Deon.pl Darmowa dostawa już od 50 zł

Pokaż tylko produkty WAM

Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-18.00

Wielka księga emocji

książka
Esteve Pujol i Pons, Rafael Bisquerra Alzina
Wiek czytelnika 7-10 lat
tłumacz: 
Katarzyna Gajos
wydawca: 
Wydawnictwo Jedność

Nota o książce

Moje emocje zbliżają mnie do innych

Ta pięknie wydana książka zawiera 20 opowieści odnoszących się do najważniejszych emocji: znam siebie, nazywam emocje, potrafię się kontrolować, jak cieszyć się pięknem, impulsywność, gniew, strach, smutek, poczucie winy, odporność i radzenie sobie w trudnych sytuacjach, być realistą, odpowiedzialne decyzje, wspomnienia, empatia, nieśmiałość, zemsta, asertywność, wdzięczność, przebaczenie, dzielenie emocji z innymi.

Pierwsza część książki, zatytułowana "Moje emocje" zawiera opowiadania, w których dzieci znajdą podpowiedzi dotyczące nich samych, tego, jakie powinny być. Poznają swoje zalety i emocje, które odczuwają. Dowiedzą się także, co zrobić, żeby nie kierować się złością czy strachem. Te historie pomogą im docenić piękne rzeczy, które spotykają w swoim życiu. Nauczą nie zniechęcać się, kiedy spotkają je niepowodzenia oraz doradzą, jak zachować dobry nastrój i nie smucić się bardziej niż to konieczne.

Druga część, zatytułowana "Zbliżają mnie" zawiera historie, w których dzieci odnajdą siłę pozwalającą iść dalej mimo przeszkód, które napotkają. Jak wiemy, wszyscy przeżywamy chwile trudne i nieprzyjemnie. Bohaterowie tych opowiadań wykazują się silną wolą, która pozwala im kroczyć przez życie z uporem i wytrwałością.

W trzeciej części - "Do innych" - znajdują się pomysły, które pozwolą dzieciom polepszyć stosunki z innymi osobami: z rodziną, grupa przyjaciół ze szkoły, z osiedla czy miasteczka. Z opowieści dowiedzą się, jak się zachowywać, aby relacje z otoczeniem były jak najlepsze.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2017
Oprawa: 
twarda
Liczba stron: 
120
Wymiary: 
240x280 mm
Waga: 
1.08 kg
ISBN: 
978-83-7971-559-6
Autor
Esteve Pujol i PonsRafael Bisquerra Alzina
Ilustrator
Carles Arbat
Tłumacz
Katarzyna Gajos
28,80 zł
taniej 10%
32,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 50 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 50 zł0 zł
poczta priorytetowaod 6.90 zł
paczkomaty InPostod 6.90 zł
stacje ORLENod 6.50 zł
odbiór w punkcieod 6.50 zł
kurierod 10.90 zł
wyślij jako prezentod 10.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl