Wiek dwudziesty - nasz dom
Nota o książce
Prezentowana monografia stawia sobie za cel syntetyczne przedstawienie literackiej i publicystycznej spuścizny ks. Mirewicza, która jest owocem – można to śmiało powiedzieć – jego pobytu na obczyźnie. Doświadczenie emigracji, wzmagające potrzebę pisania, „zrodziło” także Mirewicza - pisarza.
Ten mechanizm, dobrze znany badaczom literatury na uchodźstwie, w wypadku autora Mitów współczesnych zaowocował bogatym zbiorem szkiców, cenionych przez znawców tych form wypowiedzi. Dlatego twórczość Mirewicza należy odnieść do bliskiej jej gatunkowo oraz problemowo eseistyki emigracyjnej i to w najwybitniejszych – modelowych – przejawach, takich jak niefabularna proza Jerzego Stempowskiego, Stanisława Vincenza, Tymona Terleckiego czy Czesława Miłosza. Także w sferze ideowej, zwłaszcza w sposobie postrzegania rzeczywistości, uznawanym świecie wartości, stosunku do tradycji, Mirewicza łączyło wiele podobieństw z tymi bliskimi pokoleniowo twórcami. Odniesienie twórczości Mirewicza do kanonu eseistyki pozwala dokładniej usytuować pisarza na mapie polskiej literatury współczesnej, nie tylko emigracyjnej.
Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.