokol, Aleja Giedymina i Zwierzyniec, Śnipiszki, okolice Wilna. Każda część została poprzedzona szczegółowym wycinkiem z planu miasta.

"Polacy mówią Wilno, Litwini – Vilnius, Białorusini – Wilnia, Niemcy – Vilna, a Żydzi – Wilne. Miasto miało w swej historii licznych gospodarzy. Nie dziwi więc fakt, że dla wielu ludzi to miasto jest bardzo ważne. Każdy chętnie tu powraca, by pospacerować po Starówce wpisanej w 1994 r. na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Niezależnie od sytuacji politycznej do Wilna od zawsze się pielgrzymowało. Ostra Brama to niekwestionowany symbol miasta, gdzie niejeden pokutnik uzyskał łaski, klękając przed obliczem Matki Boskiej Ostrobramskiej. A duchowość Wilna niewątpliwie wzbogacona została przez s. Faustynę Kowalską, która mieszkała tu dwukrotnie. Tu zaczęła pisać swój Dzienniczek i tu namalowany został pierwszy obraz „Jezu, ufam Tobie”, który do dziś znajduje się w mieście.
Niniejszy przewodnik pomoże przygotować się do wyjazdu. Turystom indywidualnym czy też podróżującym w małych grupkach pozwoli zaplanować każdy dzień podróży. Tym, którzy jadą na wycieczkę zorganizowaną, przybliży miejsca i zabytki, które będą zwiedzać."   Autor

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2018
Oprawa: 
zintegrowana
Liczba stron: 
144
Wymiary: 
170x240 mm
Waga: 
0.53 kg
ISBN: 
978-83-7864-170-4
29,90 zł
cena det. za
egz.
Wysyłka w dniu jutrzejszym
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy