Wielka księga emocji | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Wielka księga emocji

Wielka księga emocji

książka
Esteve Pujol i Pons, Rafael Bisquerra Alzina
Wiek czytelnika 7-10 lat
tłumacz: 
Katarzyna Gajos
wydawca: 
Jedność
Wielka księga emocji

Nota o książce

Moje emocje zbliżają mnie do innych

Ta pięknie wydana książka zawiera 20 opowieści odnoszących się do najważniejszych emocji: znam siebie, nazywam emocje, potrafię się kontrolować, jak cieszyć się pięknem, impulsywność, gniew, strach, smutek, poczucie winy, odporność i radzenie sobie w trudnych sytuacjach, być realistą, odpowiedzialne decyzje, wspomnienia, empatia, nieśmiałość, zemsta, asertywność, wdzięczność, przebaczenie, dzielenie emocji z innymi.

Pierwsza część książki, zatytułowana "Moje emocje" zawiera opowiadania, w których dzieci znajdą podpowiedzi dotyczące nich samych, tego, jakie powinny być. Poznają swoje zalety i emocje, które odczuwają. Dowiedzą się także, co zrobić, żeby nie kierować się złością czy strachem. Te historie pomogą im docenić piękne rzeczy, które spotykają w swoim życiu. Nauczą nie zniechęcać się, kiedy spotkają je niepowodzenia oraz doradzą, jak zachować dobry nastrój i nie smucić się bardziej niż to konieczne.

Druga część, zatytułowana "Zbliżają mnie" zawiera historie, w których dzieci odnajdą siłę pozwalającą iść dalej mimo przeszkód, które napotkają. Jak wiemy, wszyscy przeżywamy chwile trudne i nieprzyjemnie. Bohaterowie tych opowiadań wykazują się silną wolą, która pozwala im kroczyć przez życie z uporem i wytrwałością.

W trzeciej części - "Do innych" - znajdują się pomysły, które pozwolą dzieciom polepszyć stosunki z innymi osobami: z rodziną, grupa przyjaciół ze szkoły, z osiedla czy miasteczka. Z opowieści dowiedzą się, jak się zachowywać, aby relacje z otoczeniem były jak najlepsze.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2017
Oprawa: 
twarda
Liczba stron: 
120
Wymiary: 
240x280 mm
Waga: 
1.08 kg
ISBN: 
978-83-7971-559-6
Autor
Esteve Pujol i PonsRafael Bisquerra Alzina
Ilustrator
Carles Arbat
Tłumacz
Katarzyna Gajos
32,00 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
stacje ORLEN10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy